چه مدت طول میکشد تا نتایج هایفو تراپی را مشاهده کنیم؟

چه مدت طول میکشد تا نتایج هایفو تراپی را مشاهده کنیم؟


 هایفوتراپی جایگزینی موثر برای جراحی لیفت صورت است. در واقع با کمک این روش می‌توان به جوانسازی پوست، از بین بردن چین و چروک و سفت کردن آن کمک کرد. در تکنیک هایفوی صورت لایه‌ای از پوست مورد هدف قرار می‌گیرد که در جراحی زیبایی آن را با کمک برش‌ها و بخیه‌هایی اصلاح می‌کنند، در نتیجه این روش غیر تهاجمی بوده و نیاز به ریکاوری ندارد.

 امواج  بهترین دستگاه هایفوت سه بعدی در مقایسه با لیزر درمانی یا روش RF، تنها امواجی هستند که می توانند تا حد زیادی در لایه های عمقی پوست که به نام SMAS هستند نفوذ کنند. این امواج می توانند با این حد نفوذ در پوست، بدون آسیب زدن به بافت های مجاور و به طور کاملا ایمن، کلاژن سازی در لایه SMAS، همان لایه ای که در جراحی های لیفت و جوانسازی اصلاح می شود ، را تحریک می کند و نتایج فوق العاده با هزینه و دردسر کمتر به جا می گذارد.

 

بعد از هایفو تراپی چه میشود؟

امواج هایفوتراپی، به لایه های عمیق پوست نفوذ کرده و گرمای حاصل از این امواج با ایجاد آسیب کنترل شده به سلول های پیر، موجب تحریک تولید کلاژن در پوست میشود که اصطلاحا به این روند نئوکلاژنوزیس گفته میشود. فرآیند کلاژن سازی منجر به سفت شدن پوست شل شده ی قبلی میشود و درنتیجه باعث میشود فرد پوستی زیباتر، سفت‌تر و بدون چین و چروک داشته باشد.

هایفوتراپی یکی از روش های جوانسازی و زیبا سازی پوست است که میتواند جایگزین جراحی لیفت صورت شود. از طرفی، افراد جوانتر که نمی خواهند خطرات ناشی از جراحی های لیفت صورت را تجربه کنند، ‌میتوانند از مزایای هایفوتراپی بهره مند شوند. اما توجه داشته باشید که هایفوتراپی در موارد افتادگی شدید پوست نمیتواند چندان موثر باشد.

هایفوتراپی صورت مزایای بسیاری دارد که از جمله ی مهم ترین آن ها می توان به این مورد اشاره نمود که تعداد جلسات درمانی آن بسیار کوتاه می باشد. و در تعداد جلسات بسیار کمی می توان نتیجه ی هایفوتراپی را در صورت مشاهده نمود.

 

از چه زمانی میتوان اثرات هایفو تراپی را دید؟

با وجود اینکه بسیاری از افراد تاثیرات و نتایج آن تاثیر هایفوتراپی بر روی پوست را کاملاً می‌دانند و از آن آگاه هستند، اما مشاهده می‌کنیم که بسیاری از افرادی که از این روش استفاده می کنند، بعد از مدت کوتاهی حدود یک هفته بعد از انجام این روش به علت عدم تأثیرگذاری از این روش شاکی هستند.

در نتیجه به دنبال استفاده از روش های دیگر برای کاهش چین و چروک ها و خطای خنده و اخم خود بر روی صورت می باشد. جالب است بدانید که تاثیر هایفو بر روی پوست به مدت ۴ هفته بعد از انجام هایفوتراپی با توجه به نوع پوست و مهارت فردی متخصص آشکار می‌گردد.

در واقع زودتر از ۴ یا ۶ هفته نمی توان از بروز نتایج را در این روش خاص اگاه شد، چرا که می بایست به پوست و سلول های تولید کننده کلاژن و الاستین این فرصت را بدهید که بعد از تحریک توسط امواج التراسوند به تولید کلاژن بپردازند. پس از تولید کلاژن و الاستین لازم موجب از بین بردن چین و چروک ها و رفع افتادگی پوست می گردد.

