برای راه اندازی کلینیک زیبایی و لیز چه دستگاهی بخریم؟

برای راه اندازی کلینیک زیبایی و لیز چه دستگاهی بخریم؟


 با توجه به نیاز روز افزون و استقبال عمومی نسبت به خدمات مختلف زیبایی و لیزر موهای زائد، با داشتن یک استراتژی و هدف‌گذاری درست می‌توان کلینیک تازه تاسیس را به سوددهی رساند. با ما همراه باشید تا باهم یک مرور کلی برا فرایند تاسیس کلینیک زیبایی و لیزر داشته باشیم.

طی چند سال گذشته، سخت‌گیری‌های کمتری برای راه اندازی و تأسیس کلینیک‌ها و موسسات زیبایی وجود داشت. ولی به مرور مشکلات بسیار زیادی به وجود آمد که باعث شد وزارت بهداشت قوانین خاصی را برای راه اندازی کلینیک زیبایی تعیین کند. در صورتی که شما مجوز کلینیک یا موسسات زیبایی را دریافت کنید، به صورت کاملا قانونی و بدون هیچگونه مشکلی می‌توانید فعالیت داشته باشید.

امروزه از دستگاه‌های گوناگونی برای زیبایی پوست و مو استفاده می‌شود. به همین دلیل میزان تمایل و استقبال مردم برای مراجعه به کلینیک‌های زیبایی افزایش پیدا کرده است. بنابراین راه اندازی یک کلینیک زیبایی برای هرکسی وسوسه انگیز است. اما نکتۀ مهم اینجاست که آیا شما می‌توانید بدون داشتن مدرک پزشکی، برای تاسیس کلینیک زیبایی اقدام کنید؟

 

دستگاه ها و تجهیزات مورد نیاز برای کلینیک لیزر

امروزه دستگاه های زیادی روز به روز تولید می شوند، که هر کدام از آنها برای کار خاصی استفاده می شوند. بنا بر سابقه و تجربه کافی می توانید دستگاهی را انتخاب کنید، که برای شما و کلینیک شما، لازم و ضروری باشد. و هزینه خود را هدر ندهید.  از جمله تجهیزات مورد نیاز شما عبارت اند از:

بهترین هایفو هفت بعدی

هایفو سونار پارس پرتو امرتات

CO2 فرکشنال ADSS

کیوسوئیچ رومیزی ADSS

لیزر کیوسوئیچ نانوسکند

 لیزرکیوسوییچ پیکوسکند

کرایو 360 - 4 هندپیس از کمپانی ASDD

  بهترین دستگاه لیزر دایود حذف موهای زائد

آر اف فرکشنال

بیشتر این تجهیزات را بسته به برند و امکانات، با یک بازه قیمتی بین ۱۰ تا ۵۰ میلیون تومان می‌توانید تهیه کنید. حال باید به یک چینش مناسب از این دستگاه‌ها و عمل کرد هر کدام برسید تا نیاز به خرید همه این موارد نداشته باشید. در این زمینه آشنایی پزشک متخصص و مسئول فنی کلینیک بسیار مهم خواهد بود تا کارآمدترین انتخاب را داشته باشید.

 

مهم ترین کارهای یک کلینیک زیبایی:

 • در کلینیک های زیبایی انواع خدمات پوست ارائه می شود.
 • یکی از مهم ترین این خدمات، جوانسازی پوست می باشد.
 • پوست هر انسانی نقش مهمی در سلامتی او دارد.
 • دستگاه های زیبایی هیچ گونه ضرری برای پوست ندارند و کاملاً ایمن محسوب می شوند.
 • لاغری و تناسب اندام، یکی دیگر از فعالیت های کلینیک های زیبایی محسوب می شود.
 • برداشتن انواع ضایعات پوستی، از دیگر کارهای مهم یک کلینیک زیبایی است.

 

هزینه خرید تجهیزات کلینیک زیبایی و لیزر

نمی توان رقم مشخصی اعلام کرد. بسته به این که سرمایه موسسه چقدر است و اعضا چند نفر هستند و حتی موضوع فعالیت چیست، هزینه ثبت موسسه زیبایی و لیزر می تواند هزینه های متفاوتی داشته باشد.

اگر قصد راه‌اندازی یک کلینیک زیبایی را دارید باید بدانید تهیه تجهیزات مناسب ممکن است یکی از وقت گیرترین کارها باشد. شما باید در مورد فن آوری‌ها، ضمانت‌ها و قراردادهای خدمات، و همچنین پشتیبانی از قیمت و بازاریابی تحقیق کنید. علاوه بر این، مهم است که بر اساس خدماتی که می‌خواهید به مشتریان هدف خود ارائه دهید، باید تا حد امکان بهترین انتخاب را داشته باشید.

شما می‌توانید خدمات متنوع و زیادی را با توجه به میزان بودجه‌ مورد نظرتان برای سرمایه‌گذاری ارائه دهید. شما با بودجه ‌بندی می‌توانید هزینه راه‌اندازی کلینیک زیبایی را بر اساس خدمات بخش‌بندی کنید. این خدمات در یک کلینیک به شرح زیر هستند:

 • خدمات تخصصی کاشت مو، ریزش مو و مزوتراپی مو
 • خدمات تخصصی جوان‌سازی پوست مانند بوتاکس، هایفوتراپی، تزریق فیلر و جوان‌سازی به روش الکترونیدلینگ
 • خدمات غیرتخصصی مانند فیشیال پوست، میکرودرم، هیدرودرم، ماساژ و غیره
 • لاغری و تناسب‌اندام
 • لیزر موهای زائد
 • دستگاه‌های لیزر پاک‌کردن تتو

با توجه به درآمد مناسب این حرفه، تأسیس و راه‌اندازی کلینیک زیبایی می‌تواند درآمد بسیار مناسب و عالی را برای شما عزیزان به ارمغان بیاورد. البته بسته به نوع فعالیت شما درآمد آن متغیر است.

