کاهش چربی بدن با دستگاه کرایو

کاهش چربی بدن با دستگاه کرایو


لاغری موضعی با کرایو 

کرایولیپولیز یک روش غیر جراحی ترمیم بدن است. متخصص با استفاده از یک دستگاه سلول‌های چربی زیر پوست را فریز می‌کند. وقتی سلول‌های چربی تخریب شدند به تدریج تجزیه شده و بوسیله کبد از بدن خارج می‌شوند. کرایولیپولیز یک روش نسبتا جدید است که از سال ۲۰۱۲ بوسیله سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) به رسمیت شناخته شده است. دستگاه‌های Cool Shaping و Cool Sculpting بر پایه علم کرایولیپولیز بنا شده است.

در حالی که تعداد تحقیقات بالینی مستقل در مورد این روش نسبتا کم است، شرکت زلتیک ادعا می‌کند که کرایولیپولیز مقدار سلول‌های چربی در منطقه انجام شده را تا ۳۰ درصد کاهش می‌دهد. اکثر افراد چند روز پس از انجام این روش متوجه اثرات آن می‌شوند اما اغلب اوقات ۱ تا ۴ ماه طول می‌کشد تا نتایج کامل آن مشخص شود.

 

عملکرد کرایولیپولیز

۱- بعضی چربی‌ها با تمرین و رژیم غذایی از بین نمی‌روند.

۲- با روش کرایو لیپولیز (کول‌اسکالپتینگ) سلو‌ل‌های چربی شناسایی‌شده و تا دماهایی که باعث مرگ آن‌ها می‌شود سرد می‌گردند.

۳- ازآنجاکه لیپید موجود در سلول‌های چربی در دمایی بالاتر از آب موجود در انواع سلول‌های دیگر بلوری (منجمد) می‌شود، هیچ آسیبی به عصب‌ها یا بافت‌های دیگر وارد نمی‌شود.

۴- بعد از درمان، سلول‌های چربی وارد یک زنجیره مرگ آپوپتیک شده و به تدریجی طی چند هفته یا چند ماه توسط سیستم ایمنی بدن دفع می‌شوند.

۵- ضخامت لایه چربی به طور چشمگیری کم می‌شود.

۶- کاهش ضخامت لایه چربی در ناحیه مورد هدف قرار گرفته باعث بهبود ظاهر پهلو‌ها می‌شود.

 

روش لاغری به روش کرایو لیپولیز یا مجسمه سازی سرد چیست ؟

در این روش پزشک از لیزر و محصولات زیبایی در بیمارستان استفاده می کند. این درمان هرگز درمان وسیع و سختی نخواهد داشت اما در سراسر جهان شیوع زیادی نداشته است و توسط سازمان بهداشت جهانی مورد تایید قرار گرفته است و روش آن به این گونه است که با استفاده از یخ کردن سلول های چربی آن ها را به طور دائمی در ناحیه خاصی از بدن از بین می برد و برعکس لیپوساکشن هیچ ماده بی حس کننده ای در این نوع درمان مورد استفاده قرار نمی گیرد. کاسته می شود.

در هنگام انجام این روش لاغری، یک دستگاه خنک کننده حدود یک ساعت به بدن شما متصل شده که مدت زمان آن به موضعی که نیاز به فریز کردن چربی نیاز دارد بستگی خواهد داشت. تقریباً طی هر درمان 20 درصد از چربی ها موجود در منطقه مورد نظر، چانه یا شکم باشد یا بازوها، باسن یا پشت، فریز شده و از بین خواهد رفت. سپس در طی چند هفته آینده خودبخود از دست این سلول های مرده خلاص شده و بعد از این مدت شکل جدید بدن خود را خواهید دید.

 

شاید مهمترین سوال شما عزیزان این باشد که چه نواحی از بدن با این روش قابل درمان هستند. نواحی قابل درمان با روش کرایولیپولیز عبارتند از:

  • پهلو ها
  • داخل ران
  • بیرون ران
  • بالا شکم
  • پائین شکم
  • باسن
  • چربی های دور لگن
  • چربی های بازو

 

ه افرادی کاندیدای کرایولیپولیز هستند؟

کرایو ASDD یک روش غیرتهاجمی است؛ نه خبری از سوزن و قیچی هست و نه تیغ جراحی و لوله های مکش چربی، با این حال همه افراد کاندیدای استفاده از این روش نیستند. قبل از کرایوشدن یک پزشک باید شما را معاینه کند. معمولا توصیه می شود این کار توسط متخصص پوست انجام شود. داروهایی که می خورید، سابقه جراحی به خصوص جراحی شکمی و… برای پزشکتان که می خواهد چربی شما را کرایو کند، مهم است.

 

عوارض جانبی هنگام استفاده از روش کرایولیپولیز

 یک روش غیر تهاجمی است، بنابراین نیازی به بریدگی، بیهوشی یا داروهایی ندارد که بتواند یک واکنش آلرژیک ایجاد کند. این بدان معنی است که میزان عوارض و عوارض جانبی نسبت به روشهای تهاجمی مانند لیپوساکشن بسیار پایین است.
ولی ممکن است هنگام انجام کرایولیپولیز و بعد از آن عوارض جانبی موقت زیر را تجربه کنید:
- احساس سوزن سوزن شدن
- ورم
- کبودی
- قرمزی پوست
- درد موضعی
- حساسیت
- بی حسی
- گرفتگی
اما این عوارض جانبی بسیار ناچیز به حساب می آیند و معمولاً به خوبی تحمل می شوند. آنها بسته به منطقه تحت درمان و بیمار معمولاً به مدت دوازده روز یا یک ماه طول می کشد.