ماندگاری هایفو چقدر است؟

ماندگاری هایفو چقدر است؟


هایفو تراپی از انرژی اولترا سوند جهت تولید کلاژن در ناحیه میانی پوست (درم) و همینطور منقبض کردن فاسیای عضلات صورت کمک می گیرد. انقباض فاسیای عضلات پوست به لیفت سریع پوست صورت کمک می کند. کلاژن سازی ناشی از اولترا سوند باعث جوانسازی پوست در فاصله ۲ تا ۶ ماه پس از هایفو تراپی می شود. اصولا ارزش و اهمیت هایفوتراپی در ویژگی منحصر به فرد آن است که با انجام آن، سطح خارجی پوست کاملا دست نخورده باقی می ماند.

دلیل این اتفاق این است که انرژی امواج به کار گرفته شده در روند هایفو تراپی انقدری بالا نیست که بتواند در نقطه برخورد با سطح پوست باعث سوختگی شود ولی هنگامی که این امواج در عمق پوست با یک دیگر تلاقی نمود و کانونی شوند می توانند اثر یکدیگر را زیاد تر و تقویت نمایند و کانونی شدن امواج اولترا سوند در عمق ۱.۵ تا ۴.۵ میلی متری پوست باعث ایجاد حرارت ۶۵ تا ۷۰ می گردد و این حرارت باعث منعقد شدن الیاف کلاژن وسلول های موجود در آن نقطه خواهد شد.

 

دوام هایفوتراپی

ماندگاری و دوام هایفو با بهترین دستگاه هایفو سه بعدی  به عوامل متفاوتی بستگی دارد که مربوط به نوع پوست هر شخص و سرعت فرایند پیری در پوست فرد می­ باشند. به طور کلی اثر هایفوتراپی طولانی مدت است زیرا باعث افزایش ساخت کلاژن توسط پوست می­ شود. اما روند پیری در اثرگذاری هایفو دخیل است و این موجب می­ شود تا اثرات قابل مشاهده ­ی هایفو تا حدود ۳ سال دوام داشته باشند. می­ شود گفت که هایفوتراپی تا مدت خیلی زیادی روند پیری را بسیار کند تر ودیر تر می ­کند و شل شدن پوست را عقب تر می ­اندازد. در صورت درست انجام نشدن هایفو تراپی، رعایت نکردن مراقبت ­های بعد از آن یا شرایط متفاوت پوست هر فرد، ممکن است تأثیرگذاری هایفو تا نزدیک ۶ ماه کاهش یابد.

توزیع کلی کلاژن (collagen) در پوست ۷۵ درصد و در استخوان‌ها ۹۰ درصد می باشد. زمانی که سن انسان بالا می ‌رود تولید کلاژن به طور طبیعی کاهش پیدا می کند و این  مورد اولین علامت پیری به حساب می اید. در نتیجه لیفت پوست شروع شده و این کار در یک دوره ی ۶۰ تا ۹۰ روزه انجام خواهد شد. با افزایش سن و با کاهش کلاژن پوست، خاصیت ارتجاعی و توانایی در برابر اثرات گرانشی از دست خواهد رفت. با توجه به اینکه کلاژن پروتئینی است که به حفظ جوانی پوست و مو کمک می‌کند و سلولیت نیز خاصیت کشسانی پوست را کاهش می‌د هد، در نتیجه روند پیری سبب افتادگی پوست می‌شود.

 برای ماندگاری نتایج، پیشنهاد ما این باشد که در سال نخست، 2 جلسه به فاصله ‌ی شش ماه از هم، هایفو (HIFU) انجام ‌دهید. بعد می ‌توانید جهت ماندگارشدن نتایج، سالی 1 بار این درمان را انجام بدهید. برای قسمت هایی که  دارای مشکلات بیشتری است ، 1 جلسه اضافه ‌تر، 3 ماه بعد از درمان اول، لازم‌ دارید.

