لاغری شکم با هایفوتراپی

لاغری شکم با هایفوتراپی


 برای هایفو شکم از تکنولوژی هایفو استفاده می‌شود. هایفو (HIFU) به معنای امواج متمرکز فراصوت با شدت زیاد بوده که با روش غیر‌تهاجمی و با عوارضی بسیار ناچیز ، اثر درمانی و زیبایی را بر روی پوست می‌گذارد. از این تکنولوژی نوین برای هایفوتراپی شکم و پهلو نیز استفاده می‌شود.

در هایفو تراپی برای لاغری شکم، از امواج فراصوت برای از بین رفتن  بافت چربی اندام استفاده خواهد شد. در بهترین دستگاه هایفو هفت بعدی امواج متمرکز فراصوت، بدون اینکه تاثیر بد یا منفی روی لایه سطحی پوست بگذارد، از آن رد شده و به بافت چربی می‌رسد. انرژی و امواج روش هایفو تراپی شکم، روی بافت چربی متمرکز شده و با افزایش دمای آن ناحیه، باعث از بین رفتن سلول‌های چربی آن قسمت می‌شود.

زمان درمان ، بستگی به اندازه ناحیه درمان، متفاوت خواهد بود. برای هر جلسه، می‌توانید انتظار داشته باشید که بیش از ۳۰ تا ۹۰ دقیقه طول نکشد. اضافه بر این، درمان بدون درد نیست، ولی سطح درد ان کاملاً قابل‌ تحمل می باش و مانند پالس‌های الکتریکی کوچک یا احساس گزگز است.

 خروج سلول‌های چربی از بافت تحت درمان تقریبا حدد ۸ تا ۱۲ هفته طول می ‌کشد. به طور کلی از هفته‌ی چهارم بعد از درمان، به مرور نتایج هایفو تراپی مشخص شده و تا هفته دوازدهم تا حد بسیار خوبی قابل مشاهده می باشد. مشاهده‌ ی نتایج قطعی هایفوتراپی برای لاغری (مثل لیفت صورت با هایفوتراپی) ممکن است نه ماه زمان ببرد و لازم است که مقداری صبوری به خرج دهید.

 

مزایای لاغری شکم با هایفو تراپی

ممکن است ورزش های سنگین و رژیم های سنگین، چربی های اضافی شکم و پهلو را کم کند ولی این آب شدن چربی بیشتر شکمی شل و افتاده تحویل شما می دهد. ولی علم پزشکی در حوزه زیبایی دست آوردهای نوینی مانند هایفوتراپی ناحیه شکم رسید که به دلیل مزیت های قابل توجه و منحصر به فرد و در واقع نتیجه مطلوب، مورد توجه قرار دارد.

یکی از مهم ترین مزایای هایفوتراپی شکم ، استفاده نکردن از چاقو و جای تیغ و بخیه است که ممک است حالت نامناسب به پوست دهد ، چون که هایفو تراپی تنها با تابش انرژی ماورای صوت عمل تناسب اندام و از بین برداشتن بافت چربی را به وجود می آورد.

سفت شدن پوست از دیگر امتیازات مهم این نوع روش درمانی است که بعد از حذف چربی شکم میسر می شود. اصلی ترین دلیل پرطرفدار بودن هایفوتراپی نسبت به برخی روش ها مانند لیز، هزینه های بسیار مناسب آن است که می تواند مناسب هر قشری از مردم باشد.

هایفوتراپی برابر است با داشتن یک اندامی زیبا ، شکمی تخت و بدون افتادگی و اعتماد به نفس بسیار زیاد  که جوانی شادابی را به شما هدیه میدهد.

 

لاغر شکمی یا کاهش چربی؟

موضوع خیلی مهمی که باید به آن توجه داشته باشی د، آن است که هایفو تراپی به‌هیچ ‌نون یک روش برای لاغر کردن معمولی نیست. معمولاً لاغر کردن شامل عملیاتی می ‌شود که در آن با استفاده از رژیم غذایی یا ورزش مداوم، وزن به ‌طور موقتی کاهش می ‌یابد و تولید چربی به تعادل میرسد.

