بهترین روش های جوانسازی واژن

بهترین روش های جوانسازی واژن


امروزه روش های مناسب زیبایی و جوانسازی واژن تنها با یک درمان چند دقیقه ای و با کمترین درد و عوارض امکان پذیر است. بافت واژن، درست مانند پوست صورت، در طول زمان تغییر می کند. هنگامی که کلاژن از دست می رود، احساس شلی در این ناحیه اتفاق می افتد. این افتادگی به خصوص در اطراف دهانه واژن، مشهود تر است. در کل این عوارض به دلیل افزایش سن، زایمان، استعداد ژنتیکی و سبک زندگی ایجاد می شود. این عارضه منجر به از دست دادن احساس جنسی و نا رضایتی فرد در رابطه جنسی می گردد. بنابراین در صورت وجود هر کدام از این مشکلات لازم است که به پزشک زنان متخصص مراجعه و در خصوص رفع این مشکل مشاوره بگیرید.

 

جوانسازی واژن

یکی از خدمات نوین پزشکی برای زنان، جوانسازی واژن است. به کمک جوانسازی واژن، زنان می توانند سلامت جنسی خود را که به دلایل مختلف از دست داده اند، بازیابند. گاهی برخی از زنان با وجود مشکلات جنسی به درمان های خودسرانه دست می زنند و سعی دارند تا با داروهای هورمونی بدون مراجعه به پزشک اقدام به جوانسازی واژن نمایند. این کار نه تنها به رفع مشکل کمک نمی کند، بلکه می تواند مشکلات بیشتری را نیزبه همراه داشته باشد.

 

جوانسازی واژن برای چه کسانی مناسب است؟

 همان طور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم، جوانسازی واژن راهی برای رفع مشکلات جنسی در زنان است. اما اگر بخواهیم به طور دقیق تر بگوییم که چه افرادی به جوانسازی واژن نیاز دارند، باید به موارد زیر اشاره نماییم:

 • زنانی که زودتر از زمان معمول یائسه شده اند؛
 • زنانی که رابطه جنسی دردناکی دارند؛
 • زنانی که به دلیل ضعیف بودن عضلات کف لگن با مشکل بی اختیاری ادرار مواجه شده اند؛
 • زنانی که به دلیل زایمان های مکرر دچار شلی یا گشادی واژن شده اند؛
 • زنانی که به دلایل مختلف و به سرعت دچار عفونت می شوند؛
 • زنانی که به دلایل مادرزادی با گشادی واژن مواجه هستند.

خوشبختانه با پیشرفت علم در حوزه پزشکی زنان و به کمک روش های جوانسازی واژن، این مشکلات قابل درمان هستند.

 

روش های غیر جراحی جواسازی ناحیه تناسلی

مزوتراپی واژن

مزوتراپی واژن با تزریق ویتامین ها و هورمون ها از طریق کوکتل های مزوتراپی همراه می باشد. هدف از تزریق این کوکتل ها تحریک سلول های تولید کننده الاستین و کلاژن می باشد که در نتیجه آن جوانسازی اتفاق می افتد. مزوتراپی یکی از روش های درمانی موثر در رفع چین و چروک های ناحیه تناسلی محسوب می شود که محل تزریق آنزیم ها معمولا لایه درم سطحی پوست می باشد. این روش نیز یک درمان سرپایی به حساب می آید و نیازی به بی حسی و یا بیهوشی ندارد. ناگفته نماند که نتایج اصلی آن با تکرار جلسات که معمولا ۶ تا ۸ جلسه می باشد مشخص می شود. البته این تعداد جلسات ممکن است بنا به پاسخ دهی بدن هر فرد با دیگری متفاوت باشد.

جوانسازی واژن با استفاده از کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی یک روش درمانی غیرجراحی و غیرتهاجمی برای سفت شدن واژن است. این یک روش درمانی محبوب است که پزشک از طریق سوزن هایی گاز کربن دی اکسید را به درون واژن تزریق می کند.پس از آن بدن شما احساس می کند که کمبود اکسیژن در منطقه وجود دارد و باعث افزایش جریان خون در منطقه می شود. این امر به بهبود و ترمیم بافت ها برای بهبود موارد زیر کمک می کند:

 • پوست واژن شل
 • دیواره های واژن شل
 • خشکی واژن

جوانسازی واژن با تزریق چربی به واژن

با افزایش سن، لابیاماژور دچار شلی و چروکیدگی می شود که برای جوانسازی این ناحیه از تزریق چربی استفاده می شود. مهم است که برای تزریق از سرنگ های 1 تا 3 سی سی استفاده شود. نکته ای که باید پزشکان متخصص به آن توجه کنند این است که عمق تزریق چربی در واژن باید به گونه ای باشد که بتواند مویرگ ها و عروق خونی را تحریک کند تا نتایج خوبی برای بافت چربی داشته باشد و ماندگار باشد. اگر چربی عمیق تزریق شود عروق خونی به آن قسمت نمی رسد و چربی آتروفی می شود و از بین می رود.