 

ماندگاری هایفوگلو

اگر دوست دارید نتیجه ‌ی فوری تری بگیرید، می‌توانید هایفوگلو (Glow HIFU) را امتحان‌کنید. این روش، یک مینی ‌هایفو است که تا عمق 1.5میلی‌متری لایه‌ی اپیدرم نفوذ می‌کند. این روش را می‌ شود بیشتر از هایفو معمولی لیفت صورت و گردن تکرار کرد و تولید کلاژن را افزایش داد. این روش را می ‌توان یک درمان ترکیبی در نظرگرفت؛ زیرا وقتی با مراقبت‌ها و محصولات دیگر بعد از درمان همراه‌ می‌شود، نتایج فوق‌العاده‌ ای خواهد داشت که شما کاملا می توانید ان را مشاهده کنید.

نکته: مواردی مثل سن، میزان افتادگی پوست و عمق چروک‌ها، میزان ضایعات پوستی، سلامت عمومی، سبک زندگی، رژیم غذایی و مقدار رشته‌های کلاژن موجود در پوست می ‌توانند ماندگاری و میزان اثرات درمانی را کاهش یا افزایش دهند.

 

سه مزیت مهم هایفو تراپی:

  1. شما می توانید بخشی از نتایج آن را دقیقا بعد از اتمام جلسات درمانی مشاهده کنید.
  2. عوارض و دوره نقاهت عمل‌های جراحی جوانسازی (مانند بی‌هوشی، درد، بخیه و خونریزی) را نخواهید داشت.
  3. این روش، بسیار ایمنی بالایی دارد و  و کم عارضه خواهد بود.

 

نتایجی که بعد از هایفوتراپی قابل مشاهده است، چگونه است؟

هایفوتراپی را می توان روشی بسیار موثر برای از بین بردن چین و چروک های صورت و بدن بدانیم. در واقع این روش نوین زیبایی با توجه به امواج صوتی قادر است به عمق پوست نفوذ کند و به گرم شدن بافت های  پوستی در آن مناطق بیانجامد.

از آنجایی که پوست های شل و افتاده در سطح خود دیگر کلاژن مورد نیاز برای ایجاد لطافت و سفتی پوست را تولید نمی کنند، به همین دلیل نیاز است که از طریق روشی این بافت ها تحریک شده و دوباره به تولید کلاژن روی آورند.

این سلول ها زمانی که به گرمای مورد نظر خود برسند دچار آسیب سلولی می شوند. همین موضوع می تواند به تحریک سلول ها کمک می کند که توانایی ان را داشته باشد تا کلاژن مورد نیاز پوست را دوباره تامین کنند. با افزایش کلاژن سازی پوست چروک ها و افتادگی های ایجاد شده در سطح پوست از بین می رود.

همچنین هایفوتراپی نمی تواند به سلول های مجاور و لایه های بالایی پوست آسیبی وارد کنند. به همین دلیل می توانید با خیال راحت از نتایج جوانسازی پوست مطمئن باشید. با انجام چند جلسه هایفوتراپی می توانید نتایج ماندگارتری را در پوست خود شاهد باشید. با انجام هایفو تراپی می توانید نتایج زیر را در خود مشاهده کنید.

  1. سفت شدن پوست در نواحی مختلفی از بدن
  2. کشیدگی و لیفت در گونه ها، ابرو و پلک ها
  3. کانتورینگ فک
  4. سفت شدن ساختار پوست صورت
  5. صاف و لطیف شدن پوست

 

این روش برای افرادی مناسب است که پوست آنها تا حدی "شل شده" که قابل مشاهده است و حس می‌کنند استحکام و سفتی پوستشان کاهش یافته است. افتادگی ابرو و یا پلک اغلب اولین نشانه "پیری" پوست است. به طور معمول افراد سی ساله و بالاتر که دارای شل شدگی خفیف تا متوسط پوست هستند، متقاضیان مناسبی برای هایفو تراپی می ‌باشند.

