بهترین روش کلینیکی برای از بین بردن لک صورت

بهترین روش کلینیکی برای از بین بردن لک صورت


بهترین روش کلینیکی برای از بین بردن لک صورت

 بهترین روش جوانسازی پوست چیست


 برای حفظ جوانی و شادابی پوست، دو راه کلی وجود دارد و جز این دو هم راهی نیست.

    اول: از پوست خود مراقبت کنید و پیری را به تعویق بیندازید. (پیشگیری)
    دوم: با استفاده از روش‌های درمانی، نشانه‌های پیری را درمان کنید. (درمان)

بارها شنیده‌ایم که پیشگیری بهتر از درمان است. این جمله‌ی کلیشه‌ای شاید اساسی‌ترین توصیه‌ برای حفظ سلامتی باشد؛ اما در مورد زیبایی هم صدق می‌کند. بهترین راه داشتن پوستی زیبا، مراقبت و رسیدگی است. اگر از سنین جوانی به پوست خود برسید و از آن در برابر عوامل آسیب‌زا مراقبت کنید، دیرتر دچار پیر پوستی می‌شوید. پس اگر هنوز علایم پیری پوست در شما پدیدار نشده یا تازه چند خط ظریف روی صورتتان ظاهر شده و به فکر افتاده‌اید؛ پیشگیری را جدی بگیرید. به پوست خود برسید و به خوبی از آن مراقبت کنید.   

 
اما اگر به هر دلیلی دچار علایم پیری پوست شده‌اید چه باید کرد؟ واقعیت این است که هر چقدرم شما مراقب پوست خود باشید، باز هم در سنین بالا علایم پیر پوستی پدیدار خواهند شد. اگر هم مراقبت‌های پوستی را به خوبی رعایت نکنید، سن ظهور علایم پیری پایین‌تر می‌آید. به طور معمول از اواسط ۳۰ سالگی خطوط صورت عمیق‌تر شده و افتادگی تدریجی پوست آغاز می‌شود. حال اگر مراقبت‌های پوستی را به خوبی انجام داده باشید، می‌توانید این رخدادها را تا ۱۰-۱۵ سال به تعویق بیندازید.

با ظهور علایم پیری، باید مراقبت‌های پوستی را ادامه دهید تا وضعیت از چیزی که هست بدتر نشود. علاوه بر این، راهکارهای بسیاری برای بهبود شرایط شما وجود دارد. فقط باید بهترین روش جوانسازی پوست برای خودتان را انتخاب کنید تا بتوانید علایم را برطرف کرده و دوباره از جوانی و شادابی پوست خود لذت ببرید.

 
چه زمانی باید برای جوانسازی پوست اقدام کنیم


پوست هر فرد به طور متفاوتی پیر می‌شود. میزان مصرف آب، رژیم غذایی و میزان تغذیه از منابع طبیعی، میزان ورزش و منظم انجام دادن آن، استعمال دخانیات، استرس، کیفیت خواب، مصرف الکل و عوامل بی‌شمار دیگر از جمله فاکتورهایی هستند که سرعت پیری شما را تعیین می‌کنند. اگر صبر کنید تا بعد از بروز آسیب‌های پوستی نظیر آفتاب‌سوختگی، لکه‌های پیری و چین و چروک به آن‌ها بپردازید قدرت‌های باورنکردنی پیشگیری را از دست می‌دهید!

 حتی اگر در حال حاضر از علائم پیری روی پوستتان خبری نیست با این حال یک روتین مراقبت از پوست را به برنامه خود اضافه کنید. بسته به کیفیت پوست ۲۴ تا ۲۸ سالگی بهترین سن مراقبت از پوست است و می‌بایست برنامه‌های مراقبتی را از این سنین آغاز کرد. داشتن یک برنامه مناسب اولین قدم برای مراقبت از پوست به شمار می‌رود.

 برخی اقدامات حیاتی برای مراقبت از پوست وجود دارد که تقریباً باید از بدو تولد آغاز شود. در واقع می‌توان گفت که سن مراقبت از پوست از کودکی آغاز می‌شود! واقعیت این است که چون ۹۰ درصد دلیل پیر شدن پوست به اشعه ماوراءبنفش خوشید برمی‌­گردد بنابراین استفاده از یک ضد آفتاب مناسب از سنین پایین، یک تصمیم هوشمندانه است که به شما کمک می‌کند تا با افزایش سن نیز جوان به نظر برسید.