 

ماندگاری اثرات هایفو تراپی چقدر است؟

مواردی چون سن، میزان افتادگی پوست، میزان ضایعات پوستی، سلامت عمومی، عوامل ژنتیکی، سبک زندگی، رژیم غذایی، میزان موفقیت عمل، روش های اعمال شده، میزان در معرض آفتاب قرار گرفتن، عمق چروک ها و مقدار رشته‌های کلاژن موجود در پوست می‌توانند ماندگاری و میزان اثرات درمانی را کاهش یا افزایش دهند.
حداقل تا ۶ ماه و حداکثر تا ۳ سال بعد از هایفوتراپی نتایج قابل مشاهده است.

همچنین بهترین دستگاه هایفو هفت بعدی  نمی تواند به سلول های مجاور و لایه های بالایی پوست آسیبی وارد کنند. به همین دلیل می توانید با خیال راحت از نتایج جوانسازی پوست مطمئن باشید. با انجام چند جلسه هایفوتراپی می توانید نتایج ماندگارتری را در پوست خود شاهد باشید. با انجام هایفوتراپی می توانید نتایج زیر را در خود مشاهده کنید.

 1. سفت شدن پوست در نواحی مختلفی از بدن
 2. کشیدگی و لیفت در گونه ها، ابرو و پلک ها
 3. کانتورینگ فک
 4. سفت شدن ساختار پوست صورت
 5. صاف و لطیف شدن پوست

 

مزایای هایفو تراپی

 • دون جراحی لیفت صورت  انجام میگیرد و  در نتیجه عوارض جراحی مثل کبودی و خونریزی و … را ندارد.
 • فقط در یک جلسه انجام می‌شود.
 •   نتایج ماندگار دارد.
 •  درد ندارد (چون درد غیر تحملی ندارد پس حتی نیاز به بی‌حسی موضعی هم ندارد).
 •  نیاز به بستری ندارد (بصورت سرپایی انجام می‌شود).
 •  روشی بی‌خطر و ایمن برای انسان می‌باشد چون هیچ نوع اشعه‌ای ندارد یعنی هایفو کشیدگی گونه (HIFU) دقیقا مثل سونوگرافی با امواج صوتی اولتراسوند عمل می‌کند که کاملا بی‌خطر است.
 •   هیچ نوع عارضه پوستی مثل لک و زخم و … روی پوست ایجاد نمی‌کند.

مناطق متععدی را میتوان با هایفوتراپی ۴ بعدی درمان کرد. برخی از مناطق قابل درمان با هایفوتراپی، در لیست زیر آورده شده اند اما این لیست کامل نیست.

 • تمام مناطق صورت
 • پیشانی
 • خطوط اخم
 • ابرو
 • چین و چروک اطراف چشم یا همان خطوط پنجه کلاغی
 • گونه ها
 • غبغب
 • افتادگی گونه
 • افتادگی پوست گردن
 • گردن و دکلته

علاوه بر آن، هایفو تراپی نسبت به سایر روش ها لیفت و جوانسازی صورت ارزان تر و سریع تر است. هزینه هایفوتراپی به عوامل زیادی بستگی دارد، از جمله: منطقه زندگی شما، دکتری که برای ارائه خدمات انتخاب می‌کنید و همچنین تعداد جلسات مورد نیاز برای تکمیل درمان. تعداد جلسات هایفوتراپی به عواملی بستگی دارد و اینکه هر چند وقت یک بار باید هایفو کرد برای هر فردی متفاوت می باشد. یکی از معیار های مهم سنجش  تعداد جلسات هایفوتراپی میزان اسیب دیدگی پوست و ضعفی که  دارد می باشد.در واقع هرچه پوست دچار از بین رفتگی بافت بیشتری شده باشد یه تعداد جلسات بیشتری نیاز دارد اما به طور کلی ۳ بار در سال امکان انجام هایفوتراپی می باشد که پزشک بر حسب نیاز پوست شما تعداد آن را کمتر می کند.

 

اثرات و نتایج هایفو تراپی

هایفو موجب رفع پیری پوست شده و باعث می‌شود پوست جوان‌تر و کشیده ‌تر به نظر برسد و دیگر آن حالت شل شدگی و افتادگی پوست صورت دیده نشود. در طی تحقیقات و تجربیات بیماران نشان می‌دهد که تقریباً تمام کسانی که درمان هایفو را دریافت می‌کنند، حدود ۳ ماه بعد به نتیجه دلخواه خودشان می‌رسند. در مقابل، تقریباً تمام افرادی که جراحی لیفت صورت انجام می‌دهند، بعد از یک سال به نتیجه دلخواه می‌رسند.