لیفت واژن با نخ

نخ واژن جهت لیفت و ترمیم قسمت خلفی واژن و پرینه استفاده می شود. نخ های واژن در گذشته جهت لیفت صورت و بدن استفاده می شد و در حال حاضر جهت تمام قسمت های بدن از جمله ناحیه پرینه مورد استفاده قرار می گیرد. نخ های واژینال از جنس قابل جذب می باشد و به صورت دو سورنه با دو نیدل ساخته شده و مخصوص جمع کردن عضله پرینه است. با توجه به قابل جذب بودن و راحتی استفاده یک روش با تهاجم خیلی کم و سریع می باشد که جهت لیفت و تنگ نمودن ورودی ولوVulva, introitus و بهبود وضعیت زیبایی و کیفیت و زیباتر نمودن دستگاه تناسلی خارجی استفاده می شود. این نخ های واژینال دارای تاییدیه Cetificate بوده و توسط تمام شرکتهای ایتالیایی کره، ژاپن، انگلیس تایید شده FDA Approred می باشد.

PRP

پی آر پی درمانی یا Platelet Rich Plasma Therapy به عنوان روش طبیعی جوانسازی شناخته شده است. به خاطر اینکه از فاکتورهای رشد در خون شخص استفاده می شود. همانطور که چنین روشی منجر به بهبود زندگی جنسی شما می شود، همچنین بسیاری از مشکلات پزشکی مثل بی اختیاری ادراری، درد هنگام رابطه جنسی، و خشکی واژن را حل می کند.

 

لیزرجوانسازی ناحیه تناسلی بانوان

مزایا استفاده از لیزر واژن

۱- درد و خونریزی وجود ندارد.

۲- بیمارمیتواند بعد انجام لیزر به فعالیت های روزمره خود برگردد.

۳- نیاز به استفاده از آنتی بیوتیک بعد لیزر نیست.

۴- هزینه انجام لیزر به مراتب کمتر از جراحی است.

درمان با لیزر تنها برای تنگ کردن واژن استفاده نمی‌شود. لیزر کاربردهای زیادی در جوانسازی واژن دارد.

 

کاربردهای لیزر در جوانسازی واژن

۱- رفع گشادی واژن

۲- رفع آتروفی و خشکی و سوزش واژن

۳- درمان بی اختیاری استرسی ادرار

۴- درمان مقاربت دردناک

۵- درمان عفونت های مکرر دستگاه تناسلی

۶- از لیزر میتوان در روشن سازی پوست ناحیه دستگاه تناسلی و رفع تیرگی آن استفاده کرد.

 

لیزر co2 برای جوانسازناحیه تناسلی

لیزر جدیدترین دستاورد پزشکی در زمینه جوانسازی واژن و تنگ کردن واژن به شمار می ‌رود لیزر co2 سبب افزایش خونرسانی به مخاط واژن و تحریک کلاژن سازی میشود و باعث تقویت عضلات واژن و تنگ تر شدن واژن می گردد. لیزر CO2 همچنین با بهبود گردش خون واژن سبب لغزنده تر شدن واژن شده و خشکی واژن را برطرف می کند. همچنین لیزر سبب تحریک فیبروبلاست های بافت همبند شده و با ایجاد گرما آنها را تحریک و احیا می‌کند و سبب جوانسازی واژن و سفت تر شدن ان می گردد.

معمولا دوره نقاهت این شیوه بسیار کوتاه بوده و یک روش کاملا ایمن و بدون درد است . در واقع با استفاده از لیزر می توان بدون کوچکترین آسیبی به بافت های مجاور و به رفع مشکلات ناحیه پرداخت .استفاده از لیزر به منظور درمان بیماری ها و جوانسازی واژینال بدون درد است زیرا قبل از انجام آن از بی حسی موضعی استفاده می شود. پس از جوانسازی واژن با لیزر فرد بلافاصله می تواند به محل زندگی خود بازگردد و به انجام فعالیت های روزمره خود بپردازد، اما برقراری رابطه جنسی بهتر است به مدت یک هفته به تعویق افتد .

 

هایفوتراپی برای جوانسازی واژن

هایفو واژینال یکی از روش های بسیار جدید و مدرن پزشکی است که امروزه برای برطرف کردن شل شدگی و افتادگی واژن استفاده می شود. این روش غیر جراحی به ترمیم پوست و بافت واژن کمک می کند. همانطور که می دانید روش های جراحی جزو رایج ترین روش ها برای برطرف کردن مشکلات واژن هستند.

