پلاسما جت چیست؟ بررسی کاربردها و عوارض پلاسما جت

پلاسما جت چیست؟ بررسی کاربردها و عوارض پلاسما جت


پلاسما جت

پلاسما جت دستگاهی است که در روش پلاسما تراپی بعنوان یکی از جدیدترین روش های جوانسازی پوست استفاده می شود. امروزه در اکثر کلینیک های پزشکی و حتی مراکز غیر پزشکی، پلاسما جت بینی، پلاسما جت پلک، پلاسما جت شکم و ترک های پوستی انجام می شود. برای پی بردن به اهمیت این روش، کافی است به این فکر کنید که قبلا برای رفع افتادگی پلک لازم بود زیر تیغ جراحی بلفاروپلاستی یا جراحی پلک بروید. اما امروزه می توان با این روش غیر جراحی به راحتی، افتادگی پلک را برطرف نمود.
پلاسما جت صورت

البته لفظ پلاسما تراپی را با پی آر پی یا درمان با پلاسمای خون (پلاسمای غنی از پلاکت) اشتباه نگیرید. در ایران، پلاسماتراپی نام روشی است که در آن از دستگاه تولید کننده انرژی پلاسما (پلاسما جت) استفاده می کنند ولی در زبان انگلیسی در اغلب اوقات، به پی آر پی (PRP)، پلاسما تراپی گفته می شود. پلاسما در حقیقت، حالت چهارم ماده است. مانند: جامد، مایع، گاز، پلاسما.

درمان با پلاسما جت یک روش درمانی غیر جراحی است که جایگزینی برای روش های جراحی مانند بلفاروپلاستی (جراحی پلک) است و کاربردهای فرآوانی از جمله لیفت گردن، پوست صورت، لیفت بینی، لیفت پلک، بهبود اسکار، خال برداری، رفع ترک های پوستی و … دارد. دستگاه پلاسما قوس پلاسمایی ایجاد می کند که موجب سوزاندن، جمع شدن و سفت شدن آنی پوست می شود. از آنجایی که هیچ تیغ جراحی یا لیزری در این روش استفاده نمی شود، بنابراین بخیه ای نیز استفاده نخواهد شد. همچنین برخلاف روش های جراحی، درمان با پلاسما جت به بیهوشی عمومی و دوره نقاهت طولانی نیاز ندارد.
مراحل انجام پلاسما جت چگونه است؟

برای شروع درمان با پلاسما جت، ابتدا بایستی توسط پزشک معاینه شوید. توجه داشته باشید که همه افراد، واجد شرایط پلاسما جت پلک یا پلاسما جت بینی نیستند و تشخیص درست این مسئله بسیار حائز اهمیت است. با یک جستجوی ساده اینترنتی شاید به مواردی برسید که در نتیجه استفاده نامناسب این روش توسط افراد غیر پزشک، زیبایی افراد به خطر افتاده است. شاید افراد غیر پزشک در آرایشگاه ها مبالغ کمتری دریافت کنند، ولی ارزش زیبایی شما به مراتب بالاتر بوده و پذیرفتن ریسک از دست دادن زیباییتان منطقی نیست.

 

#  لیزر دایود #  پارس پرتو# قیمت لیزر دایود پارس پرتو  # لیزر دایود تسلا # لیزر حذف موهای زاید #لیزر الکساندرایت # لیزر کندلا # فروش دستگاه دایود پارس پرتو 

نحوه درمان

پس از مشاوره با پزشک، در صورتی که این درمان برای شما مناسب باشد، کرم بی حسی بر روی محل مورد نظر مالیده می شود تا درد و ناراحتی حین درمان را کاهش دهد. درمان با پلاسما جت بسته به ناحیه تحت درمان معمولا 20 تا 60 دقیقه طول می کشد. برای هر ناحیه معمولا به یک تا سه جلسه با فواصل 6 تا 8 هفته نیاز است.

همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید، با انتقال انرژی پلاسما جت به پوست، نقاط سیاه رنگی بر روی پوست ایجاد می شود که ناشی از سوختن سلول های پوست است. با سوختن این نواحی، بافت اطراف جمع شده و یک اثر لیفت پوست ایجاد می شود. برای درک بهتر موضوع می توانید فیلم پلاسما جت پلک را در زیبانوس مشاهده کنید. با دیدن این ویدیو خواهید دید که به محض تابیدن پلاسما بر روی نقطه مورد نظر، پوست مقداری در آن ناحیه جمع می شود. در زیبانوس، ویدیوهای متنوعی از انواع درمان های زیبایی وجود دارد که می تواند دید شما را نسبت به آنها بازتر کند.
پلاسما جت بینی چگونه انجام می شود؟
پلاسما بینی

در افرادی که دارای بینی گوشتی هستند، می توان با انجام پلاسما تراپی بر روی بینی، پوست بینی را جمع تر کرده و آن را لیفت داد. در این روش با سوزاندن نقطه نقطه پوست بینی، اندازه بینی مقداری کوچک تر می شود. امکان ایجاد هایپوپیگمانتاسیون یا هایپرپیگمانتاسیون از عوارض پلاسما جت بینی است. در صورتیکه نمی خواهید عمل بینی انجام دهید می توانید از پلاسما جت بینی، لیفت بینی با فیلر بینی یا لیفت بینی با نخ نیز بعنوان روش های کمکی استفاده نمایید. مراقبتهای بعد از پلاسما جت بینی مشابه سایر روش های پلاسما تراپی است که در زیر به آن می پردازیم.
پلاسما جت پلک چگونه انجام می شود؟

در رفع افتادگی پلک توسط پلاسما جت، همانند سایر کاربردهای پلاسما جت، پوست اضافی بر روی پلک، بصورت نقطه نقطه سوزانده شده و باعث لیفت و جمع شدگی پلک می گردد. البته این روش بر روی هر نوع افتادگی پلک قابل انجام نیست و مشاوره پزشکی برای تشخیص امکان انجام، ضروری است.
مراقبت های بعد از پلاسما جت
رفع چین و چروک صورت با پلاسما جت

بعد از پلاسما جت، مقداری قرمزی و ورم روی پوست ایجاد خواهد شد که کاملا طبیعی است. برای چند ساعت پس از درمان ممکن است احساس سوزش داشته باشید. این علائم آنقدر حاد نیست که مانع از زندگی روزمره شما شود. اگر احساس درد داشتید می توانید از داروهای مسکن نیز استفاده کنید.