استفاده از ضد آفتاب حتی در زمستان نیز بسیار ضروری است. برای اینکه ضد آفتاب را به برنامه روزانه خود اضافه کنید می‌توانید از یک پرایمر، مرطوب‌کننده یا کرم‌های پایه، حاوی SPF استفاده کنید. کرم‌هایی با SPF15  تا ۳۰ برای شروع مناسب‌اند اما بعد از ۵۰ سالگی به ضد آفتاب­هایی با SPF بالاتر نیاز دارید. در برخی موارد میتوانید از بهترین دستگاه آر اف فرکشنال استفاده کنید. 

 آیا از اواخر ۲۰ سالگی شروع به لایه‌برداری کرده‌اید؟ اگر جوابتان به این سؤال مثبت است باید بگویم که خیلی دیر دست‌به‌کار شده‌اید! برای تمیز کردن منافذ، محافظت از پوست در برابر آکنه و پاکسازی سلول‌های مرده پوست بهتر است که از سال‌های نوجوانی شروع به لایه‌برداری کنید.

چه پوستتان چرب است و چه خشک، لایه‌برداری منظم از سنین نوجوانی برای به حداقل رساندن منافذ پوستی و داشتن پوستی صاف ضروری است. مطالعات نشان داده است که تجمع ناهموار لایه‌های پوستی مرده ممکن است منجر به ایجاد رنگدانه­های کدر و حتی سرطان‌های پوستی در اواخر عمر شود.

دلایل چین و چروک صورت

سن

ایجاد چین و چروک تحت تاثیر افزایش سن در همه افراد یک‌سان نیست. اما به‌طور کلی کاهش تکثیر سلول‌های اپیدرم و درم، همچنین کلاژن و الاستین از ۴۰ سالگی آغاز می‌شود.

وراثت

در حالت کلی برخی از افراد داری پوست قوی‌تری هستند و ممکن است کاهش سرعت تولید سلول‌های پوستی در آن‌ها دیرتر اتفاق افتد. به همین شکل، برخی دیگر روند پیری را دراثر شرایط جسمی خاص‌شان زودتر طی کنند. این مساله ارتباط مستقیم با وراثت دارد.

ژنتیک

یک تمر ثابت شده در این زمین تاثیر ژن است. برای مثال سیاه‌پوستان دارای پوست قوی‌تری هستند و چین و چروک در آن‌ها با تاخیر بیشتری ایجاد می‌شود. درعین حال افراد سفید پوست سرعت پیر شدن پوست را بیشتر احساس می‌کنند.

اما این عوامل غیرقابل کنترل می‌توانند تاثیر بیشتر یا کمتری داشته باشند. این امر بستگی دارد که شما نسبت به عوامل قابل کنترل چین و چروک چه عملکردی داشته باشید. دقت به دوری از این عوامل می‌تواند تاثیر افزایش سن، وراثت و ژنتیک را تاحد زیادی تعدیل کند. عوامل قابل کنترل عبارتند از

اشعه ماوراءبنفش

نور خورشید منبع اصلی این اشعه محسوب می‌شود. این اشعه به پوست آسیب جدی وارد کرده و سرعت پیری پوست را افزایش می‌دهد. به همین دلیل افرادی که در مناطق آفتابی و گرم زندگی می‌کنند بیش از باقی افراد دچار چین و چروک پوست صورت می‌شوند. اشعه ماوراءبنفش بافت همبند کلاژن و الاستین را شکسته و خاصیت الاستیکی پوست را از بین می‌برد. همچنین کاهش چربی پوست و خشک آنم را به همراه دارد که در کنار هم باعث افزایش چین و چروک و پیری زودرس می‌شوند. چروک‌های دور چشم از این دست چین و چروک‌ها هستنند.

مصرف سیگار و مخدرها و انواع دخانیات

مخدرها و سیگار جریان خون زیر پوست را تحت تاثیر قرار می‌دهند که این تغییرات در عملکرد سلول‌های پوستی اختلال ایجاد می‌کند. همین امر ضعف پوست و افزایش چین و چروک پوست را در پی دارد.

اخم یا لبخند

حالات تکراری گرفتن به صورت هنگام صحبت، عصبانیت یا شادی باعث می‌شود تا چین و چروک‌هایی با عنوان خط اخم یا لبخند در بخش‌های مختلف پوست ایجاد شود. در حالت عادی با اخم یا خندین خطوطی روی پیشانی، بین دو ابرو و کنار لب‌ها تشکیل می‌شود که هنگام برگشت صورت به حالت عادی این خطوط محو می‌شود. اما با تکرار تشکیل چنین خطوطی آن هم به صورت شدید، سلول‌ها قادر به بازگشت به حالت عادی نیستند و کم‌کم  خطوط مذکور عمیق و محسوس باقی می‌مانند. چین و چروک‌ پیشانی رایج‌ترین چروک‌هایی هستند که به این دلیل ایجاد می‌شوند.

