اقدامات مراقبتی بعد از هایفوتراپی

اقدامات مراقبتی بعد از هایفوتراپی


هایفو امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا است که یک روش لیفت کننده‌ی پوست غیر تهاجمی و بدون جراحی است که با استفاده از انرژی اولتراسوند پوست را می‌کشد و برای زنان و مردان کاربرد دارد.
این کار سبب تولید مجدد کلاژن‌ها در زیر پوست می‌شود که باعث بازسازی پوست و جوانسازی آن می‌شود. همچنین هایفو چین و چروک‌های سطحی پوست را از بین می‌برد.
چه عمل جراحی را انتخاب کنید و چه روش‌های غیر جراحی مانند هایفوتراپی، در هر صورت مهم است که روش‌های مراقبت‌های بعد از هایفوتراپی را به کار بگیرید تا شانس موفقیت خود را به حداکثر برسانید و احتمال آسیب به پوست و عوارض جانبی آن را پایین بیاورید؛

این روش به صورتی است که نتایج آن در همان جلسه اول قابل مشاهده می‌شود. بعضی از کاربرد‌های هایفوتراپی عبارتند از: لیفت گونه‌ها، فک و چانه، از بین بردن و یا کم کردن خطوطی اطراف لب، حذف غبغب، لیفت ابروها، شادابی و صاف‌شدن پوست در نواحی صورت و گردن و… .
با افزایش سن پوست شروع به افتادگی و ایجاد چین و چروک می‌کند و ظاهری ناخوشایند به خود می‌گیرد.

 

۷ روش ضروری مراقبت های بعد از هایفوتراپی

مراقبت های بعد از درمان هایفوتراپی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند. رعایت روش های ضروری مراقبت های بعد از درمان هایفوتراپی با بهترین دستگاه هایفو سه بعدی  می تواند تاثیر درمان را به حداکثر برساند.

همین طور موجب به حداقل رسیدن احتمال بروز عوارض جانبی و آسیب دیدن پوست شود. مراقبت های بعد از هایفو بسیار راحت و ساده می باشند.

به همین خاطر افرادی که زمان و فرصت کافی برای انجام مراقبت های بعد از روش های زیبایی ندارند و شاغل هستند، بیشتر از این روش برای جوانسازی صورت خود استفاده می کنند.

 

۱- منع مصرف نوشیدنی های کافئینی و الکلی

بعد از انجام هایفوتراپی مصرف نوشیدنی های الکلی و کافئین دار را بایستی محدود کنید. به این صورت که حداقل تا ۲ روز بعد از هایفو باید از مصرف این مواد خودداری نمایید.

از آن جایی که الکل و کافئین موجب درگیر شدن کبد می شوند، کبد بعد از هایفو به جای حذف سلول های چربی غیر فعال شده، درگیر سم زدایی و دفع این مواد می شود.

هر اندازه مدت زمان این پرهیز بیشتر باشد، احتمال موفقیت نتیجه ی هایفوتراپی افزایش پیدا می کند. مصرف الکل جریان خون را رقیق تر کرده و خونرسانی به نواحی مختلف پوست صورت که تحت درمان است، کاهش می دهد.

 

۲- نحوه خوابیدن بعد از هایفو

نحوه ی خوابیدن بعد از هایفوتراپی تاثیر زیادی را در نتیجه ی درمان ندارد. به همین خاطر پزشکان بعد از هایفو تراپی، دستورالعمل خاصی را برای خوابیدن ارائه نمی دهند. بعد از هایفو می توانید به صورت معمولی بخوابید.

البته در مواقعی که پوست صورتتان در چندین روز اول بعد از درمان هایفو دچار التهاب شد، بهتر است بیمار به گونه ای بخوابید که فشاری بر روی صورتتان وارد نشود. در غیر این صورت محدودیت خاصی برای نحوه ی خوابیدن در مراقبت بعد از هایفوتراپی وجود ندارد.

شاید شنیده باشید که خوابیدن نادرست بعد از تزریق بوتاکس می تواند منجر به بروز برخی عوارضی شود، چون ممکن است مواد بوتاکس در زیر پوست جا به جا شوند.

ولی در مورد هایفوتراپی این موضوع صدق نمی کند. چون اشعه ی هایفو با عبور از سطح پوست، لایه ی میانی پوست را تحریک می کند و این امر موجب تولید کلاژن بیشتری می شود. به همین خاطر ایجاد فشار غیر مستقیم مانند خوابیدن، بر روی پوست تاثیر منفی نخواهد داشت.


۳- پرهیز از انجام حرکات ورزشی

در مراقبت های بعد از درمان هایفوتراپی ورزش کردن مانعی ندارد. چون ورزش کردن و نزدیک شدن به سبک زندگی سالم می تواند موجب شود که بدن برای تولید کلاژن بیشتر همکاری کند.