این هزینه‌ها شامل موارد زیر است:

هزینه ملک، وسایل، تبلیغات و حتی میزان حقوق و دستمزد کادر

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت موسسه با موضوع زیبایی و لیزر

جهت ثبت موسسه خدمات زیبایی خود بایستی مدارکی را آماده کرده و به اداره ثبت شرکت‌ها ارائه دهید. این مدارک عبارتند از:

 1. ارائه دو فرم تکمیلی از اظهارنامه مرتبط با موسسات غیر تجاری
 2. ارائه دو فرم تکمیلی از اساسنامه مرتبط با موسسات غیر تجاری
 3. ارائه مدارک شناسایی تمامی اعضای هیئت مدیره و شرکای موسسه اعم از کارت ملی و شناسنامه
 4. چنانچه سهامداران موسسه اشخاص حقوقی باشند، ارائه یک نسخه کپی از آخرین تغییرات موسسه مانند روزنامه رسمی الزامی است
 5. ارائه برگه اصل وکالتنامه و یا برگه کپی برابر اصل از سوی متقاضیان در صورت نیاز
 6. ارائه برگه اصل قیم نامه و یا نسخه کپی برابر اصل در صورت نیاز

 هچنین باید بدانیم اخذ ثبت موسسه خدمات زیبایی تنها برای فعالیت‌های آرایشی و بهداشتی بوده و خدمات درمانی را شامل نمی‌شود. جهت انجام خدمات درمانی می بایست از وزارت بهداشت مجوز دریافت نمایید.

در واقع نوع فعالیت‌های خدمات درمانی با خدمات زیبایی از یکدیگر متمایز بوده و بدین ترتیب بایستی کاملا با حیطه اختیارات خود آشنا باشیم. به همین دلیل در اینجا به برخی از فعالیت‌هایی که در موسسات خدمات زیبایی انجام می‌شود به طور خلاصه اشاره می‌کنیم.

با ثبت موسسه زیبایی و لیزر می‌توان خدمات زیر را به متقاضیان ارائه نمود که عبارتند از:

یک) خدمات مرتبط با آرایش و زیبا سازی چهره

دو) خدمات مرتبط با زیبایی پوست و مو

سه) خدمات مرتبط با تزریقاتی مانند ژل، بوتاکس

چهار) خدمات مرتبط با از بین بردن موهای زائد با استفاده از دستگاه‌های لیزر- گفتنی است برای کار با لیزر مستلزم اخذ گواهی معتبر مرتبط با آن است

پنج) خدمات مرتبط با رفع لکه، جوش و مواردی از این نظر

شش) کاشت مو با توجه به اخذ گواهی معتبر مرتبط با آن

 

تاسیس کلینیک لیزر بدون نیاز به پزشک ممکن است؟

در پاسخ باید گفت که با توجه به موضوع موسسه ثبت شده، ممکن است نیاز به حضور پزشک متخصص وجود داشته باشد یا وجود نداشته باشد. به طور خلاصه، اگر در موضوع فعالیت موسسه، فعالیت‌های تهاجمی مانند جراحی‌های زیبایی و غیره باشد، موسسه باید پزشکی را به عنوان موسس ارائه کند. در غیر این صورت و در صورتی که فعالیت صرف در حوزه زیبایی و آرایشی باشد، نیازی به وجود پزشک برای ثبت موسسه زیبایی و لیزر نیست.

اگر چه می‌توان به صورت خصوصی خدمات آرایشی و بهداشتی را انجام داد، اما ثبت موسسه زیبایی و لیزر می‌تواند مزایای زیادی را به همراه داشته باشد. در ادامه به برخی از مهم‌ترین فواید ثبت مو‌سسه زیبایی و لیزر اشاره می‌کنیم:

– جنبه قانونی بخشیدن به فعالیت و کسب‌وکار

– امکان ارائه خدمات وسیع‌تر با اخذ مجوزهای مخصوص

– اعتبار بخشیدن به کسب‌‌وکار و امکان برندسازی

– تحت حمایت حقوقی بودن برند

– توسعه کسب‌وکار و جذب مشتریان بیشتر

– امکان تاسیس شعبه و نمایندگی و…

و…

 

با ثبت موسسه زیبایی و لیزر، می‌توانید کسب‌وکار خود را به‌شکلی قانونی آغاز کنید. ثبت شدن مؤسسه یا کلینیک به این معناست که کسب‌وکار شما شرایط لازم و استاندارد را برای ارائه خدمات به مردم دارد؛ به‌ویژه برای ارائه‌ی خدمات درمانی مانند کاشت مو و لیزر تهاجمی، داشتن مجوز پزشکی ضروری است. در نهایت، با ثبت موسسه می‌توانید به کار خود اعتبار ببخشید و در توسعه و شهرت برند خود بکوشید. همچنین، فراموش نکنید مشتریان به‌سمت مؤسساتی تمایل دارند که دارای شماره ثبت، مجوزهای لازم و پزشک متخصص باشد.