 

نحوه انجام هایفو واژن؛ عملکرد هایفو‌تراپی چگونه است؟

اولین قدم برای پاسخ به سوال «هایفوتراپی واژن چیست»، مربوط به بررسی نحوه عملکرد بهترین دستگاه هایفو  هفت بعدی می‌شود. هایفو یا HIFU به معنای امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا است؛ امواج به کار رفته در فناوری هایفو در واقع همان ارتعاشات به کار رفته در سونوگرافی بوده و برای بدن هیچ ضرری ندارد.

در این روش هندپیس دستگاه هایفو، در داخل واژن قرار گرفته و امواج متمرکز فراصوت از آن ساطع خواهند شد. فرکانس فراصوت متمرکز، به عمق 2 تا 5 میلی‌متری به صورت بخش بخش نفوذ کرده و با ورود به لایه‌های عمیق پوست، سلول‌ها را به کلاژن سازی تشویق کرده و باعث سفتی و لیفتینگ بافت ناحیه مورد نظر می‌شوند.

به‌ عبارتی با تحریک کلاژن سازی در این ناحیه، پوست دوباره خاصیت ارتجاعی خود را بدست می‌آورد. هایفو واژن یک روش غیر‌تهاجمی بوده و نیاز به بیهوشی و تزریق نداشته و برای بیمار عوارضی ندارد.

 

تعداد جلسات مورد نیاز برای هایفوتراپی واژینال

تعداد جلسات هایفوتراپی واژینال بسته به تشخیص پزشک، شدت تخریب بافت واژن و میزان پاسخگویی بدن به درمان می‌تواند برای هر شخصی متفاوت باشد. به‌طور‌کلی با انجام یک تا سه جلسه درمانی در طول یکسال، جوانسازی واژن انجام خواهد شد. هر یک از این جلسات نیز در حدود 20 الی 30 دقیقه زمان خواهد برد. البته هایفو تنها راه جوانسازی و درمان افتادگی واژن نیست، شما می‌توانید از روش درمانی آر اف واژینال هم استفاده کنید که در ادامه به ان میپردازیم.

 

امواج RF  جوانسازی واژن

دستگاه لیزر آر اف فرکشنال یک نوع روش درمانی است که از گرما و امواج رادیوفرکوانسی در لایه های عمیق پوست برای کلاژن سازی استفاده می کند. استفاده از این تکنولوژی به جوانسازی قسمت داخلی و خارجی واژن کمک می کند. این امواج رادیویی همچنین باعث سفت شدن و جوانسازی بافت شل شده ی واژن می شوند.

درمان با دستگاه آر اف واژن یک روش غیر جراحی و غیر تهاجمی است. این روش بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی حسی موضعی بوده و به صورت سرپایی در مطب ها و کلنیک ها انجام می شود. درمان با این دستگاه در عرض حدودا 30 دقیقه انجام می شود. استفاده از RF به افزایش گردش خون و ایجاد عروق جدید در واژن کمک می کند. در نتیجه شل شدن واژن برطرف شده و لذت جنسی فرد افزایش می یابد.

 

مزایای انجام RF واژن

درمان بیمارانی که ازاتروفی واژنو لکسیتی واژن رنج می برد و یا از پرولاپس های خفیف و بی اختیاری ادراری به خصوص بی اختیاری ادراری از نوع استرسی ، رنچ می برند، از مزایای درمانی RF فرکشنال واژن می باشد. از دیگر مزایای این روش جوانسازی واژن، درمان واژینینیسموس، درمان خشکی واژن در یائسگی، برطرف کردن سوزش، خارش، برای تنگ کردن واژن، رفع و درمان شلی واژن، برطرف کردن عفونت واژن مکرر واژن با تنظیم pH واژن و درمان بی اختیاری ادراری استرسی که با خنده، سرفه و عطسه اتفاق می باشد. همچنین از روش RF واژن به منظور تنگ کردن و زیبا سازی کاربرد دارد.

 

چه کسانی نباید از RF واژینال استفاده کنند؟

 • خانم های باردار و خانم های شیرده
 • خانم هایی که از IUD استفاده می کنند.
 • خانم هایی که در دوران قاعدگی بسر می برند.
 • خانم هایی که در بدنشان پروتزهای فلزی دارند.
 • خانم هایی که دچار بیماری هایی مثل آرتریت روماتوئید، لوپوس و اسکلرودرمی هستند.

 

هزینه عمل RF فرکشنال

هزینه این عمل در افراد مختلف متفاوت است. همانطور که گفته شد تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان در هر فردی متفاوت است و هزینه این عمل بستگی به مشکل فرد و تعداد جلسات درمان تعیین می شود. در صورتی که مشکلی داشتید که نیاز به استفاده از RF فرکشنال داشتید، حتما قبل از مراجعه به متخصص زنان، نسبت به پزشک مورد نظرتان تحقیقات لازم را انجام داده تا از مهارت و تجربه پزشک اطمینان کافی را حاصل نمایید.