هایفو در بارداری

هایفو در بارداری


ماندگاری زیبایی همیشگی نیست و پس از سی سالگی بر اثر دلایل مختلفی مانند افزایش سن،  استعمال دخانیات ، قرار گرفتن در معرض نور خورشید،  نیروی  جاذبه زمین،  استرس  و موارد بی شمار دیگر زیبایی پوست خود را از دست می دهیم.  بنابراین باید قبل از این که شاهد این علائم بر چهره خود باشیم از پوست خود به خوبی مراقبت کنیم.

معمولاً پس از سی سالگی اولین نشانه‌ های پیری بر چهره نمایان می شود زیرا میزان تولید کلاژن و الاستین در پوست کاهش می‌ یابد. الاستین و کلاژن دو پروتئین ضروری موجود در پوست هستند  که وظیفه آن ها استحکام و زیبایی و قوام پوست می باشد با کم شدن آن ها در پوست کم کم شاهد چین و چروک‌ ها و خطوط و نازک شدن پوست خواهیم بود .

اگر قبل از این علائم پیری ، بتوانیم از تکنیک های زیبایی استفاده کنیم روند پیری  را به تاخیر می اندازیم و  قطعاً می توانیم تا سالیان طولانی پوستی زیبا،  جوان و شاداب داشته باشیم.  بهترین دستگاه هایفو هفت بعدی  یکی از تکنیک های به روز و نسبتاً جدید است که در جهت حفظ شادابی پوست  و به تعویق انداختن پیری پوست مورد استفاده قرار می گیرد.

 

هایفوتراپی چیست؟

 هایفوتراپی به معنی امواج پر قدرت فرا صوت با شدت بالا می باشد.  در این تکنیک زیبایی نیازی به ایجاد برش و بخیه بر پوست نمی باشد بلکه با کمک امواج پر قدرت اولتراسوند  لایه های عمیق و بافت های زیرین پوست کشیده و سفت می شود.

در این تکنیک زیبایی دقیقاً لایه از پوست تحت تاثیر قرار می‌ گیرد که در لیفت با جراحی تغییر می کند و نتایج عالی و منحصر به فرد به همراه دارد . تا کنون گزارشی مبنی بر این که امواج فرا صوت می تواند سلامتی خانم های باردار و جنین آنها را به خطر بیاندازد ارائه نشده است اما متخصصین در جهت حفظ سلامتی و پیشگیری از عوارض این تکنیک،  توصیه می کنند  که انجام هایفوتراپی را به دوران پس از بارداری  موکول کنید.

 

مراحل انجام هایفو تراپی چگونه است ؟

قبل از این که بخواهید مراحل این تکنیک زیبایی را انجام دهید باید در جلسات مشاوره شرکت کنید تا وضعیت پوست شما به خوبی مورد بررسی قرار گیرد و پزشک بر اساس آن برنامه ریزی کند و  تعداد جلسات و نوع کارتریج های دستگاه را انتخاب کند.

سپس در صورت نیاز آزمایش ها و معاینات لازم انجام می شود.  در این جلسه شما باید پزشک را در جریان بیماری های خود و یا دارو هایی که استفاده می کنید قرار دهید . در صورت مساعد بودن شرایط متقاضیان مراحل این تکنیک زیبایی آغاز می شود.  ابتدا پزشک ناحیه درمان را از هر نوع آلودگی پاک سازی می کند . سپس بی حسی پوست انجام خواهد شد .

همچنین در مراحل آغازی این تکنیک از ژل  مخصوصی استفاده خواهد شد . این ژل را احتمالاً در هنگام سونوگرافی نیز مشاهده کرده اید.  سپس دستگاه هایفو در ناحیه درمان قرار می گیرد و پالس های الکتریکی کوتاه به پوست منتقل می شود . این امواج از لایه های سطحی پوست عبور می کند و لایه زیرین پوست را تحت تاثیر قرار می دهد. هر جلسه هایفوتراپی در حدود ۳۰ تا ۹۰ دقیقه زمان نیاز دارد.  متخصصین برای راحتی بیمار نیز توصیه می کنند که از دارو های مسکن ضد التهابی و غیر استروئیدی استفاده کنند. 

 

بهترین کاندیدای هایفو تراپی چه کسانی هستند ؟

تکنیک زیبایی هایفوتراپی با کمک امواج اولتراسوند با انرژی بالا و به صورت متمرکز  در جهت حذف  چین و چروک ها،  لیفتینگ و از بین بردن چربی ها مورد استفاده قرار می‌ گیرند که به عنوان محبوب ترین تکنیک زیبایی و جوان سازی شناخته می شود.

متخصصین این  تکنیک زیبایی را برای برخی افراد مناسب نمی دانند که در جلسه مشاوره و پس از بررسی شرایط زیبا جویان معین می شود.  پس  کسانی که در شرایط زیر قرار دارند کاندیدای مناسبی برای این تکنیک زیبایی و غیر تهاجمی نخواهند بود.

 • استنت های فلزی در صورت یا گردن ایمپلنت دندان

وجود هر گونه استنت فلزی در بدن متقاضیان باعث می شود که در هنگام انجام این فرایند درد شدید احساس کنند.  متخصصین در برخی از شرایط خاص و با استفاده از پد بین استنت  فلزی و صورت این فرآیند را انجام می دهند .

 • استفاده از باطری قلبی و انواع ضربان ساز ها

بیمارانی که انواع دستگاه های الکتریکی مانند ضربان ساز ها در بدن آن ها جایگذاری شده مانند بیماران قلبی نمی‌ توانند از مزایای این فرایند بهره مند شود.

 • افرادی که شیمی درمانی انجام داده‌ اند.

