بهترین دستگاه برای لیفت گونه

بهترین دستگاه برای لیفت گونه


لیفت گونه یکی از جدیدترین روش‌های جوانسازی صورت است که با استفاده از دستگاه‌های مختلفی انجام می‌شود. این روش، به عنوان یک جایگزین غیرجراحی برای لیفت صورت، در حال حاضر بسیار محبوب شده است. در این مقاله، بهترین دستگاه برای لیفت گونه را بررسی خواهیم کرد. پارس پرتو امرتات برای شما پیشنهادات استثنایی دارد. جهت اطلاع از قیمت دستگاه هایفو 3بعدی، هایفو 7بعدی و هایفو سونار کلیک کنید.

 

لیفت گونه چیست؟

لیفت گونه یا همان فیس لیفت، یک روش جدیدترین جوانسازی صورت است که به جای جراحی و ایجاد برش‌های بزرگ در پوست، از روش‌های غیرجراحی و تزریق مواد مختلف به پوست استفاده می‌کند. لیفت گونه، اغلب به عنوان یک روش جایگزین برای جراحی لیفت صورت استفاده می‌شود. این روش، با استفاده از دستگاه‌های مختلفی انجام می‌شود که برای هر کدام از این دستگاه‌ها، مواد مختلفی برای تزریق به پوست استفاده می‌شود. این مواد معمولاً شامل اسید هیالورونیک، پپتیدها و ویتامین‌ها هستند که به راحتی در پوست جذب می‌شوند و باعث تحریک تولید کلاژن و الاستین در پوست می‌شوند. این فرایند، باعث جوانسازی پوست صورت، کاهش چین و چروک‌ها و بهبود کیفیت پوست می‌شود.

 

روش های انجام لیفت صورت کدامند؟

به طور کلی لیفت صورت که به وسیله بهبود روند کلاژن‌سازی پوست و کشیدن پوست در نواحی مشخصی باعث کم شدن خطوط عمیق پوستی شده  و با متد های مختلفی انجام می‌شود؛ روش تهاجمی یا جراحی و روش غیرتهاجمی که با استفاده از روش‌های مختلفی مانند لیفت صورت در منزل و یا دستگاه لیفت صورت انجام می‌شود.

 

بهترین دستگاه برای لیفت گونه

دستگاه‌های مختلفی برای لیفت گونه وجود دارند که هر کدام از آن‌ ها مزایا و معایب خود را دارند. در ادامه، بهترین دستگاه‌ های برای لیفت گونه را بررسی خواهیم کرد.

 

دستگاه HIFU

HIFU یا هایفو، یکی از محبوب‌ترین دستگاه‌های برای لیفت گونه است. این دستگاه، با استفاده از امواج فراصوتی بسیار قوی، به راحتی به پوست نفوذ می‌کند و باعث تحریک تولید کلاژن و الاستین در پوست می‌شود. به همین دلیل، این دستگاه می‌تواند به راحتی به پوست صورت شما جوانی و شادابی ببخشد. افزایش کلاژن باعث سفت شدن و قوام پوست می شود و هیچ آسیبی به بافت های اطراف نیز وارد نمی شود، به همین علت دستگاه هایفوتراپی بهترین دستگاه جوانسازی پوست محسوب می شود. نکته مهمی که در مورد دستگاه هایفو باید گفت این است که این متد برای همه اشخاص مناسب نیست، افرادی که دچار افتادگی و شلی شدید پوست هستند ، همچنین افرادی که دچار آسیب های پوستی ناشی از نور هستند، گزینه های مناسبی برای هایفو نیستند.

 

 

دستگاه RF

RF یا رادیوفرکانسی، یکی از دستگاه‌های محبوب برای لیفت گونه است که با استفاده از امواج رادیویی، به راحتی به پوست نفوذ می‌کند و باعث تحریک تولید کلاژن و الاستین در پوست می‌شود. این دستگاه، به دلیل قابلیت تنظیم قدرت موج‌های رادیویی، به راحتی قابل استفاده در هر نوع پوستی است. دستگاه آر اف فرکشنال یکی از بی نظیرترین و بهترین دستگاه های جوانسازی پوست بوده که از دو قسمت نیدلینگ و فرکشنال تشکیل شده است. سوزن های تعبیه شده در دستگاه یاد شده، می توانند با ایجاد کانال در پوست و منتشر کردن امواج رادیوفرکانسی با نفوذ به عمق لایه درم، به بهترین نحو ممکن سلول های مرده پوست تان را از بین برده و با تحریک سلول های فیبروبلاست یا زایای پوست موجب ساخت بیشتر کلاژن و الاستین گردند. استفاده از دستگاه آر اف فرکشنال هیچ مورد عوارضی را نداشته و شما می توانید خیلی از مشکلات و بیماری های پوستی خود را، به کمک دستگاه یاد شده درمان نمایید.