 این متد، افتادگی خفیف تا متوسط پوست شل و یا ضعیف شده را برطرف می‌سازد و به طور خاص، از طریق ترمیم و جوان‌ سازی عمیق پوست، باعث لیفت ابرو و پیشانی می ‌شود که این به نوبه خود باعث کاهش پوست اضافی، نمایان شدن فرم اصلی چشم‌ها و بهبود ظاهر کلی و جوان ‌تر شدن صورت می‌شود. هایفو تراپی علاوه بر لیفت کامل صورت، برای لیفت گردن، قفسه سینه، بازوها، آرنج، شکم، ران‌ها و زانوها نیز انجام می‌شود.

نکته قابل تاملی به چشم می خورد که اقایان نیز متقاضیان بسیار خوبی برای هایفوتراپی هستند، چراکه این روش نیاز به دوره بهبودی و نقاهت ندارد و این اجازه می ‌دهد تا افراد بتوانند بلافاصله به فعالیت‌های روزانه خود بازگردند. به این دلیل، هایفو تراپی یک روش مناسب است.

 

از چه زمانی می‌ توان اثرات هایفوتراپی را دید؟

در بیشتر بیماران، حدود ۲۰ درصد از نتایج هایفو تراپی دقیقا پس از اتمام جلسه درمانی قابل مشاهده خواهد بود. ماندگاری هایفوتراپی حدود ۶ تا ۱۲ هفته است که بعد از هایفوتراپی می ‌توانید اثرات فوق‌العاده‌ چشم گیر این متد درمانی را به صورت کامل مشاهده کنید.

در برخی از مراجعین این اتفاق می‌افتد که حتی تا ۶ ماه بعد از درمان، روند بهبودی پوست صورت ادامه پیدا می‌کند. به اضافه چون که هایفوتراپی باعث بازسازی و بازگشت رشته‌های کلاژن می‌شود، نتایجی بسیار طبیعی به همراه خواهد داشت.

با دستگاه اولتراسوند متمرکز با شدت بالا (HIFU)، رسیدن به نتایج فوق العاده برای رفع غبغب و چانه، بهبود خط خنده، کاهش چین و چروک‌های کنار چشم و سفت شدن و جوان سازی پوست در مناطق هدف کاملا امکان ‌پذیر شده است. تا الان هایف وتراپی برای میلیون ها نفر از مردم در همه جای جهان مورد انجام شده است و هیچگونه گزارشی مبنی بر ایمن نبودن آن منتشر نشده است.

 

آنچه درباره هایفو باید بدانید

یکی از روش‌های غیر تهاجمی که اثر زیادی نیز دارد و به‌ منظور ازبین ‌بردن افتادگی پوست استفاده می ‌شود، هایفو تراپی است. ماندگاری هایفوتراپی به ویژگی های گوناگونی بستگی دارد. مزایای استفاده از بهترین دستگاه هایفو هفت بعدی  محبوبیت آن را بیشتر از جراحی صورت کرده است. افراد تحت این درمان، نیازی به زدن بخیه، استراحت کردن و غیره ندارند. اضافه بر ویژگی‌های ذکر شده ، هزینه آن نیز در مقایسه با بسیاری از روش های متفاوت مانند جراحی بسیار کم‌ تر است.

نتیجه نهایی درمان اغلب سه ماه پس از جلسات نهایی ، قابل ‌مشاهده می باشد. اگر می‌خواهید شل‌شدگی پوست خود را بدون درد بهبود ببخشید، هایفوتراپی بهترین گزینه است. البته باید اشاره کرد که هر بیماری با هر وضعیتی نمی‌تواند این روش را امتحان کند. هایفو تراپی بر روی شل ‌شدگی‌های خفیف بیشتر جواب می ‌دهد. رژیم غذایی و مراقبت‌ هایی که بعد از درمان انجام می ‌دهید ماندگاری اثر هایفو تراپی را افزایش یا کاهش می ‌دهند.