برهنه شدن استرالیایی ها با هدف افزایش اگاهی درباره سرطان پوست

برهنه شدن استرالیایی ها با هدف افزایش اگاهی درباره سرطان پوست

1401/10/09

به گزارش صدای استرالیا، به نقل از واحد خبر پارس پرتو امرتات، استرالیا بالاترین میزان سرطان در جهان را دارد و از هر 100هزار نفر، 468 مورد ابتلا به سرطان گزارش شده است. شایع‌ترین سرطان‌ها در استرالیا، سرطان پروستات، سرطان ملانوما و سرطان پستان است.

 

روفسو جورجینا لانگ از موسسه ملانوما می‌گوید که استرالیا بالاترین تعداد موارد سرطان پوست را در دنیا دارد. وی هشدار داد که در صورت انجام نشدن اقدامات ضروری و سرمایه‌گذاری لازم از سوی دولت، ابتلا به سرطان پوست در استرالیا از این هم بیشتر خواهد شد. در گزارش مذکور، یک برنامه ۵ بندی با تمرکز بر جلوگیری و آگاه‌سازی نیز پیشنهاد کرده که با اجرای آن، از پیش‌بینی تعداد ابتلا و مرگ در سال ۲۰۳۰ جلوگیری شود.

 

۲۵۰۰ استرالیایی با هدف افزایش آگاهی‌ها درباره سرطان پوست برهنه شدند

حدود ۲۵۰۰ نفر از ساکنان استرالیا روز شنبه لباس‌های خود را درآوردند تا در یکی از ساحل‌های سیدنی در پروژۀ عکاسی اسپنسر تونیک، عکاس آمریکایی که قصد داشت با هدف افزایش آگاهی‌ها درباره سرطان پوست عکسی بگیرد، شرکت کنند.

به نقل از یورونیوز؛ اسپنسر تونیک که به‌خاطر تهیۀ عکس‌های برهنۀ دسته‌جمعی در مکان‌های دیدنی جهان مشهور است، به کمک یک بلندگو سعی کرد شرکت کنندگان را هماهنگ کند تا بتواند از آن‌ها چند عکس گروهی در ژست‌های مختلف بگیرد.

 

  استرالیا بالاترین میزان ابتلا به سرطان در جهان را دارد و از هر ۱۰۰هزار نفر، ۴۶۸ مورد ابتلا به سرطان گزارش شده است.

سرطان، رشد غیر طبیعی سلول است که از بافت‌ها و اعضای بدن آغاز شده و به قسمت‌های مختلف بدن سرایت کرده و در نهایت منجر به نارسایی اندام و مرگ می‌شود. درمان سرطان در مراحل اولیه امکان‌پذیر، اما در صورت تشخیص دیرهنگام، بهبودی بیمار دشوار است.

قرار گرفتن در معرض عوامل سرطان‌زا مانند دود ناشی از استعمال دخانیات، مواد سرطان‌زا موجود در مواد غذایی، قرار گرفتن در معرض تشعشع از جمله قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید، عوامل ژنتیکی و برخی عفونت‌های ویروسی ممکن است منجر به سرطان شود. شایعترین انواع سرطان گزارش شده سرطان دهانه رحم، سرطان سینه، سرطان کلیه، سرطان مثانه و غیره است.

براساس گزارش بنیاد بین المللی تحقیقات سرطان، در سال ۲۰۱۸ حدود ۱۸ میلیون ابتلا به سرطان در سراسر جهان ثبت شده است.

با توجه به فناوری‌های پزشکی، محیط زیست و اقدامات مختلف یا ابتکارات مشخص شده توسط دولت‌ها در پیشگیری از سرطان، میزان سرطان در بین کشورها متفاوت است. البته به دلیل عواملی مانند سبک زندگی، استعمال دخانیات، چاقی و مصرف الکل در کشورهای پر درآمد، شیوع سرطان نیز در این کشورها بیشتر است.

این آمار بر اساس سن استاندارد در بین کشورهای مختلف ارائه شده است. سن تاثیر زیادی در خطر مرگ در اثر سرطان دارد، بنابراین استاندارد کردن آن و سپس مقایسه جمعیت‌هایی مختلف از نظر سن، ضروری است.

 

کشورهایی که کمترین میزان سرطان را دارند:

کشورهای فرانسه، لبنان، بلغارستان، اتریش، ژاپن، سنگاپور، مالت کمترین میزان ابتلا به سرطان را دارند.

 

دولت فدرال تخمین می‌زند که تا پایان سال جاری میلادی ۱۷۷هزار و ۵۶ مورد جدید سرطان پوست در این کشور تشخیص داده شود و ۱۲۸۱ استرالیایی نیز بر اثر این بیماری جان خود را از دست بدهند.