مصرف قرص کلاژن بعد از هایفو

مصرف قرص کلاژن بعد از هایفو


مهمترین مزیت نزد افرادی که به دنبال استفاده از روش هایفوتراپی برای کاهش مشکلات و عوارض پوستی خود؛ به خصوص کاهش چین و چروک ها و افتادگی پوست، اقدام می‌کنند؛ ایمن و کم عارضه بودن این روش است. معمولا بعد از انجام هایفوتراپی نیاز به اقدامات خاص و پیچیده ای نمی باشد و فرد می تواند بلافاصله به انجام کارهای روتین خود بپردازد و نیاز به کنترل دارویی نیز پس از آن وجود ندارد، اما اکثر پزشکان پوست توصیه میکنند برای تسریع در تاثیرگذاری هایفوتراپی در کاهش مشکلات پوستی، بهتر است از قرص کلاژن ساز استفاده شود. قرص کلاژن ساز بعد از بهترین دستگاه هایفو سه بعدی  میتواند روند دوره درمانی را کاهش بخشد و فرد سریعتر نتیجه مطلوب هایفو را شاهد باشد.

 

قرص کلاژن ساز چیست؟

خوب است بدانید که کلاژن نوعی پروتئین است که در بدن به صورت طبیعی تولید میشود و انواع مختلفی دارد. در واقع این نوع پروتئین در پوست، استخوان، دندان، قرنیه چشم نیز تولید م گردد و درهر قسمت وظیفه منحصر به فرد خود را ایفا میکند. تا به حال حدود 16 نوع مختلف از انواع کلاژن در بدن کشف شده است. وسیعترین نوع تولید کلاژن برای بدن، مخصوص به پوست میباشد که مانع از بروز چین و چروک و شل و شدن و افتادگی آن میگردد. این ماده طبیعی به مرور زمان و افزایش سن و همچنین موارد خارجی دیگر؛ همچون قرار گرفتن بیش از حد در معرض پرتوهای فرابنفش خورشید، تولید خود را کاهش میدهند. همین موضوع موجب می شود که پوست به مرور با کاهش کلاژن روبرو شده ودچار چین و چروک گردد. لذا این افراد م توانند از مکمل های مصنوعی کلاژن که به صورت پودری یا قرص و کپسول هستند، استفاده کنند. میزان مصرف و نوع آن را پزشک مربوطه با توجه به سن افراد و میزان مشکلات پوستی وی تجویز مینماید. این قرص ها حاوی مقادیر زیادی کلاژن هیدرولیز شده و عصاره های مختلف و همچنین ویتامین و مواد مغذی در جهت ترمیم و شادابی پوستی است.

 

ضرورت مصرف قرص کلاژن بعد از هایفوتراپی

به صورت کلی هیچ‌گونه ضرورتی برای مصرف قرص کلاژن بعد از استفاده از بهترین دستگاه هایفو هفت بعدی  وجود ندارد و عملاً دلایل علمی مستندی مبنی بر ضرورت مصرف قرص کلاژن بعد از هایفوتراپی ثبت نشده است. با این حال به عقیده‌ی برخی از پزشکان با توجه به اینکه هدف اصلی هایفوتراپی تحریک تشکیل رشته‌های کلاژن پوست صورت می‌باشد و قرص‌های کلاژن ساز نیز یک روش مثبت برای تحریک تشکیل کلاژن در بدن بشمار می‌آیند، می‌توان گفت که مصرف قرص کلاژن بعد از هایفوتراپی می‌تواند روند درمان را تا حدودی تسریع بخشد.

 

مزایای قرص کلاژن ساز بعد از هایفو

کلاژن ساز به‌صورت قرص، پودر و ساشه (کلاژن مایع) تولید می‌شود که از نظر دوز، جذب، بو و نحوه‌ی مصرف با یکدیگر تفاوت دارند. از جمله مهم‌ترین مزایای قرص کلاژن ساز بعد از هایفو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جوانسازی، شادابی و نشاط پوست
 • افزایش خاصیت ارتجاعی پوست
 • بهبود و درمان جای جوش
 • کاهش چین و چروک پوست
 • درمان لک‌های پوستی
 • کاهش طول دوره درمان
 • حفظ رطوبت پوست

در نظر داشته باشید که دوز مصرفی قرص کلاژن بعد از هایفو ممکن است نسبت به سن شما متغیر باشد. همچنین در نظر داشته باشید که مواد تشکیل دهنده، نوع و حجم املاح موجود در این قرص‌ها با یکدیگر متفاوت می‌باشد اما ترکیب اصلی تمامی آنها شامل کلاژن هیدرولیز می‌باشد.

 

نکات مهم حین مصرف قرص کلاژن ساز پس از هایفوتراپی

 • به هیچ عنوان پس از انجام هایفوتراپی، به مصرف خودسرانه قرص کلاژن ساز روی نیاورید.
 • در صورت تجویز پزشک متخصص مبنی بر مصرف قرص کلاژن ساز، حتما دز مصرفی و نحوه استفاده از آن را بپرسید.
 • قرص های کلاژن ساز به علت ترکیبات متنوعی که دارد، دارای دزهای مصرفی مختلفی هستند. برخی از آنها روزانه یک واحد و برخی روزانه دو واحد باید مصرف کرد.
 • از مصرف بیش از حد قرص کلاژن ساز، به علت امکان رسوب کلسیم در بدن خودداری کنید.
 • در صورت ایجاد آلرژی و حساسیت به قرص کلاژن ساز، با پزشک خود مشورت کنید تا از انواع ترکیبات دیگر کلاژن ساز برای شما تجویز شود.
 • بهتر است قرص کلاژن ساز را پس از صرف وعده های غذایی میل کنید.

