بهترین دستگاه لیزر کدام است؟

بهترین دستگاه لیزر کدام است؟


امروزه دستگاه های لیزر موهای زائد نسبت به گذشته پیشرفته تر بوده و دارای مزایای بیشتر و معایب کمتری نسبت به دستگاه های قدیمی تر هستند. یک بهترین دستگاه لیزر  حذف موهای زائد  دارای فاکتورهای مهمی است که در ادامه به آنها اشاره می نماییم:

 • سرعت بالا: یک دستگاه لیزر خوب دارای سرعت بالایی است و همین موضوع سبب می شود تا درمان زودتر انجام شده و نیازی به جلسات طولانی نباشد.
 • قدرت نفوذ بالا: وقتی دستگاهی قدرت نفوذ بالایی دارد یعنی می تواند موهای زائد ضخیم را نیز از بین ببرد.
 • کاملا بدون درد و سوختگی: دستگاه های امروزی پیشرفته تر بوده و آثاری از درد و سوختگی روی پوست ایجاد نخواهند کرد.
 • مناسب انواع پوست و مو: پوست و موی افراد دارای انواع مختلفی هستند که دستگاه های لیزر جدید همه تیپ های پوست و مو را پوشش می دهند.

انواع تکنولوژی لیزر:

تکنولوژی Alex  : طول‌موج دستگاه الکساندرایت که 755 نانومتر است.

تکنولوژی Speed : طول‌موج دستگاه دایود که 810 نانومتر است.

تکنولوژی  YAG:  طول‌موج دستگاه Nd:YAG که 1064 نانومتر است.

انواع دستگاه های لیزر

 • دستگاه لیزر الکساندرایت: این لیزر می تواند به لایه میانی پوست یا درم نفوذ کند و فولیکول های مو را از بین ببرد. این دستگاه برای افرادی که دارای پوست سفید و موهای تیره هستند بسیار مناسب بوده، ولی برای پوست های تیره مناسب نیست. زیرا ممکن است رنگدانه های پوست را تغییر داده و سبب روشن یا تیره شدن پوست شود.
 • دستگاه لیزر Nd Yag : دستگاه لیزر ان دی یاگ با طول موج نزدیک به مادون قرمز به پوست نفوذ می کند و پس از جذب توسط رنگدانه های مو آنها را از بین می برد. این دستگاه مناسب افرادی با پوست تیره است و بر موهای سفید یا روشن تاثیری ندارد، همچنین برای موهای نازک دارای تاثیر کمی است. از معایب دیگر این دستگاه این است که درد ناشی از لیزر در این دستگاه بیشتر بوده و احتمال سوختگی و تورم بعد از لیزر وجود دارد.
 • دستگاه لیزر ICE PLATINA PLUS و ICE PLATINUM : این دو دستگاه از نظر تکنولوژی و کیفیت جز بهترین دستگاه های لیزر در جهان هستند. این دستگاه ها دارای هر سه فناوری الکساندرایت، دایود و Nd Yag هستند. این ویژگی سبب شده تا این دستگاه به آسانی با تغییر فرکانس مناسب برای افرادی که دارای موی روشن، نازک و یا پوست تیره هستند، موهای زائد را از بین ببرد.
 • دستگاه دایود لیزر الکس آلما سوپرانو : لیزر الما به عنوان اولین دستگاهی است که موهای زائد را بدون ایجاد درد از بین می برد. این دستگاه برای انواع مختلف پوست از روشن تا تیره کاربرد دارد. Soprano ICE Multi Package با فناوری الکس است که به عنوان کامل ترین سیستم، موهای زائد را از بین می برد. لیزر الما از لحاظ کاربردی بودن در رده اول دستگاه های چند فناوری قرار دارد.
 • دستگاه لیزر IPL : آی پی ال در واقع فلش لامپ های زنون بوده و لیزر نیست. این دستگاه برای روشن نمودن لک های پوستی، حذف موهای زائد و همچنین جوانسازی پوست کاربرد دارد.
 • لیزر ایلایت: انرژی کمتری در این روش نسبت به درمان با آی پی ال به کار می رود و درد و ناراحتی کمتری برای بیمار ایجاد می شود. این دستگاه برای افرادی که موهای نرم و نازکی دارند مناسب است.
 • دستگاه لیزر روبی: از این دستگاه برای حذف موهای زائد استفاده می کنند، همچنین برای موهایی که مجدد رشد نموده و نرم و نازک هستند بسیار موثر است. این دستگاه برای افرادی که رنگ پوست تیره ای دارند مناسب نیست زیرا ممکن است تغییراتی در رنگدانه های پوستی به وجود آورد.
 • دستگاه لیزر سوپرنوا : به این دستگاه که سوپرانو آیس نیز می گویند به عنوان جدیدترین دستگاه برای حذف موهای زائد است. این دستگاه با ترکیب چند تکنولوژی و طول موج می تواند روی انواع پوست ها لیزر موهای زائد را بدون ایجاد هیچ گونه درد و سوزشی انجام دهد.