    پس از پلاسما جت، توصیه اکیدی که می شود، این است که به هیچ وجه، به جای زخم پلاسما جت (پوسته های سیاه رنگ ایجاد شده) دست نزنید، یا آنها را نکَنید. شاید استفاده از کرم بعد از پلاسما جت به شما توصیه شود.
    محل درمان باید تمیز و خشک نگهداری شود و همچنین برای 30 روز، مراقب باشید که در معرض نور خورشید و گرما قرار نگیرید.
    برای کمک به فرآیند بهبودی، استفاده از کرم های مخصوص به مدت یک هفته، توسط پزشک توصیه خواهد شد.
    معمولا از شما خواسته می شود تا به مدت 7 روز، از مواد پاک کننده استفاده نکنید.
    تا یک هفته از رفتن به استخرهای شنا، سونا و جکوزی خودداری کنید تا سریع تر به بهبودی کامل برسید.
    بهتر است تا 4 روز از لوازم آرایش استفاده نکنید.
    به هیچ وجه محل درمان شده را پانسمان نکنید و اجازه دهید بهبودی به مرور زمان و کم کم انجام شود.

#  لیزر دایود #  پارس پرتو# قیمت لیزر دایود پارس پرتو  # لیزر دایود تسلا # لیزر حذف موهای زاید #لیزر الکساندرایت # لیزر کندلا # فروش دستگاه دایود پارس پرتو 

کاربردهای پلاسما جت چیست؟

پلاسما تراپی با پلاسما جت، درمانی موثر برای افرادی است که بر روی پلک بالای خود پوست اضافی دارند یا چین و چروک و لکه هایی بر روی پوست آنها ایجاد شده است. درمان بر روی هر نوع پوستی قابل انجام است و از آنجایی که برش و بخیه ای در کار نیست، بهبودی سریع تر از روش های جراحی حاصل می شود.
موارد قابل درمان با پلاسما جت و پلاسمای صورت چیست؟
پلاسما جت پلک

    پیری و افتادگی پلک ها
    چین و چروک ها: با تحریک کلاژن سازی باعث صاف شدن پوست می شود.
    خال برداری، برداشتن اسکین تگ ها و گوشت اضافه
    استرچ مارک ها و اسکارهای پوستی
    آکنه
    افتادگی پوست صورت و گردن
    بهبود فرم بینی و لیفت بینی
    از بین بردن رگ های عنکبوتی و سطحی پوست
    از بین بردن چربی های زیر پوستی به خصوص میلیوم های اطراف چشم
    لیفت لب و حجم دهی به لب

عوارض پلاسما جت چیست؟

در پی درمان با پلاسما جت ممکن است احساس سوزش و خارش داشته باشید و نقاط سیاه رنگ ایجاد شده با پلاسما جت باید تمیز و خشک نگهداری شوند تا موجب بروز عفونت نشود. درمان نواحی حساس مانند چشم ها ممکن است با ورم همراه باشد که بهبود آن معمولا تا یک هفته طول می کشد.

در درمان پوست های بسیار تیره، بعد از پلاسما جت، ممکن است هایپرپیگمانتاسیون یا هایپوپیگمانتاسیون ایجاد شود.
آیا می توانم صورتم را پلاسما جت کنم؟

بسیاری از درمان های زیبایی برای برخی از افراد مناسب نیستند. پلاسما تراپی نیز برای یکسری از افراد با ویژگی های زیر توصیه نمی شود.

    از آنجاییکه اثربخشی هیچ درمان زیبایی برای زنان باردار مورد بررسی های کلینیکی قرار نمی گیرد، این درمان نیز مانند دیگر درمان ها نباید بر روی خانم های باردار یا افرادی که در دوران شیردهی هستند، انجام شود.
    در صورتی که مشکلات پوستی حادی مانند پسوریازیس، زخم باز، لوپوس و … در محل درمان دارید، این درمان برای شما توصیه نمی شود.
    اگر ایمپلنت فلزی یا دستگاه ضربان ساز قلب دارید، نباید پلاسما جت انجام دهید.

قبل از شروع درمان درمورد تمامی بیماری ها و سابقه دارویی خود با پزشک صحبت کنید. شاید برخی بیماری ها یا داروها در روند پلاسما تراپی اختلال ایجاد کنند.

#  لیزر دایود #  پارس پرتو# قیمت لیزر دایود پارس پرتو  # لیزر دایود تسلا # لیزر حذف موهای زاید #لیزر الکساندرایت # لیزر کندلا # فروش دستگاه دایود پارس پرتو 

#  لیزر دایود #  پارس پرتو# قیمت لیزر دایود پارس پرتو  # لیزر دایود تسلا # لیزر حذف موهای زاید #لیزر الکساندرایت # لیزر کندلا # فروش دستگاه دایود پارس پرتو