سبک زندگی

در این مورد باید اشاره کرد که خواب کم بیشترین تاثیر را بر سرعت بخشیدن به روند پیری پوست دارد. خوب خوابیدن یکی از اصلی‌ترین عوامل شادابی پوست حتی در جوانی محسوب می‌شود و در این سنین نیز اگر یک شب خواب کافی نداشته باشید، روز بعد پوست شما خسته و تیره به‌نظر می‌رسد. خواب منظم و در طول شب نیز تاثیر بهتری از خواب در طول روز دارد. پوست نیاز دارد مانند دیگر بخش‌های بدن شما در طول شب استراحت کند.  تغذیه نیز در این بخش اهمیت دارد. کم آب نوشیدن، مصرف کم سبزی‌ها و میوه‌های تازه و نوشیدن بیش از حد کافئین می‌تواند در افزایش روند پیری موثر باشد.


کاربرد های هایفوتراپی در جوانسازی پوست چیست


- کاهش چین و چروک پوست
- رفع افتادگی و شل بودن پوست صورت و گردن
- درمان افتادگی پلک
- درمان افتادگی ابرو
- رفع چین و چروک اطراف چشم
- رفع افتادگی غبغب
- از بین بردن چین و چروک روی پوست سینه
- اصلاح طرح لبخند
- بهبود خط چانه

کاربرد های ار اف فرنکشنال برای جوانسازی صورت چیست

یکی از روش های جوانسازی که احتمالا زیاد درباره اش شنیده اید، آر اف فرکشنال ( نوع پیشرفته رادیوفرکوئنسی ) است. با گذشت عمر، پیر شدن اندام ها، بافت ها و سلول ها هم به سرعت انجام می شود، اما از آنجا که پوست انسان آشکارترین بافت بدن است، آثار پیری در این بافت، واضح تر است و می توان هر روزه آن را نظاره گر بود. به علاوه، پوست اولین سد دفاعی خارجی بدن محسوب می شود و به همین دلیل هر روز در معرض انواع صدمه های فیزیکی و شیمیایی محیطی خارجی و داخلی است پس بیشتر دچار تغییرات ظاهری مانند چین و چروک، لک، خشکی پوست و... می شود.

 
ار اف فرکشنال دستگاهی است که با استفاده از امواج رادیوفرکوئنسی، به رفع بسیاری از عوارض پوست و جوانسازی پوست کمک میکند.

کاربرد های کربوکسی تراپی در جوانسازی پوست چیست

کربوکسی تراپی درمانی برای سلولیت، ترک های پوستی و سیاهی زیر چشم است. این درمان را می توان برای پلک ها، گردن، صورت، بازوها، باسن و پاها نیز انجام داد.
از تزریق دی اکسید کربن، یک گاز طبیعی در بدن استفاده می کند.با افزایش سن تغییرات واضحی روی پوست صورت و بدن به وجود می‌آید. چروک شدن پوست، خشک و شکننده شدن آن، بروز سلولیت و غیره از جمله تغییراتی است که ظاهر انسان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. بسیاری از افراد با ظهور اولین نشانه‌ها به سراغ درمان می‌روند و برای از بین بردن آن‌ها تلاش می‌کنند.


فواید کربوکسی تراپی برای پوست و صورت عبارت است از:

    سلولیت و تجمع چربی را کاهش می دهد.
    ترک های پوستی را کمرنگ می کند.
    باعث سفتی و رفع تیرگی دور چشم می شود.
    به رفع افتادگی پوست و سفت شدن پوست کمک می کند.
    باعث بهبودی نارسایی وریدی، واریس و رگ های عنکبوتی می شود.
    جای زخم، اسکار و موارد دیگر را بهبود می بخشد.

 کربوکسی تراپی یک روش درمانی مؤثر برای مشکلات پوستی از قبیل خطوط ریز، چین و چروک و ترک های پوستی می باشد. زیرا با تزریق دی اکسید کربن جریان خون در ناحیه ی تحت درمان افزایش یافته و منجر به تحریک کلاژن پوست و کاهش چین و چروک های ریز و رفع سیاهی زیر چشم می شود.