 

عوارض قرص کلاژن ساز

قرص کلاژن ساز بعد از هایفو دارای عوارض و محدودیت های خاصی نیست، اما با این وجود در افراد مختلف و با توجه به آلرژی های متنوع افراد ممکن است برخی عوارض ذیل مشاهده گرد:

 • احتمال بروز واکنش های آلرژیک, همچون خارش یا قرمزی درپوست، به واسطه استفاده ازکلاژن سازهای غیر حیوانی
 • احتمال بروز برخی مشکلات گوارشی؛ همچون حالت تهوع و اسهال که با تغییر دز مصرف این قرص ها معمولا مرتفع میگردند.

 

نحوه مصرف قرص کلاژن ساز

قرص کلاژن ساز بعد از هایفو انواع مختلفی دارند و با توجه به اینکه که هر کدام در چه نوع دسه بندی کلاژن های پوستی، غضروف ساز و دندان و یا استخوان ساز مورد استفاده قرار میگیرند، دارای اشکال و ترکیبات متفاوتی هستند، اما چیزی که در تمام آنها یکسان و کاملا مشخص است، آن است که در تمامی آن ها ترکیبات کلاژن هیدرولیز شده به عنوان پایه ترکیبات وجود دارد و ممکن است برخی دارای املاح و ویتامین ها و مواد مغذی متفاوت باشند که برای اشخاص مختلف، دارای تجویزهای مختلف خواهد بود. لذا هر فردی به صورت خودسرانه نمیتواند از این نوع قرصها استفاده کند. از طرف دیگر معمولا توصیه میگردد که این قرص ها را از سنین 30 سال به بالا مورد مصرف قرار دهند که آثار چین و چروک و کاهش تولید کلاژن مشهود می گردد. نحوه مصرف این نوع قرص ها با توجه به سن افراد، میزان مشکلات پوستی و نوع مشکلات و از همه مهمتر نوع ترکیباتی که در قرص ها افزوده شده است، میتواند میزان و نوع مصرف را تعیین نماید.

 

نکات مهم حین مصرف قرص کلاژن ساز پس از هایفوتراپی

 • به هیچ عنوان پس از انجام هایفوتراپی، به مصرف خودسرانه قرص کلاژن ساز بعد از هایفو روی نیاورید.
 • در صورت تجویز پزشک متخصص مبنی بر مصرف قرص کلاژن ساز، حتما دز مصرفی و نحوه استفاده از آن را جویا شوید.
 • قرص های کلاژن ساز به علت ترکیبات متنوعی که دارد، دارای دزهای مصرفی مختلفی هستند. برخی از آنها روزانه یک واحد و برخی روزانه دو واحد میبایست مصرف گردند.
 • از مصرف بیش از حد قرص کلاژن ساز، به علت امکان رسوب کلسیم در بدن خودداری نمایید.
 • در صورت ایجاد آلرژی و حساسیت به قرص کلاژن ساز، با پزشک خود مشورت نمایید تا از انواع ترکیبات دیگر کلاژن ساز برای شما تجویز نماید.
 • بهتر است قرص کلاژن ساز را پس از صرف وعده های غذایی میل نمایید.

 

سه مورد از بهترین انواع قرص کلاژن ساز بعد از هایفو

قرص کلاژن بوستر

قرص کلاژن بوستر از ترکیب غضروف سینه مرغ هیدرولیز شده و هیالورونیک اسید، کندوروتین سولفات و سایر املاح موثر در بازسازی و جوانسازی پوست تشکیل شده است. این نوع قرص کلاژن دارای عصاره انار و مارچوبه برای افزایش خاصیت الاستیسیته پوست و همچنین حاوی برترین آنتی اکسیدان های طبیعی برای افزایش شادابی پوست است. نکته مهم در این نوع قرص آن است که فاقد آلرژن هاست و معمولا پزشکان به تمامی بیمارانی که هایفو انجام داده اند، توصیه می‌کنند.

قرص یوروویتال

یورووتیال، کپسول هیالورون سائور، پلاس کلاژن و بیوتین که علاوه بر کلاژن هیدرولیز شده، دارای مقادیر زیادی هیالورونیک اسید، ویتامین سی و بیوتین است که در تحکیم و زیبایی پوستی نقش مهمی ایفا می‌کند. این نوع کپسول علاوه بر زیبایی پوستی و کلاژن سازی در جهت لیفت و کاهش چین و چروک ها در زیبایی و استحکام مو و ناخن نیز تاثیر بسزایی دارد. توصیه می شود که از این نوع کپسول روزانه یک واحد در کنار مصرف وعده های غذایی میل شود تا خاصیت و تاثیرگذاری آن به حداکثر میزان خود برسد. دقت داشته باشید که میزان مصرف این نوع قرص حتما تحت نظر پزشک متخصص باشد، تا دچار عوارض پس از آن؛ همچون عوارض گوارشی نگردید.

قرص ایکس مارت

قرص رویال کلاژن x-mart از انواع برترین قرص های کلاژن ساز بعد از هایفو است که علاوه بر کلاژن هیدرولیز شده دارای مقادیری هیالورونیک اسید برای افزایش خاصیت ارتجاعی پوست و هیدراته کردن آن است. معمولا بهتر است در طول زمان مصرف این دارو، یک یا دو واحد با توجه به سن و میزان مشکلات پوستی همراه با غذا مصرف گردد.