دستگاه لیزر دایود چیست؟

دستگاه لیزر دایود چیست؟


 دستگاه لیزر دایود، از برترین فناوری و تکنولوژی های رفع موی زائد است. دایود لیزر از دسته نیمه رسانا هست و طول موجی برابر با 800 تا 810 نانومتر دارد. لیزر دایود، نوری از دسته دامنه های مرئی مادون قرمز را تولید می کند. لیزر دایود در عمق بیشتری از پوست نفوذ می کند و بر روی سطح پوست کاملا بی­ تاثیر و بدون عوارض است.

 

کارکرد دستگاه دایود لیزر چگونه است؟

بهترین دستگاه لیزر دایود حذف موهای زائد نور قرمز رنگی را در محدوده نور مرئی تولید می کند. انرژی نورانی ساطع شده ابتدا به انرژی گرمایی تبدیل می شود. سپس ناحیه مدنظر را تا حدی گرم نموده و پس از آن، جذب پوست شده و ریشه مو را حذف می کند.

 

لیزر دایود برای چه پوست و مو مناسب است؟

دایود لیزر برای افراد با موهای تیره نسبت به موهای روشن، مناسب و موثرتر است. همچنین لیزر دایود برای پوست های ایرانی مناسب است بویژه پوست های تیره، زیرا طول موج دستگاه دایود لیزر نفوذ و جذب بالایی دارد. در نتیجه کمتر نسبت به پوست های روشن، رنگدانه های لایه پوست را جذب می کند. دستگاه لیزر دایود با تابش مکرر، رنگدانه های موجود در ریشه مو را از بین برده و سوختگی کمتر و کارایی بهتری را برای افراد میسر می کند.

 

انواع کاربرد دستگاه لیزر دایود

مهمترین کاربرد دستگاه لیزر حف موهای زائد رفع موهای زائد نواحی بدن است، نظیر:

زیرچانه و بالای لب(ریش و سبیل)، زیربغل، کمر، شکم و سینه، بیکینی(آقایان و بانوان)، پاها و دستان، صورت و گردن.

از دیگر خواص و کاربردهای لیزر دایود، از بین برنده جای بخیه، برداشتن رگهای خونی، از بین برنده جوش و آکنه و زخم های پوستی، افزایش زیبایی دهان و دندان، سفید کردن دندانها، جوانسازی پوست است.

 

چند جلسه لیزر دایود لازم است؟

برای رفع موی زاید بدن 6 تا 8 جلسه لازم است. فاصله جلسات لیزر صورت و گردن بین 4 تا 6 هفته و برای باقی نواحی بدن 6 تا 8 هفته می باشد. بعد از گذشت دو هفته از جسله اول لیزر دایود، موها شروع به ریزش می کنند.

تعداد جلسات به دلایل متعددی می تواند متفاوت باشد. همچون:جنسیت، سن، میزان هورمون، حجم و ضخامت مو، نواحی مورد نیاز بدن. با این شرایط طول دوره لیزر دایود برای هر شخص متفاوت است. نتیجه نهایی، حذف دائمی موی زائد است. همچنین تضعیف رویش مجدد و تبدیل آن به موهای کرکی و نازک بی رنگ است.

 

مراقبت های پوستی قبل و بعد استفاده از دستگاه دایود لیزر

قبل از مراجعه به پزشک و استفاده از لیزر دایود، نظافت شخصی را رعایت فرمایید. پوست را شستشو دهید و ناحیه مدنظر را برای لیزر با ژیلت بتراشید. اگر لیزر دایود برای صورت مدنظرتان است؛ قبل لیزر باید صورتتان را از هرگونه مواد آرایشی و بهداشتی پاک کنید.

بعد از انجام لیزر برای کاهش التهاب پوستی، از قرار گرفتن در آفتاب و تابش مستقیم خورشید پرهیز کرده و از کرم های ضد آفتاب استفاده نمایید. توصیه می شود در طی کاهش التهاب پوستی بعد لیزر بدن، لباس های گشاد و خنک به تن کنید. تا زمانی که التهاب و قرمزی پوست کاملا برطرف نشده است از پوشیدن لباسهای تنگ و جذب خودداری کنید. همچنین تا قبل از برطرف شدن التهاب و قرمزی پوست، از گرفتن دوش آب گرم و یا سونا و جکوزی اجتناب کنید.

 

 خصوصیات و ویژگی های دستگاه دایود لیزر

  • طول موج بالا و فرکانس زیاد

دستگاه لیزر دایود بدلیل طول موج بالا، نفوذ بیشتری به لایه داخلی پوست را دارد و همین امر باعث کاهش تسریع در رفع موی زائد بدن است. لیزر دستگاه دایود، شات بسیار بالایی با فرکانسی برابر با 10 مگاهرتز را داراست که سبب کاهش مدت زمان انجام لیزر است.

  • کاهش درد با دایود لیزر

 لیزر دایود در قسمت دستی دستگاه، از فناوری خنک کننده برای کاهش و سوزش استفاده می کند که قدرت بالایی را دارد.

  • پارامترهای وسیع و هندپیس قدرتمند دایود لیزر

پزشکان قادرند برای انواع مختلف پوست و مو، پارامترهای متعدد دستگاه دایود لیزر را تنظیم نمایند. همچنین هندپیس های دستگاه لیزر دایود که بیشترین کاربرد را دارند دارای عمر طولانی هستند و توان تعداد بسیار بالای شاتدهی را دارند.