در صورتی که بعد از هایفو پوست صورت ملتهب شد بهتر است تا چند روز موقتا ورزش را محدود کرده و کنار بگذارید. چون ورزش های سنگین و شدید می تواند به پوست ضربه وارد کند.

برای جلوگیری از بروز عوارض احتمالی بهتر است به مدت یک یا دو روز بعد از هایفوتراپی، تمرینات ورزشی شدید انجام ندهید. چون ممکن است در نواحی تحت درمان شده، احساس سوزن سوزن شدن و قرمزی داشته باشید.

 

۴- حمام و استخر را تا ۴۸ ساعت فراموش کنید

بعد از استفاده از بهترین دستگاه هایفو هفت بعدی ، پوست تا حدودی حساس خواهد شد. لذا تا زمانی که پوست به شرایط عادی خود برگردد، از استعمال آب گرم در موضع مورد نظر خودداری باید شود.

نرفتن به حمام آب گرم، جکوزی و موارد مشابه، به این معنا نمی باشد که نباید حمام کنید و یا با آب یخ دوش بگیرید.ولی بهتر است قبل از انجام هایفو دوش گرفته و تا دو روز بعد استحمام خود را به تعویق بیندازید.

البته اگر از آن دسته افرادی هستید که هر روز باید دوش بگیرید و بدون دوش گرفتن نمی توانید روز خود را شروع کنید، در هنگام حمام کردن از آب ولرم و کمی خنک استفاده کنید. چون آب خنک تر و ولرم باعث می شود تا چربی طبیعی پوست حفظ شده و از تحریک پوست جلوگیری به عمل آورد.

استخر، جکوزی و سونای خشک و بخار هم اثراتی شبیه به حمام آب گرم دارند و از این قاعده مستثنی نمی باشند. حمام های طولانی مدت با آب داغ موجب شسته شدن چربی های طبیعی پوست می شود ولی در عوض حمام آب ولرم و خنک تر می تواند سرعت بهبودی و پیشگیری از التهاب و آسیب پوستی را افزایش دهد.

به صورت کلی بعد از انجام هایفوتراپی سعی کنید رفتن به استخر و همچنین سونا و استحمام با آب گرم را به ۲۴ ساعت بعد موکول کنید.

 

۵- خودداری از انجام روش های از بین بردن موهای زائد

یکی دیگر از روش های مراقبت بعد از هایفوتراپی، خودداری از انجام روش های از بین بردن موهای زائد می باشد. به این صورت که، بهتر است تا سه روز بعد از انجام هایفوتراپی، از انجام روش های از بین بردن موهای زائد مانند وکس، اپیلاسیون ، موچین و … خودداری کنید.

چون استفاده از این روش ها موجب از بین رفتن موهای صورت از ریشه شده و این امر تاثیر مستقیمی را بر تحریک سلول های پوستی دارد.

همین موضوع موجب می شود که اثر هایفوتراپی بعد از استفاده از روش های از بین بردن موهای زائد کاهش پیدا کند.

 

۶- کرم ترمیم کننده بعد از هایفو

کرم های ترمیم کننده موجب بهبودی آثار زخم و جای جوش می شوند. با در نظر گرفتن این موضوع که در هایفوتراپی، اشعه ها از سطح پوست عبور کرده و بر روی بافت عمیق پوست تاثیر می گذارند.

همین امر موجب می شود تا هیچ گونه زخم و یا آثار زخمی بر روی سطح پوست ایجاد نشود. در برخی موارد ممکن است به دلیل حساسیت بالای پوست افراد یا هر دلیل دیگر، پزشک برای رفع التهابات ایجاد شده اقدام به تجویز کرم ترمیم کننده برای بیمار نماید.

از آن جایی که التهابات ایجاد شده بر روی پوست در اثر هایفوتراپی بسیار خفیف می باشند، استفاده از کرم های ترمیم کننده ی ایرانی از عملکرد مطلوبی برخوردار خواهند بود.

 

۷- ماساژ بعد از هایفوتراپی

ماساژ صورت بعد از هایفوتراپی می تواند خطر آفرین باشد، البته نه به اندازه ی سایر روش های زیبایی همچون تزریق فیلر و ژل و بوتاکس.

چون در روش هایفو هیچ گونه ماده ی خارجی به پوست تزریق نمی شود و به همین خاطر تحریک پوستی به وسیله ی انجام ماساژ نمی تواند خطرات جدی برای فرد در بر داشته باشد.

ولی افرادی که دارای پوست حساسی می باشند، بهتر است که ماساژ صورت را چند روز بعد از هایفوتراپی به تعویق بیندازید.

با در نظر گرفتن این موضوع که پوست صورت بعد از هایفوتراپی دچار حساسیت هایی می شود، ماساژ می تواند التهاب پوستی را بیشتر کرده و پوست را ملتهب تر کند.

از جمله خطرات احتمالی بعد از انجام ماساژ صورت پس از هایفوتراپی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قرمزی
  • احساس گز گز شدن
  • التهاب
  • ورم
  • بروز جوش
  • درد کم
  • خارش