 

 کاربردهای میکرو نیدلینگ چیست

میکرونیدلینگ روشی است که با ایجاد زخم‌های میکروسکوپی به روشی هدفمند، به طور خاص برای ایجاد پاسخ درمانی در پوست شما انجام می‌شود.
با استفاده از یک قلم با سری کوچک که حاوی ۱۰+ سوزن با ارتعاش بالا است، در عمق مشخصی می‌توانید لایه سطحی پوست بیمار را در طی چند ثانیه هزاران بار سوراخ کنید.
این سوراخ‌های کوچک و کنترل شده، اپیدرم و حتی لایه‌های فوقانی درم را تحریک می‌کنند تا پاسخ درمانی را در پوست شما تحریک کنند که در نتیجه منجر به افزایش تشکیل کلاژن و الاستین می‌شود.
این بدان معنی است که پوست شما در این فرایند ضخیم‌تر، منسجم‌تر و نرم‌تر می‌شود. اما فراتر از این مزایای اساسی، میکرونیدلینگ چندین اثر جانبی بسیار مفید دیگر را نیز ارائه می‌دهد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. این موارد شامل بهبودی آکنه، کاهش شکل زخم و جوانسازی پوست است. به طوری که به شما کمک می‌کند ۵ سال جوان‌تر به نظر برسید!

میکرونیدلینگ نه تنها به درمان زخم‌های آکنه کمک می‌کند، بلکه می‌تواند به درمان و متوقف کردن آکنه نیز کمک کند.
اینکه دقیقا چطور به کاهش آکنه کمک می‌کند، هنوز به درستی مشخص نشده است اما به نظر می‌رسد به این دلیل باشد که میکرونیدلینگ باعث کاهش تولید سبوم می‌شود و از این طریق چربی پوست را کاهش می‌دهد.
کاهش تولید چربی روی پوست و کاهش نقاط سیاه پوست نیز احتمالاً همین نقش را ایفا می‌کنند …
در هر صورت، مطالعات نشان داده‌اند که میکرونیدلینگ در واقع به درمان آکنه کمک می‌کند. این ویژگی بسیار مفید است زیرا به این معنی است که حتی اگر آکنه فعال زیادی داشته باشید، باز هم می‌توانید این درمان را انجام دهید. استفاده از میکرونیدلینگ نباید تنها درمانی باشد که شما برای کاهش آکنه استفاده می‌کنید، بلکه این روش درمانی چیزی است که حتماً باید کشف کنید زیرا نه تنها به متوقف کردن آکنه کمک می‌کند بلکه باعث بهبود هر نوع تغییر بافت یا زخم‌های کوچک در پوست شما نیز می‌شود.

میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن به معنای برداشتن قسمتی از پوست (درم) به وسیله ی تکه های بسیار ریز (میکرو) تراش دهنده (ابریژن) می باشد. این روش همانند پرداخت کردن یک چوب بوسیله یک کاغذ سمباده ظریف می باشد تا سطح آن صاف و صیقلی شود. همچنین برای رفع چین و چروک می توانید از بوتاکس صورت استفاده نمایید و چنانچه از موهای زائد صورت رنج می برید بهترین روش رفع آن لیزر موهای زائد می باشد.

پوست دارای لایه سطحی به نام اپیدرم لایه زیر آن به نام درم می باشد. لایه اپیدرم به چند طبقه تقسیم می شود که سطحی ترین طبقۀ آن طبقۀ شاخی یا استراتوم کورنئوم می باشد.

جلسه درمانی برای صورت بین ۳۰ تا ۴۰ دقیقه و برای گردن حدود ۲۰ دقیقه زمان می‌برد. در طول جلسه‌ی درمانی دردی نخواهید داشت و نیازی به استفاده از داروی بی‌حسی نیست. بعد از درمان ممکن است کمی تورم یا احساسی مشابه آفتاب سوختگی داشته باشید که طی چند روز تخفیف یافته و برطرف می‌شود.

برای رسیدن به بهترین نتایج جوانسازی، بین ۵ تا ۱۶ جلسه درمانی نیاز است. این جلسات به صورت هفتگی، دو هفته یکبار یا ماهانه انجام می‌شوند. فواصل بین جلسات درمانی به اهداف، دلیل درمان و همچنین نوع پوست شما بستگی دارد. نتایج جوانسازی این روش دائمی نیست و نیاز به تمدید دارد.

 میکرودرم ابریژن برای اولین بار در سال ۱۹۹۶ مورد تایید سازمان FDA قرار گرفت. از آن زمان تا به حال، صدها ابزار مختلف برای این روش درمانی ساخته شده‌اند. برای همین راه‌های مختلفی برای انجام میکرودرم ابریژن وجود دارد که در ادامه برخی از آن‌ها را معرفی کرده‌ایم: