چه کسانی کاندیدای مناسب برای هایفوتراپی هستند؟

چه کسانی کاندیدای مناسب برای هایفوتراپی هستند؟


هایفوتراپی ( درمان با هایفو ) یا اولتراسوند متمرکز، یک روش درمانی غیر تهاجمی می گردد که برای لیفت پوست بویژه در نواحی صورت، غبغب، گردن، پیشانی و سینه استفاده می‌شود.  اولتراسوند یا بهترین دستگاه هایفو سه بعدی با شدت بالا جایگزینی ارزشمند برای روش های جراحی در جوان سازی و لیفت صورت به صورت غیر جراحی است.این درمان تولید کلاژن و الاستین پوست را افزایش می‌دهد و پایه مستحکم تری را برای پوستی صاف‌تر و جوانتر به وجود می‌آورد. با توجه به درمان‌هایی که در نقص گزینه‌های جراحی ارائه می‌شوند، هایفوتراپی می‌تواند گزینه ای بدون درد و مناسب برای رفع افتادگی پوست و روند پیرشدگی باشد.

 

کاندیدای مناسب هایفو تراپی چه کسانی هستند؟

افرادی که تصمیم به لاغری گرفتند یا در اثر ورزش کردن، دچار شلی پوست گردن و صورت خود هستند، می توانند به هایفوتراپی به عنوان یک گزینه مناسب فکر کنند. افرادی که شلی و افتادگی پوست شان در سطح خفیف تا متوسط است، بهتر می توانند از اثر بخشی هایفوتراپی استفاده کنند. کسانی که دچار افتادگی های شدید شدند، جزء کاندیدای مناسب هایفوتراپی قرار نمی گیرند.

پس افراد می توانند برای پیشگیری از افتادگی و شل شدگی پوست خود از سن سی سالگی به بعد شروع به درمان از طریق هایفوتراپی کنند. چرا که در این افراد هنوز افتادگی صورت به میزان بالا رخ نداده است. در نتیجه کاندیدای مناسبی برای استفاده از این روش هستند.

به این ترتیب می توانند به راحتی  به رژیم لاغری خود ادامه دهند و از هایفوتراپی نیز به عنوان روشی برای جلوگیری و یا از بین بردن افتادگی پوست خود نیز استفاده کنند. چرا که در بسیاری از موارد به خصوص در هنگامی که شما به صورت ناگهانی وزن زیادی را از دست میدهید، پوست شما دچار شل شدگی و افتادگی میشود.

همچنین کسانی که دچار افتادگی کم و یا متوسط در ناحیه پا و یا ابرو شده اند نیز می توانند از هایفوتراپی به عنوان یک گزینه بسیار مناسب استفاده کنند. در این موارد نیازی نیست تا فرد به منظور از بین بردن افتادگی خود بخواهد دست به جراحی و روش های تهاجمی تر بزند.

یکی دیگر از موارد کاربرد هایفوتراپی استفاده از این روش برای افرادی است که دارای جوش های صورت هستند. تحقیقات و آزمایشاتی در این زمینه نشان داده است که هایفوتراپی برای درمان جوش ها می توانند بسیار موثر باشد.

بنابراین افرادی که جوش های صورت آن ها از طریق برخی دیگر از روش ها درمان نشده است می توانند این روش را نیز امتحان کنند و کاندیدای مناسبی برای استفاده از این شیوه درمانی برای از بین بردن جوش های صورت خود باشند. چرا که هایفوتراپی کلاژن سازی را تحریک میکند و می تواند درمان مناسبی باشد.

همچنین افرادی که میخواهند از طریق روشی غیر از جراحی و کم تهاجمی تر تغییراتی را در صورت خود و یا ناحیه فک خود ایجاد کنند نیز می توانند کاندیدای مناسب برای استفاده از این روش درمانی باشند. چرا که هایفو می تواند در زاویه سازی فک نیز قابل استفاده باشد.

افرادی که در ناحیه گونه و پلک نیز دارای افتادگی خفیف و کمی هستند نیز کاندیدای بسیار مناسبی برای استفاده از این روش به جای استفاده از سایر روش های جوانسازی و برطرف کردن افتادگی و شل شدگی پوست صورت هستند.

 

سن پوستی برای هایفو در افراد مختلف

همانطور که می دانید بهترین دستگاه هایفو هفت بعدی با تاباندن امواج ماورا صوت به لایه مشخصی از پوست صورت، فولیکول ها را به تولید کلاژن کشیده می کند.کلاژن تولید شده به پوست قوام می دهد و باعث از بین رفتن چین و چروک روی پوست می شود.خب  متوجه شدید این درمان به صورت غیر مستقیم پوست را درمان می کند.درواقع  برخلاف تزریق بوتاکس و یا ژل که به صورت موقتی پوست شما را شاداب می کند، هایفوتراپی کلاژن سازی پوست را افزایش می دهد و پوست را درمان می نماید.می دانیم که روند پیری پوست در افراد مختلف متفاوت است. به طور متوسط از بعد از 25 سالگی پوست شروع به افتاده شدن می کند و چین و چروک ها خود را بروز می دهند.این مشکلات در 30 سالگی به آهستگی نمایان می شود.پس بین 25 تا 30 سالگی زمان طلایی برای پیشگیری از روند پیری پوست است.

البته عوامل بسیار زیادی هستند که در روند چروک و پیری پوست تاثیر دارند که بعضی از این عوامل اختیاری و دست افراد هستند و با رعایت نکات سلامتی میتوان روند پیری موست را کاهش داد و بعضی از عوامل در اختیار افراد نیست .این عوامل عبارتند از:مصرف دخانیات /وراثت/ مشکلات جسمانی /عدم مراقبت از پوست /قرار گرفتن در معرص افتاب .

با کنترل عواملی که دراختیار و اراده ماهستند میتوان بخش زیادی از پیری پوست را کنترل کرد و در سنین مختلفی برای هایفوتراپی اقدام کرد و شاهد نتایج این روش درمانی بود .