زمانی که توده‌های چربی در ناحیه شکم شما انباشته می‌شوند و شما از رژیم غذایی استفاده می ‌کنید، حجم سلول‌های چربی را کاهش می ‌دهید و نهایتاً آنها حذف نمی ‌شوند. هایفوتراپی شکم شامل یک شیوه درمانی تخصصی و مدرن است که در آن می ‌توان سلول‌های چربی را برای همیشه از بین برد و راه را بر افزایش وزن مجدد بست.

بعد از این‌که بیمار با استفاده از هایفو تراپی شکم درمان می‌شود، دیگر ممکن نیست توده‌های چربی در ناحیه شکمی او پدیدار شود. البته نباید فراموش کرد عوامل مختلفی همچون وراثت یا استفاده نکردن از یک رژیم غذایی مناسب هم می‌ توانند باعث ایجاد توده ‌های چربی جدید شوند. مثلث استراحت کافی، غذای مناسب و سبک زندگی سالم تنها مکملی است که می‌تواند هایفوت راپی را نتیجه ‌بخش جلوه دهد و اثرات مثبت آن را تا مدت‌ زمان بسیار زیای  تمدید کند.

 

هایفوتراپی لاغری برای چه کسانی ممنوع است؟

  1. خانم‌های باردار و شیرده
  2. افراد زیر ۱۸ سال
  3. افراد مبتلا به مشکلات قلبی کبدی و اختلال خونی
  4. افراد مبتلا به بیماری‌های عفونی، قارچی، اسکار، بیماری‌های مربوط به دستگاه گوارش و غیره

 

آیا چربی‌ های از بین رفته ممکن است برگرد؟

جواب قطعی و اولیه ما به این سوال، خیر است. افراد تعداد محدودی سلول چربی دارند. به همین دلیل پس از بین رفتن سلول ‌ها در روند درمان با هایفو تراپی سلول‌ های باقی مانده تقسیم نمی ‌شوند. با این حال این سلول‌ های باقی مانده امکانش را دارد که بزرگتر بشوند که این مورد به شدت بستگی به رژیم غذایی ، ورزش ، داروهای مصرفی و سایر عوامل سبک زندگی شما دارد. در واقع در هایفو تراپی برای لاغری نیز شما باید مانند سایر روش های کاهش وزن ، به طور کلی اقدام به اصلاح سبک زندگی خود بکنید.

 

هزینه لاغری شکم با هایفوتراپی

هایفو تراپی به‌ عنوان روشی درمانی برای لاغری، تناسب‌اندام و زیبا سازی می باشد. این روش به ‌خاطر عدم تهاجم و کم‌ خطر بودن بسیار پر طرفدار و محبوب است. قیمت و هزینه هایفو شکم با بهترین دستگاه هایفو سه بعدی  نسبت به دیگر روش‌ها ، تا حد زیادی مقرون ‌به ‌صرفه می باشد و همین دلیل مهمی در انتخاب این روش درمانی برای ازبین ‌بردن چربی شکم و سفت شدن این ناحیه از بافت بدن است. هزینه هایفو بر اساس تعرفه‌های مراکز درمانی متفاوت است و به میزان چربی شکم و مدت‌ زمان چربی ‌زدایی بستگی دارد.

نوع دستگاه هایفو نیز می‌تواند در تعیین هزینه آن مؤثر باشد. البته هزینه تعداد جلسات درمانی موردنیاز به میزان تجمع چربی در ناحیه تحت درمان وابسته است. اغلب توصیه می‌شود که دو جلسه هایفو لاغری شکم انجام شود؛ اگرچه نتایج این روش تا حدودی پس از اولین جلسه درمان و بعد از ۳ الی ۶ ماه به‌ صورت کامل مشخص می‌ شود و جلسه درمانی بعدی بعد از ۱۲ الی ۱۸ ماه و به منظور اینکه نتایج هایفو ماندگار شود تنظیم می ‌شود. با توجه به ماندگاری طولانی ‌مدت این روش، هزینه هایفو نسبت به دیگر روش‌های درمانی مقرون ‌به‌ صرفه است.