نتایج هایفوتراپی بسیار سریع ‌تر است و خطرات بسیار کمتری دارد، اما اثرات بلند مدت آن چندان ماندگار نیست. با شروع دوباره‌ی فرآیند پیری پوست، کلاژن‌های تازه ساخته شده تحلیل می‌روند و پوست به حالت قبلی باز می‌گردد. اما این اتفاق زود هنگام نبوده و حدوداً یک سال بعد از درمان آغاز می‌شود.

پزشکان پیشنهاد می‌کنند تا در صورت امکان، همیشه از روش‌های کم تهاجمی استفاده شود مگر اینکه این روش‌ها جواب ندهد و نیاز به روش تهاجمی‌ تر نظیر جراحی باشد. تا زمانی که اثرات پیری در پوست شما شدت کمی دارد، نیازی به جراحی سنگینی مانند لیفت ندارید. اگر سالی یک بار هایفوتراپی انجام دهید، در طول ۱۲ سال، هزینه‌اش تقریباً با جراحی لیفت برابر می‌شود. پس از لحاظ هزینه در بلند مدت، تفاوت چندانی وجود ندارد، اما خطرات هایفو به مراتب کمتر است.

نکته مهم این که در روش هایفو فرآیند جوان ‌سازی بر پایه رفتار طبیعی پوست بدن است. یعنی درمان چین و چروک و شل شدگی پوست صرفاً با تحریک پوست به تولید پروتئین‌های طبیعی بدن صورت می‌گیرد. در این صورت ماده‌ای مصنوعی وارد بدن شما نشده‌ است، عضلات صورت خود را فلج نکرده‌اید و از استرس بیش از حد بی‌هوشی، زخم و بخیه خبری نیست.

 

بهتر است نکاتی را بدانید تا به نتایج بهتری در هایفوتراپی برسید:

 

 از جمله عوارض هایفو تراپی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • درد: در حین جلسه‌ی درمانی ممکن است احساس سوزن سوزن شدن خفیفی داشته باشید. این درد بسیار خفیف معمولاً بعد از اتمام درمان برطرف می‌شود.
 • قرمزی: شایع‌ترین عارضه‌ی بعد از هایفوتراپی قرمزی پوست است. این عارضه ناشی از واکنش طبیعی بدن نسبت به آسیب بوده و معمولاً خیلی زود ناپدید می‌شود. قرمزی معمولاً در عرض چند ساعت و در موارد نادر پس از یکی دو روز برطرف می‌شود.
 • تورم: این عارضه به ندرت بعد از هایفوتراپی مشاهده می‌شود و در واقع از عوارض نادر هایفو به شمار می‌آید. تورم هم مانند قرمزی، موقت و خفیف است.
 • بی‌حسی: به دلیل قدرت نفوذ بالای امواج هایفو، ممکن است بخش‌های کوچکی از پوست بعد از اتمام درمان بی‌حس شوند. این عارضه‌ی نادر، موقتی بوده و حداکثر در عرض ۲ هفته بهبود می‌يابد.
 • تیره شدن رنگ پوست: هایپرپیگمنتیشن یا تیره شدن پوست یکی از عوارض بسیار نادر هایفوتراپی بوده که علت آن هنوز مشخص نیست. برای پیشگیری از این عارضه، پیش از شروع درمان از شما «تست پَچ» می‌گیریم. در این تست قسمت کوچکی از پوست تحت درمان قرار می‌گیرد تا واکنش بدن نسبت به هایفوتراپی سنجیده شود.

 

 پس از هایفو تراپی نیاز است مراقبت های زیر انجام شود:

 1. برای انجام هایفو، ژل مخصوصی بر روی پوست مالیده می شود که پس از اتمام هایفو ابتدا ژل های روی صورت را با دستمال تمیز پاک کنید.
 2. بعد از هایفوتراپی ممکن است دچار تورم و کبودی شوید که برای کاهش آن می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.
 3. بعد از هایفوتراپی فرد بهتر است صورت خود را با آب سر و شوینده بشوید.
 4. از شستن صورت با آب گرم خودداری کنید زیرا ممکن است باعث افزایش التهاب شود.
 5. تا ۲۴ بعد از هایفوتراپی از رفتن به حمام و استحمام کردن خودداری کنید.
 6. ممکن است تا دو هفته بعد از هایفوتراپی دچار التهاب و تورم شوید که امری طبیعی بوده و جای نگرانی نیست.
 7. تا مدتی از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید و در صورت قرار گرفتن در معرض آفتاب از کلاه و ضد آفتاب استفاده نمایید.
 8. کرم های مخصوص و داروهایی را که پزشک برای تان تجویز کرده است را به صورت مرتب استفاده کنید.
 9. تا یک هفته پس از هایفوتراپی از لایه بردار استفاده نکنید.
 10. بعد از هایفو از انجام ورزش های سنگین که باعث تعرق می شود خودداری کنید.
 11. بعد از هایفوتراپی فرد می تواند از مواد آرایشی استفاده کند.