امواج التراسوند برای کسانی که شیمی درمانی انجام داده اند خطرناک است بهتر است که قبل از این که این تکنیک زیبایی را انجام دهید حتما پزشک خود را مطلع کنید.

 • پوست های بسیار خشک

کسانی که پوست خشکی دارند باید از سه روز قبل از درمان دائماً پوست خود را مرطوب کنند.

 • مصرف برخی از دارو ها کسانی که دارو هایی مانند کورتیکواستروئید ها

دارو هایی که در جهت سرکوب کردن سیستم ایمنی بدن  را مورد استفاده قرار می دهند   یا همه دارو هایی که مشابه هستند باید تا پایان دوره درمان از انجام فرایند هایفوتراپی خودداری کنند.

 • افراد مبتلا به دیابت

بیماری  مبتلا به دیابت در طول دوران بیماری با  آسیب دیدگی رگ های کوچک مواجه می شوند  بنابراین امواج هایفو با آسیب های کنترل شده به پوست کمک می کند اما اگر این رگ  ها در حین درمان دچار آسیب شوند کبودی زیادی به همراه دارد.

 • کم کار بودن تیروئید

تیروئید یکی از غده های مهم بدن است که در متابولیسم بدن نقش مهمی ایفا می کند.  بنابراین با عدم تعادل هورمون های تیروئید آسیب های زیادی به بدن وارد می شود که خشکی پوست یکی از عوارض آن خواهد بود . در نتیجه توصیه می‌ شود که پس از درمان و به تعادل رسیدن تیروئید به فکر جوانوسازی پوست خود با هایفوتراپی باشید.

 • تزریق بوتاکس یا ژل

همان طور که در بخش های قبلی گفت امواج پر قدرت اولتراسوند لایه ها و عضلات لایه میانی پوست را تحت تاثیر قرار می دهد همه ما می دانیم که بوتاکس باعث فلج  شدن عضلات در این ناحیه خواهد شد.  پس  کسانی که از روش های تزریقی برای جوان سازی پوست استفاده کرده‌ اند باید تا سه ماه پس از آن از انجام فرآیند هایفوتراپی خودداری کنند.

 • خانم هایی که در دوران بارداری یا شیردهی قرار دارند

امواج پر قدرت اولتراسوند عمق نفوذ بالایی ندارند و برای مادر و جنین ضرری نخواهند داشت اما به دلیل تحقیقات طولانی مدتی که انجام شده تا کنون مضر بودن امواج نیز به اثبات نرسیده  است.  بنابراین متخصصین از انجام فرایند هایفوتراپی در این دوران خودداری می کنند . بهتر است که این تکنیک زیبایی چندین ماه قبل از بارداری و یا پس از پایان دوره بارداری و شیردهی انجام شود.

 

عوارض انجام هایفو تراپی در دوران بارداری چیست ؟

 • ایجاد درد در ناحیه تحت درمان

احساس درد یکی از اولین عوارض این تکنیک زیبایی در دوران بارداری خواهد بود.  در این بازه زمانی طولانی خانم های باردار اذیت می شوند زیرا با تاباندن امواج به پوست آن ها فرد باردار دچار تحریک  سلول های عصبی خواهد شد و درد بیشتری احساس می کند .

 • التهاب و متورم شدن پوست ناحیه درمان

تورم و ایجاد التهاب از دیگر عوارض فرایند هایفوتراپی در دوران بارداری می باشد و می تواند چین و چروک‌ های سطح پوست را از بین ببرد تورم و التهاب ایجاد شده سبب تحریک سیستم ایمنی خانم های باردار خواهد شد بنابراین پس از انجام این تکنیک در ناحیه مورد درمان جریان خون رسانی افزایش می‌ یابد و آب میان بافتی در  زیر پوست جمع می‌ شود و باعث تورم شدید  خواهد شد.

 • قرمزی پوست

یکی از عوارض بارز پس از فرآیند هایفوتراپی قرمزی پوست می باشد که به دلیل تحریک سلول های موجود در لایه های پوستی اتفاق می افتد.  اگر میزان آسیب دیدگی سلول ها بسیار خفیف باشد قطعاً میزان قرمزی نیز کمتر خواهد بود . اما قرمزی شدید آن به علت تحریک بیش از اندازه سلول های پوستی می باشد که التهاب در بافت پوست  افراد باردار را نیز به همراه خواهد داشت.

 • بی حس شدن پوست

بی حسی پوست پس از هایفوتراپی جزو  عوارض طولانی مدت در دوران بارداری خواهد بود و قطعاً شرایط فرد باردار را تحت تاثیر قرار می دهد . چون در این دوران قسمت هایی از بدن حساس تر می شوند و تراکم اعصاب در این بافت ها افزایش می یابد.

 • افزایش رنگدانه های پوست یا هایپرپیگمنتیشن

عارضه دیگر که پس از انجام فرآیند  هایفوتراپی با بهترین دستگاه هایفو سه بعدی در خانم های باردار اتفاق می‌ افتد افزایش رنگدانه های پوستی یا هایپرپیگمنتیشن می باشد.  ملانوسیت ها نوعی سلول هستند  که در ساختار پوست وجود دارند  و ملانین تولید می کند . امواج دستگاه هایفوتراپی پس از تابش به پوست ، سلول های پوست را تحریک می کنند و ملانین بیشتری تولید خواهند کرد.

با توجه به عوارض بیان شده در دوران بارداری بهتر است از انجام این فرایند در این دوران خودداری کنید و با مراقبت های خانگی از پوست خود محافظت داشته باشید.  پس از پشت سر گذاشتن این دوران  می توانید برای زیبایی و جوان سازی پوست با تکنیک هایفوتراپی اقدام کنید.