 

هایفوتراپی چقدر لاغر می کند؟

همانطور که قبلا گفتیم هایفو تراپی جهت لاغری با توجه به مهارت و تجربه پزشک متخصص اگر بتواند امواج دستگاه هایفو را دقیقاً بر روی سلول های چربی متمرکز کند ، با ایجاد حرارت و سوزاندن چربی ها منجر به نابودی و از بین رفتن دائمی این سلول‌های چربی می‌ شود و تقریباً غیرقابل بازگشت خواهد بود.

در واقع هایفو لاغری مناطق چربی زیر پوست را کاملاً مورد هدف قرار می‌ دهد و با نابودی سلول‌های چربی موجب کاهش وزن و لاغری می گردد. از طرف دیگر همراه با لاغری باعث لیفت پوست، از بین رفتن چین و چروک ها و از بین رفتن سلولیت های بدن نیز می شود. همینطور می ‌شود گفت که نتایج حاصل از تراپی با توجه به سن، میزان چربی، ژنتیک و وراثت افراد بعد از هر جلسه هایفو بین ۳ تا ۴ سانتی متر کاهش سایز را در پی خواهد داشت.

 

مراقبت های پس از درمان لاغری با هایفو تراپی

برای بهترین و بیشترین بازدهی هایفوتراپی لاغری نکاتی وجود دارد که باید پس از انجام درمان به خوبی لحاظ شوند. این نکات عبارتند از:

حفظ کالری دریافتی بدن به صورت منفی تا 4 روز بعد از درمان؛ برای اطمینان از مصرف و متابولیسم چربی‌های آزاد شده در طی هایفو توسط بدن، بهتر است کالری دریافتی بدن تا 4 روز منفی نگه داشته شود. غذاهای پیشنهادی برای حفظ این کالری : کرفس، خیار، گوجه فرنگی، توت، کلم و غیره است که میزان کالری مصرفی بدن برای هضم آن‌ها بیش از کالری خود آنها است و در پایان مجموع میزان کالری دریافتی بدن منفی خواهد شد.

رژیم کم چربی و کم کربوهیدرات تا دو هفته

خود داری از ورزش های سنگین تا دو هفته

درمان لاغری با هایفو تراپی هرچند بدون نیاز به بیهوشی، فاقد درد و خونریزی و روشی غیر تهاجمی است اما بیمار و سوابق پزشکی و دارویی او باید توسط پزشک کاملا بررسی شود تا ضمن اطمینان از نیاز و آمادگی بدنی بیمار برای پاسخ به این درمان ، خطرات و عوارض این فرآیند برای بیمار به حداقل کاهش یابد ممکن است بنا به نیاز مراجعه کنند مصرف برخی داروها توسط پزشک برای مدتی محدود بشود.

 

هایفوتراپی برای لاغری برای چه افرادی مناسب است؟

روش های مختلف استفاده از هایفوتراپی ممکن است برای همه افراد مناسب نباشد ؛ به طور کلی هایفوتراپی برای افراد بالای سی و زیر شصت سال توصیه می شود. هایفو تراپی برای لاغری برای افرادی که در منطقه مورد نظر حداقل 2.6 سانتی متر چربی قابل لمس داشته باشند انجام می شود؛ البته اگر ضخامت چربی درآن ناحیه بیش از اندازه باشد نیز هایفو تراپی نتیجه بخش نخواهد بود.

افرادی که دارای پوست فشرده شده یا پوست های بسیار شل هستند ممکن است پیش از شروع هایفوتراپی نیازمند درمان های دیگر یا مراقبت های قبل از انجام هایفوتراپی به صورت خاص باشند. در طول جلسه مشاوره پیش از هایفوتراپی پزشک متخصص نواحی مورد نظر را اندازه گیری کرده و یک برنامه اختصاصی برای درمان و اطمینان از کسب نتیجه به متقاضیان ارائه میکند.