 

قبل از هایفو از انجام کارهای زیر خودداری کنید:

۱. از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و سرما بپرهیزید.

۲. مصرف الکل را متوقف کنید.

۳. پوست خود را نخارانید.

۴. بیشتر آب بنوشید.

۵. با آب گرم استحمام نکنید.

 

زمان انجام هایفو تراپی چه حسی خواهید داشت؟

طی جلسه ی هایفوتراپی، پزشک کار خود را با تمیز کردن نواحی مد نظر برای درمان و با اعمال ژل خنک کننده در این نواحی، شروع میکند. سپس، با استفاده از مبدل دستی دستگاه هایفو از فاصله ی نزیک، امواج فراصوت بروی پوست اعمال میشود.

در حالی که دستگاه با فاصله ی کمی از سطح پوست قرار گرفته، امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا، به عمق بافت و لایه های پوست نفوذ میکند. گرمای حاصل از این امواج، در لایه های عمیق پوست، فرآیند کلاژن سازی را تحریک میکنند.

برخلاف سایر روش های زیبایی، هایفوتراپی به مراحل آماده سازی خاصی نیاز ندارد. همچنین، این درمان به هیچ گونه دوره نقاهتی نیز نیاز ندارد و فرد میتواند بلافاصله بعد از اتمام درمان، فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرد.

تاثیراتی که هایفوتراپی در لیفت و کشیدگی پوست صورت دارد، به تدریج با گذشت چند ماه بعد از درمان، بخوبی قابل مشاهده خواهند بود. در طی این مدت فرد میتواند روال سابق مراقب های پوستی خود را نیز ادامه دهد.

اما ممکن است برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که زمان انجام هایفوتراپی چه حسی خواهید داشت؟

امکان دارد در حین انجام درد و ناراحتی جزئی داشته باشید. پزشک امکان دارد قبل از شروع درمان مصرف یک داروی ضد التهاب مانند ایبوبروفن و یا استامینوفن را تجویز کند و یا از پماد لیدوکائین برای بی حسی موضعی استفاده کند. ولی در کل درد خیلی زیادی را تجربه نخواید کرد ولی ممکن است تورم یا قرمزی خیلی جزئی داشته باشید که ان هم طی چند ساعت اولیه بعد از انجام کاهش می یابد.

 هایفو و بوتاکس دو روش بدون ریسک برای جوان‌سازی پوست هستند و می‌توان از هر دو روش به طور هم ‌زمان استفاده کرد. اما بهتر است ابتدا هایفوتراپی را انجام دهید و با سپری شدن چندین ساعت یا یک روز عمل تزریق بوتاکس را انجام دهید. در بعضی موارد پزشکان توصیه می‌کنند فاصله بین هایفوتراپی و تزریق بوتاکس بهتر است بیشتر از دو هفته باشد که باعث بروز عوارض در شخص نشود. در کل می‌توان گفت از تزریق بوتاکس بعد از هایفوتراپی می‌ توان به عنوان تکمیل کننده جوان‌سازی پوست استفاده کرد.

هایفو موثرترین روش درمانی موجود و جایگزینی ایمن برای جراحی است که می‌تواند علائم پیری را به حداقل برساند. هایفو لایه‌های عمیق‌تر پوست را هدف قرار می‌دهد. لایه‌ای که با جراحی مورد هدف قرار می‌گیرد. پس اگرچه باعث آسیب‌های جزیی در عمق پوست می‌شود اما تولید کلاژن را افزایش می‌دهد. هایفو نسبت به لیفت صورت به زمان بهبودی کمتری نیاز دارد. محققان دریافتند که هایفو در درمان افتادگی پوست، چین و چروک‌ها و جوانسازی پوست موثر است. با مراقبت‌های صحیح بعد از درمان، هایفو ۱ سال ماندگار است.