ساخت دستگاه لیزر دندانپزشکی به سه طول موج توسط پارس پرتو امرتات

ساخت دستگاه لیزر دندانپزشکی به سه طول موج توسط پارس پرتو امرتات

1402/03/30

شرکت دانش بنیان پارس پرتو امرتات موفق به طراحی و ساخت دستگاه لیزر دندان پزشکی سه طول موج شد.

پارس پرتو امرتات موفق به ساخت دستگاه لیزر دندان پزشکی با نام دستگاه لیزر دندان پزشکی دایود lasotronix SMART M, با سه طول موج ۸۰۸ نانومتر، ۹۷۵ نانومتر و ۱۰۶۴ نانومتر شده است. این دستگاه یک دستگاه لیزر دندان پزشکی و زیبایی مدرن است که در مواردی همچون برش های دقیق هوموستاتیک، بافتی و تشخیص و درمان های زیبایی پوست از آن استفاده می شود. ساخت دستگاه لیزر داندانپزشکی به سه طول موج توسط پارس پرتو امرتات یکی از دستاوردهای این شرکت و گامی اساسی در جهت بومی سازی تجهیزات پزشکی است.

سیستم اپتیکی و الکترونیکی خاص طراحی شده در این دستگاه لیزر دندان پزشکی باعث می شود تا با داشتن یک دستگاه حاوی سه دایود متفاوت، بتوانید علاوه بر استفاده از ۹ گروه درمانی از پیش تنظیم شده با بیش از ۱۰۰ زیرگروه، اقدام به تغییرات برنامه های درمانی متناسب با نیاز بیمار کنید و برنامه های جدید درمانی ویژه بیمارتان را با نام خود بیمار به صورت یک پرونده الکترونیکی ثبت کنید. این دستگاه لیزر سه طول موج در مواردی همچون برش های دقیق هوموستاتیک، بافتی و تشخیص درمان های زیبایی پوست مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

لازم به ذکر است پروانه تولید و همه استانداردهای مربوط به دستگاه لیزردندان پزشکی با سه طول موج اخذ شده است و مراحل تست های بالینی خود را بر روی ۹۰ بیمار در بیمارستان ارتش گذرانده است.

از کاربردهای لیزر دندان پزشکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • برداشتن بافت اطراف دندان عقل 
  • تغییر شکل بافت لثه
  • برداشت بافت استخوان و لثه
  • از بین بردن کیست های ماهیچه ای
  • سفید کردن دندان
  • ترمیم دندان های پوسیده
  • آماده سازی مینای دندان برای کامپوزیت

 

فیلم رونمایی از دستگاه لیزر دندانپزشکی پارس پرتو امرتات:

 برای تماشای ویدئوهای بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

ابوذر جعفری، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان می گوید: پارس پرتو امرتات تاکنون موفق به ساخت سه محصول شامل هایفو صورت، لیزر دندانپزشکی و دستگاه رگیاب شده است و مشغول فرایند تست بالینی برای اخذ مجوز هستیم. 

 ویدئو صحبت مدیرعامل پارس پرتو امرتات:

 

مشروح خبر را در خبرگزاری ها بخوانید:

برنا

دانشجو

اخبار خوب

ایرنا

خبربان

فارس

نگار آنلاین