دستگاه لیزر دایود حذف موهای زائد

دارای تایید رسمی اداره کل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی
دارای تاییدیه رسمی از مرکز تحقیقات لیزر در علوم پزشکی مزایای لیزر دایود حذف موهای زائد 
1) مجوز اداره کل تجهیزات پزشکی
مطابق مصوبه هیات دولت و قانون خدمات پزشکی برای استقرار دستگاه ای لیزر در مکان ها خدمات پزشکی 3 تاییدیه یا مجوز لازم است:

الف) مجوز کار با دستگاه: برای رعایت این مورد اپراتور بایستی دارای دکتری پزشکی یا گواهینامه دوره پوست و لیزر مراکز فنی حرفه ای و دانشگاه های علوم پزشکی باشد.

ب) مجوز دستگاه: دستگاه مورد استفاده بایستی مجوز از اداره کل تجهیزات پزشکی را داشته باشند. برای بررسی این مهم می توان به سایت www.imed.ir مراجعه و صحت مجوز دستگاه ها و شرکت ها را بررسی نمود

ج) مجوز محل انجام لیزر: دستگاه لیزر بایستی در مطب پزشکی و یا کلینیک های پوست و مو دارای مجوز فعالیت از دانشگاه های علوم پزشکی باشد. البته در حال حاضر بسیاری از خدمات پوست و مو در سالن های آرایشگاهی انجام می شود.


2) لیزر بار (سورس لیزر )
لیزر بار های استفاده شده در دستگاه لیزر ما محصول شرکت کوهرنت امریکا می باشد. www.limo.de

 

3) طول موج 808 نانومتر (دایود)
طول 808 نامتر(دایود) به گواه بسیاری از مقالات و تجربیات برای تیپ پوست ایرانیان جواب دهی بیشتری نسبت به طول موج 755 (الکس) دارد. لیکن در فرهنگ عامه کلمه الکس و لیزر الکساندرایت به یک عنوانمورد استفاده قرار گرفته است در حالیکه دستگاه لیزر الکساندرایت ماهیت آن  لیزر حالت جامد می باشد که دستگاه های لیزر کندلا ، اپیکر ، آپوچی ، دکا و موتوس نمونه های آن می باشند. 

4)اسپات سایز
اسپات سایز دستگاه دایود ما 16*16 می باشد که به طور متوسط برای یک فول بادی حدود 3000 شات می بایست بر روی بدن مصرف شود. در دستگاه های مشابه بدلیل کوچک بودن اسپات سایز برای یک فول بادی 10.000 الی 12.000 شات مورد نیاز می باشد . لذا از عوامل مهم در سرعت انجام لیزر  اسپات سایز هندپیس می باشد 

 

5) توان بالای خروجی
با افزایش سطح مقطع در بسیاری از دایود لیزرها شاهد کاهش توان مؤثریا میزان توان بر واحد سطح پوست خواهیم بود. لذا میزان تأثیر لیزر برای حذف موهای زاید تا حد زیادی کاهش خواهد یافت. بنابراین باید در نظر داشت که دایودهایی با توان 600و 800 وات الکتریکی ورودی و توان اپتیکی 100 تا 150 وات اپتیکی قابلیت استفاده در سطح مقطع های بزرگ راندارند. این در حالی است که دایود لیزر  DM-808 توان ورودی برابر با ۲۰۰۰ وات الکتریکی ورودی و توان اپتیکی 600 وات  را در سطح مقطع 16mm×16mm ایجاد می کند. بنابراین به جای سه دایود بار لیزری 6 دایود بار لیزری در هد دستگاه تعبیه شده که هر یک توان مؤثر اپتیکی به اندازهی 100 وات اپتیکی ایجاد می کنند.  لذا دستگاه میتواند بدون استفاده از دو برابر کننده ی اپتیکی سطح مقطع فوق را بصورت کاملا مؤثری پوشش دهد.


6 ) سیستم کولینگ یکپارچه
 قابلیت خنک سازی در هنگام حذف موهای زاید یکی از موارد اصلی در کاهش درد است. این در حالی است که عدم خنک سازی مناسب موجب سوختگی، التهاب، قرمزی و افزایش لک های پوست می شود. بنابراین با استفاده از قابلیت خنک سازی چند لایه و پیچیده ای که در این دستگاه تعبیه شده گرمای محبوس در بافت به سرعت انتقال یافته و مانع از ایجاد هر گونه عارضه و سوختگی خواهد شد. همچنین عدم کنترل دمای بافت یا ایجاد خنک سازی مؤثر مانع از تسریع در فرآیند حذف موهای زاید و همچنین افزایش توان اپتیکی مؤثر و لازم برای بافت خواهد شد. دستگاه دایود لیزر  DM-808 از دو ماژول خنک ساز دمایی ICC در هد خود به صورت همزمان بهره می برد که این امر باعث کاهش دمای هد لیزر تا صفر درجه ی سانتیگراد برای تمام طول زمان به کارگیری خواهد شد. توان الکتریکی سیستم خنک کننده این دستگاه 800 وات بوده که قادر است دمای دستگاه را به مدت 18 ساعت ثابت نگه دارد.


7 ) کاربری آسان
یکی از مهمترین ویژگی هایی که باید در خرید چنین سیستم هایی مورد توجه قرار بگیرد سهولت و راحتی کار ایمن با دستگاه است. بدون اینکه بخواهیم جداول پیچیده ای را پر کنیم یا اینکه در اثر اشتباه در مقادیر ورودی یک حادثه پزشکی یا خطای بالینی را ایجاد کنیم، دستگاه DM-808  یک رابط گرافیکی لمسی بسیار حرفهای و ساده در اختیار کاربر قرار می دهد. تنها پارامترهایی که کاربر باید وارد کند ناحیه مورد درمان، نوع رنگ پوست و جنسیت فرد است. دستگاه به صورت اتوماتیک تمامی پارامترهای لازم را ایجاد و کنترل خواهد کرد.


8 ) طول عمر زیاد
هندپیس این دستگاه می تواند بیش از  20 میلیون شات بزند که سبب شده تا هزینه ی درمان به حداقل برسد.


9 ) عملکرد 15 ساعته و بدون وقفه
تقریبا تمام دستگاه های لیزر دایود قابل حمل ، زمان کار پیوسته ای به مدت ۴-۲ ساعت دارند در حالی که این زمان برای دایود 18-15 ساعت می باشد. مسلماً دستگاهی که در طول روز بدون وقفه کار میکند سودمندتر از دستگاهی خواهد بود که هر چهارساعت نیاز به خاموش شدن دارد.

مشخصات فنی

نام دستگاه لیزردایود حذف مو های زاید
شماره مدل لیزر تسلا
ابعاد بسته بندی 72x82x124 cm
طول موج 808 نانومتر
توان 2000 وات
انرژی پالس 100 ژول
فرکانس 10 هرتز
زمان کاری پیوسته 15-18 ساعت
spot size 16mm×16mm
تعداد شات موثر 20میلیون شات
تعداد بارهای لیزر 10بار
توان ماژول خنک سازی 800w