پرطرفدار ترین دستگاه های لیزر موی زائد

پرطرفدار ترین دستگاه های لیزر موی زائد


بهترین دستگاه لیزر دایود حذف موهای زائد امروزه به یکی از پرطرفدارترین و بهترین روش های حذف موهای زائد تبدیل شده است. اما مهم ترین نکته در مسیر لیزر موهای زائد و نتیجه دهی مطلوب، انتخاب درست تکنولوژی و برند دستگاه می باشد. در واقع فناوری استفاده شده در دستگاه با برند دستگاه دو فاکتور مجزا می باشد.

 

انواع فناوری لیزر

سه نوع فناوری لیزر وجود دارد که هر کدام دارای طول موج متفاوت و در نتیجه کارکرد متفاوت می باشد. دقت داشته باشید فناوری لیزر با برند دستگاه کاملا تفاوت دارد. در واقع دستگاه ها با برندهای گوناگون می توانند از یک فناوری و یا ترکیب فناوری ها استفاده نمایند. در ادامه به بررسی هرکدام می پردازیم.

الکساندرایت

لیزر الکساندرایت با طول موج 755 نانومتر یکی از سریع ترین فناوری های لیزر می باشد. این نوع فناوری برای تمامی نقاط بدن مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین بهترین نتیجه دهی این لیزر برای پوست های روشن با موهای نازک می باشد. دستگاه کندلا آمریکایی یکی از بهترین برندهای بهره مند از تکنولوژی الکساندرایت می باشد.

دایود

لیزر دایود با طول موج 810 نانومتر جلسات درمانی کوتاه تر و سرعت بالاتر و اثرگذاری کمی بیشتر نسبت به الکساندرایت دارد. البته لازم به ذکر است که در این لیزر به دلیل وقفه های تابشی کوتاه، احساس درد کمی بیشتر می باشد. و برای افرادی که آستانه ی تحمل درد پایین دارند ممکن است مناسب نباشد. این لیزر مناسب افراد با پوست روشن تا گندمی با موهای ضخیم و تیره می باشد. دستگاه وکتوز یا وکتوس آمریکایی یکی از بهترین انواع دستگاه های پشتیبانی کننده از لیزر دایود می باشد.

ان دی یاگ

لیزر ان دی یاگ با طول موج 1064 نامتر با بیشترین عمق نفوذ بهترین انتخاب برای افراد با پوست تیره می باشد. سایر لیزرها برای افراد با پوست تیره علاوه بر نتیجه دهی نامطلوب، آسیب رسان نیز می تواند باشد.

بهترین دستگاه پشتیبانی کننده از لیزر اندی یاگ دستگاه دکا آمریکایی می باشد. این دستگاه از دو طول موج لیزر اندی یاگ و الکساندرایت بصورت ترکیبی استفاده می نماید. بنابراین با انعطاف پذیری بالا برای انواع متقاضیان با رنگ پوست و مو مناسب است.

 

انواع برندهای دستگاه لیزر مو

برند دستگاه نیز در کنار فناوری لیزر از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. محدودیت تعداد شات (همان شلیک لیزر)، وقفه بین شات ها، قطر پرتوی لیزر، سیستم خنک کننده و... همگی از قابلیت دستگاه می باشد که منجر به نتیجه دهی بهتر دستگاه و کنترل کنندگی و آسیب کمتر می گردد.

کندلا

شرکت کندلا یکی از قدیمی ترین تولیدکنندگان لیزر و تجهیزات پزشکی در آمریکا می باشد. این دستگاه از تکنولوژی الکساندرایت و اندی یاگ استفاده می کند.

دکا

شرکت دکا با سابقه 30 ساله در تولیدات لوازم و تجهیزات پزشکی، یکی از بهترین تولیدکنندگان ایتالیایی به شمار می رود. این دستگاه هم از دو فناوری الکساندرایت و اندی یاگ استفاده می نماید. بنابراین برای طیف وسیعی از متقاضیان مناسب می باشد.

آپوجی سایناشور

دستگاه لیزر آپوجی ساخت شرکت سایناشور آمریکا می باشد. این دستگاه از دو فناوری الکساندرایت و ان دی یاگ استفاده می نماید. در واقع با سوئیچ بین دو طول موج امکان استفاده در هر نوع طیف پوست و مویی فراهم می گردد. همچنین این شرکت مدعی است که این دستگاه علاوه بر رفع موهای زائد دارای قابلیت کاهش لک های پوستی را نیز دارا می باشد.

وکتوز

دستگاه وکتوز تولید شرکت معتبر سایناشور آمریکایی می باشد. این دستگاه در بین تمامی دستگاه ها دارای سرعت بالا می باشد. اما امکان بروز درد اندک حین کار با دستگاه نیز وجود دارد.

وپرانو آیس پلاتینوم آلما

این دستگاه از سه نوع فناوری الکساندرایت، دایوود و اندی یاگ استفاه می نماید. این موضوع بدین معنا است که تمامی افراد با هرگونه رنگ پوست و ضخامت مو می توانند از این دستگاه استفاده نمایند. دستگاه با ترکیب سه طول موج به بهترین شکل ممکن به پوست نفوذ می کند و باعث اثرگذاری بر روس فولیکول مو و نهایتا حذف موهای زائد  می گردد. دستگاه سوپرانو آیس ساخت چین می باشد اما از لحاظ کیفیت قابل قبول می باشد. اما در نهایت می بایست این نکته را مد نظر داشت که قطعا کیفیت و استاندارد آن با برند آمریکایی با سابقه بالا نمی تواند برابری کند.

 

کدام دستگاه لیزر مو از همه پرطرفدارتر است؟

با مطالعه این مقاله به این نتیجه رسیدیم که بهترین دستگاه برای هر فرد متفاوت می باشد. اما باتوجه به این نکته میتوان گفت هر طیف پوستی طرفدار چه نوع فناوری دستگاهی خواهد بود:

طول موج الکساندرایت یا 755 نانومتر بسیار کوتاه بوده و مناسب ترین لیزر برای پوست های روشن و موهای نازک (تایپ ۱ و ۲ ) به شمار می آید.

طول موج 808 نانومتر یا دایود مناسب پوست های تیره و تایپ های پوستی 3 و 4 می باشد و مناسب ترین طول موج برای انجام لیزر رفع موهای زائد است.

طول موج 1064 نانومتر یا ان دی یاگ نیز بلند ترین و قوی ترین طول موج است که مناسب افراد بسیار تیره و سیاه پوست می باشد. از این طول موج علاوه بر رفع موهای زائد می توان به منظور جوانسازی و درمان لکه های پوستی نیز بهره برد.

نکته قابل توجه این است که انواع دستگاه های لیزر سه طول موج مثل دایود سه طول موج ، جزو لیزر های محبوبی هستند که عملکرد رفع موی زائد را برعهده دارند .