آیا هایفو تراپی اثر بوتاکس را از بین می برد؟

آیا هایفو تراپی اثر بوتاکس را از بین می برد؟


 هایفو و بوتاکس دو درمان موثر در جوان سازی پوست هستند. رعایت فاصله هایفو و بوتاکس موضوع مقاله ما می باشد. برای بررسی اینکه آیا درمان زیبایی هایفو بر بوتاکس می ‌تواند تأثیر داشته باشد یا خیر باید نسبت به هر دوی آن ‌ها اطلاعات کاملی داشته باشید.

 

تفاوت عمده بوتاکس و هایفو تراپی برای جوان سازی پوست چیست؟

هر روش جوان سازی و رفع چین و چروک پوست دارای فواید و عوارض مختص به خود می باشد که درمورد استفاده از آن باید با متخصص پوست مشورت گردد و بعد اقدام ، به  کارگیری روش در جوان سازی پوست شود ، هم روش هایفو تراپی و هم بوتاکس در جهت جوان سازی پوست مورد استفاده می گردند که ما در اینجا تفاوت بوتاکس و هایفو برای جوان سازی پوست توضیح خواهیم داد.

 

هایفو تراپی

تکنولوژی هایفو تراپی امروزه به عنوان لیفتینگ و جوانسازی پوست با استفاده از امواج فرا صوتی انجام می گیرد و به کارگیری این روش بدون جراحی می باشد و امواج از طریق پوست موجب کلاژن سازی و لیفت پوست شده و پوست را جوان و شاداب می نماید.

 

روش انجام هایفوتراپی

در این روش ابتدا مقداری ژل روی پوست صورت مالیده می شود و با دستگاه هایفو امواج فرا صورت با شدت زیاد به لایه های عمقی پوست تابیده می شود که این امواج باعث انتقال انرژی حرارتی به پوست و نیز بافت همبند پوست می گردد. در نهایت گرمای آن باعث تحریک کلاژن سازی شده و قابلیت ارتجاعی پوست افزایش می یابد که مهم رترین نتیجه هایفو تراپی ، لیفت و جوان سازی صورت است.

 

بوتاکس

بوتاکس نوعی سم می باشد که به پوست تزریق می شود و با فلج کردن ماهیچه های پوست موجب از بین رفتن چین و چروک آن می شود و پوست را سفت و لیفت می نماید و  با فلج کردن ماهیچه های پوست مانع از فعالیت آنها شده که باعث می شود چین و چروک در پوست ما ظاهر نشود.

 

مقایسه هایفو تراپی و بوتاکس

شما برای اینکه بتوانید تزریق هایفو و بوتاکس را خوب با هم مقایسه کنید باید به مزایا و معایب این دو روش اشاره کرد که قطعا کمک زیادی به انتخاب درست خواهد کرد. تزریق بوتاکس یک عمل زیبایی غیر تهاجمی است که هزاران نفر در سراسر جهان از آن استفاده و امتحان کرده اند.

از مزایای روش تزریق بوتاکس می توان به تهاجمی کم ، نتایج سریع ، افزایش برجستگی و رفع چین و چروک آن اشاره کرد. ولی در کنار این مزایا ، تزریق بوتاکس عوارض جانبی نیز دارد که از جمله آن ها می توان به احتمال واکنش های آلرژیک ، از دست دادن موقت کنترل در عضلات هدف ، امکان تداخل با سایر داروها و در نهایت نتایج موقتی اشاره کرد.

استفاده از بوتاکس برای جوان سازی پوست موجب ایجاد عوارضی مثل تورم و کبودی و خون مردگی در پوست می شود و اگر تزریق توسط افراد غیر متخصص انجام بگیرد و اندازه تزریق بیش از حد مورد نیاز باشد بوتاکس به سایر نقاط نفوذ کرده و عضلات را ضعیف خواهد نمود ، تزریق غیر تخصصی بوتاکس باعث عدم تقارن در دو طرف صورت می شود و باعث از بین رفتن زیبایی شخص خواهد شد یا باعث می گردد صورت به طور غیر طبیعی زاویه دار شود.

