استفاده از هایفو برای درمان بیماری

استفاده از هایفو برای درمان بیماری

1401/11/08

هایفو بیش از 210 هزار بیمار را در سراسر جهان درمان کرده است.

دستگاه اولتراسوند متمرکز با شدت بالا (HIFU) ساخته شده توسط فناوری پزشکی چونگ کینگ هایفو اخیراً به کلمبیا ارسال شد و یک راه حل جایگزین برای بیماران سرطانی ارائه کرد. اولین سیستم HIFU اختراع شده توسط چین را با حقوق کامل مالکیت معنوی توسعه داده شده است و از سال 1997 به 30 کشور و منطقه در سراسر جهان خدمت کرده است.

 هایفو به عنوان یک پیشگام جهانی در درمان اولتراسوند شناخته شده است  هایفو یک روش درمانی غیر تهاجمی است که از امواج مافوق صوت برای گرم کردن یا از بین بردن بافت استفاده می کند و بنابراین شرایط خاصی مانند تومورهای بدخیم و فیبروم های خوش خیم رحم را درمان می کند. اعتقاد بر این است که درمان هایفو نسبت به جراحی سنتی خطر کمتری دارد و به زمان بهبودی کمتری نیاز دارد.

هایفو گسترش بازار جهانی خود را در سال 2022 آغاز کرد، زمانی که سیستم درمانی آن توسط دیوید کرانستون، استادیار جراحی در بخش علوم جراحی نافیلد در دانشگاه آکسفورد، به طور بالقوه پنج سال جلوتر از سایر نقاط جهان شناخته شد. به گفته دیوید، آکسفورد اولین دستگاه هایفو چینی را در جهان غرب داشت و ما تمام آزمایش‌ها را روی سرطان کبد و کلیه انجام دادیم و توانستیم این دستگاه را که اکنون به طور گسترده در اروپا در دسترس است، علامت گذاری کنیم.

در سال 2021، 59 سازنده اولتراسوند متمرکز با تجاری سازی در مقیاس کامل و 895 مرکز درمان تجاری اولتراسوند متمرکز در سراسر جهان، بر اساس وضعیت FUS در سال 2022 که توسط بنیاد اولتراسوند متمرکز (FUF) منتشر شد، وجود داشت. ماشین های هایفو در بیش از 60 سایت درمانی در اروپا، آفریقا، آمریکای جنوبی و آسیا نصب شده اند و مجموعا بیش از 210 هزار بیمار را درمان کرده اند.

 

منبع: مرکز رسانه ای منطقه جدید لیانگجیانگ