استفاده از روش بوتاکس در جوان سازی روشی موقت می باشد و عمل بوتاکس باید مرتب تکرار گردد که خود تکرار این روش نیز موجب بروز مشکلاتی برای بیمار خواهد شد در صورتی که دوام روش هایفو تراپی بیشتر می باشد و به سن فرد بستگی خواهد داشت و ممکن است چندین سال دوام داشته باشد. استفاده از روش هایفو تراپی برای جوان سازی و لیفت صورت در تمام نقاط صورت امکان پذیر می باشد ولی استفاده از روش بوتاکس به دلیل اینکه ممکن است صورت فرم طبیعی خود را از دست دهد ممکن نخواهد بود. هایفو برای جوانسازی پوست  مناسب تر از روش بوتاکس کردن می باشد و به دلیل استفاده از امواج مضرات این روش کمتر از روش بوتاکس کردن می باشد.

 

اول بوتاکس یا هایفو صورت را استفاده کنیم؟

ممکن است به علت های مختلف شخصی نیاز به استفاده از هر دو روش بوتاکس و هایفوی صورت را داشته باشد. در این موارد می بایست تحت نظر دکتر مخصص این کار را انجام بدهید و حتما بین آن فاصله زمانی حداقل 2 هفته را رعایت بکنید تا دچار مشکلات پس از آن نشوید. در حقیقت فاصله هایفو تراپی صورت و بوتاکس تا حد زیادی بر اساس میزان تزریق بوتاکس و محل آن تعیین می‌ شود.

 بوتاکس اکثرا بر روی پیشانی و اطراف ابرو در جهت از بین بردن چین و چروک ها و خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم ، تزریق می شود. پس برای افرادی که نیاز به استفاده از روش های دیگر ترمیمی پوست ؛ همچون هایفو تراپی در ضمن بوتاکس هستند ، توصیه می ‌گردد در ابتدا هایفو تراپی پوست را انجام داده و سپس به استفاده از بوتاکس بپردازند.

چون که امواج هایفو تراپی با ایجاد گرما در زیر پوست ممکن است منجر به از بین رفتن تاثیرات بوتاکس شود و مشکلاتی را برای فرد به وجود آورد. بنابراین انجام بوتاکس در حدود 2 یا  3ماه پس از هایفو تراپی منعی نداشته و تا جای امکان سعی کنید پس از بوتاکس از هایفو تراپی بهره گرفته نشود و افرادی که توصیه می‌ کنند بعد از بوتاکس می ‌توان هایفو تراپی صورت را انجام داد ، باید بدانند که ممکن است منجر به بروز مشکلاتی غیر قابل بازگشت در پوست خود گردند.

 

آیا بعد از بوتاکس می توان هایفو کرد؟

عمل‌ های زیبایی باید در زمان ‌بندی و برنامه ‌ریزی خاصی انجام شوند تا بهترین نتیجه را برای فرد به وجود آورند. در واقع برای استفاده از روش‌ های زیبایی باید  در ابتدا بدن و پوست خود را برای ایجاد تغییرات آماده کرده و حتی بعد از عمل ، از دستورهای مراقبتی خاصی پیروی کنید. ازهمین جهت مراجعه به یک کلینیک تخصصی پوست و مو ، مهم ‌ترین کاری است که در جهت جوان‌ سازی پوست خود باید انجام دهید.

 دکتر متخصص به شما کمک می ‌کند تا قبل از هرچیز بهترین روش درمانی را انتخاب کنید. به‌ عنوان نمونه ، هیچ‌ کس جز متخصص پوست و مو نمی‌ تواند به سوال مزو تراپی بهتر است یا هایفو تراپی پاسخ دهد. در این شرایط پزشک متخصص روش جوان سازی پوست را با ‌توجه‌‌ به سن فرد ، میزان افتادگی پوست و نوع مشکلات پوستی انتخاب می‌ کند. بعد از انجام عمل‌های زیبایی می ‌توانید از پزشک معالج خود بپرسید که آیا بعد از هایفو می شود بوتاکس کرد و در رابطه با زمان انجام سایر روش‌ها مثل تزریق ژل یا بوتاکس مشورت کنید.

 

فاصله هایفو و بوتاکس در افراد مختلف

فاصله بین هایفو تراپی و بوتاکس می ‌تواند در افراد مختلف متفاوت باشد. به این نکته مهم اشاره می‌ کنیم که با توجه به شرایط اشخاص و روش‌های متفاوت انجام درمان حتما با پزشک خود مشورت بکنید. ممکن است با توجه به شرایط خاص درمان شما فاصله بیشتر و یا کمتری نیاز باشد. پس اکیدا توصیه می کنیم قبل از انجام درمان‌های ترکیبی و رعایت بهترین فاصله هایفو تراپی و بوتاکس با پزشک خود مشورت کنید.

 

آیا هایفو اثر بوتاکس را از بین میبرد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت بله . هرگز اشتباه انجام هایفو و بوتاکس همزمان را مرتکب نشوید. چرا که اگر بوتاکس تزریق کرده باشید و به طور همزمان هایفوتراپی انجام دهید هایفو اثر بوتاکس و ژل تزریق شده را از بین خواهد برد. پس در جواب به این سوال که ایا بعد از تزریق ژل می توان هایفو کردباید بگوییم بله ولی باید حداقل ۲ هفته گدشته باشد.

 

فاصله بین بوتاکس و هایفو باید چقدر باشد؟

فاصله ای که بین انجام عمل هایفوتراپی و بوتاکس صورت باید وجود داشته باشد حداقل ۲ هفته و بیشتر از آن است. چون همان طور که توضیح دادیم عمل هایفو تاثیر بوتاکس را خنثی میکند و از بین می برد. بنابر این برای این که تاثیر بوتاکس توسط هایفو از بین نرود باید یک فاصله ی زمانی ۱۴ روزه باید حتما بین آن ها باشد.

 

هایفو بهتر است یا بوتاکس؟

وقتی صحبت از این دو روش درمانی به میان می ‌آید ، سوالی که بیشتر اشخاص می ‌پرسند این است که آیا هایفو تراپی درمانی بهتر است یا بوتاکس ؟ از روش های زیبایی مانند بوتاکس و هایفو تراپی برای کاهش چین و چروک صورت و جوان سازی پوست استفاده می شود و هدف مشترکی دارد.

ولی هر کدام از این روش های جوان سازی پوست ویژگی ها ، مزایا و معایب خاص خودشان  را به همراه دارند و بهتر است بعد از مشورت با یک متخصص زیبایی تصمیم بگیرید.

هر کدام از این روش ها مزایای خاص خود را دارند و نمی توان با قطعیت گفت که هایفو بهتر است یا بوتاکس. برای انتخاب روش مناسب برای پوست خود بهتر است به کلینیک های معتبر مراقبت از پوست مراجعه کنید و بهترین روش را زیر نظر یک درمان گر و پزشک خبره و مجرب انتخاب کنید.

 

آیا امکان دارد هایفو و بوتاکس هم زمان تزریق می شوند؟

در پاسخ به این سوال باید گفت خیر . هرگز این اشتباه را مرتکب نشوید چرا که اگر بوتاکس تزریق کرده باشید و بطور هم زمان هایفو تراپی انجام دهید هایفو اثر بوتاکس و ژل تزریق شده را از بین می برد. فاصله هایفو و بوتاکس بهتر از حداقل ۲ هفته باشد.

البته برخی از پزشکان با توجه به شرایط مراجعه کننده ممکن است از تزریق بوتاکس به عنوان تکمیل کننده درمان با هایفو استفاده کند

 

بالاخره کدام روش بهتر است ؟

استفاده از هریک از این شیوه‌های برای افراد خاصی مفید است و به طور قطع نمی ‌شود گفت که کدام ‌یک روش  بهتری است. با این وجود بررسی‌های نشان داده است که در حالت عمومی هایفو تراپی نتایج بهتری نسبت به بوتاکس داشته و کم‌ خطر تر می باشد. به طور کلی برای افرادی که دچار افتادگی‌ های شدید در نواحی مختلف صورت هستند ، پوستشان شل شده است ، چین و چروک‌های بسیار عمیقی دارند و مدت زیادی در معرض اشعه‌ های مضر خورشید قرار گرفته‌اند ، استفاده از هایفو تراپی بسیار موثرتر می باشد. همین طور برای افراد جوانی که به فکر علاج چین و چروک پیش از وقوع هستند ، هایفو تراپی قطعا روش مناسب ‌تری است.

تزریق بوتاکس معمولا برای درمان و از بین بردن چین و چروک‌های ریز و نه چندان عمیق ، افتادگی‌های جزئی در نواحی پلک و لب‌ها ، خطوط لبخند ، پیشانی و اخم و برجسته کردن برخی نواحی صورت استفاده می ‌شود. همچنین در افراد مسن ‌تر تزریق بوتاکس موثرتر بوده و نتایج بهتری را نشان داده است.