 

دستگاه PDO Threads

PDO Threads، یکی دیگر از دستگاه‌های برای لیفت گونه است که با استفاده از نخ‌های پلی‌لاکتیک، به راحتی به پوست نفوذ می‌کند و باعث تحریک تولید کلاژن و الاستین در پوست می‌شود. این دستگاه، علاوه بر لیفت گونه، می‌ تواند برای لیفت ابرو ها و بینی هم استفاده شود.

 

دستگاه Ultherapy

 یکی دیگر از دستگاه‌های محبوب برای لیفت گونه است که با استفاده از امواج فراصوتی، به راحتی به پوست نفوذ می‌کند و باعث تحریک تولید کلاژن و الاستین در پوست می‌شود. این دستگاه، به علت قابلیت تنظیم قدرت و فرکانس امواج فراصوتی، به راحتی قابل استفاده در هر نوع پوستی است.

 

لیفت با بوتاکس

این متد معروف‌ ترین روش لیفت صورت است که بیس کار آن، تزریق بوتولینوم به زیر پوست برای از بین بردن چین ‌و چروک در نواحی بینی، افتادگی‌های کناره لب، فرم دادن به ابرو و برجسته کردن گونه ها است. تزریق بوتولینوم در بعضی افراد با حساسیت روبرو شده و هر 6 ماه یک ‌بار نیاز به ترمیم دارد.

 

لیفت گونه با تزریق ژل

تزریق ژل یکی از رایج ‌ترین متد ‌ها در سراسر جهان برای لیفت گونه است. بیشتر ژل ‌های مورداستفاده برای لیفتینگ گونه ژل ‌های حاوی مواد اسید هیالورونیک هستند. اسید هیالورونیک به طور طبیعی در بدن وجود داشته و برای سلامتی هیچ‌ مورد ضرری ندارد. ژل‌ های حاوی اسید هیالورونیک مثل  Juvederm، Belotero  و Restylane برای لیفت ناحیه گونه مورد استفاده قرار می ‌گیرند. اپشن ‌های جایگزین برای این ژل‌ ها Sculptra،  Bellafill  و Radiesse هستند که به افزایش تولید کلاژن و کاهش چین‌ و چروک کمک  شایانی می ‌کنند.

 

متد تزریق ژل گونه غیر تهاجمی بوده و با هدف بهبود ساختار پوست و حجم ‌دهی به گونه ‌ها انجام می ‌شود. با تزریق ژل فضای خالی زیرپوست پر شده و چین‌ و چروک‌ها تا حدی برطرف می ‌شوند. کسانی که افتادگی گونه آن‌ها خفیف تا متوسط است، می ‌توانند از متد تزریق ژل استفاده کنند. ولی باید بدانید که این متد نمی ‌تواند جایگزین جراحی لیفتینگ گونه شود.

 

مزایای روش غیرتهاجمی لیفت صورت

از فواید روش غیرتهاجمی لیفت صورت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

هزینه مناسب در مقایسه با روش های درمانی

با توجه به تنوع بالا در متد‌ های لیفت صورت، افرادی که هزینه درمان برایشان مهم است، به راحتی می‌ توانند درمانی با هزینه مناسب را انتخاب کنند. عموم روش ‌های غیر تهاجمی لیفت صورت هم اثرات رضایت‌ بخشی دارند.

 

درد کم

در متد غیرتهاجمی مثل لیفتینگ صورت با دستگاه به خصوص هنگامی که در کلینیک ‌های زیبایی معتبر و با بهترین دستگاه لیفت صورت درمان انجام شود، بیمار کمترین میزان درد و فشار را در طول درمان احساس خواهد کرد. اگر از درد و سختی فراری هستید، این متد برای شما ساخته شده‌ است.

 

دوران نقاهت کوتاه

به طور تقریبی بیشتر متد ‌های غیرتهاجمی لیفت صورت مثل بوتاکس، تزریق یا لیفت صورت با نخ نیاز به درمانی در حدود  ۱ الی ۲ ساعت و بدون بیهوشی دارند. البته مدت زمان انجام کار در اشخاص مختلف با توجه به شدت آسیب پوستی متفاوت است.
دوران نقاهت و ساز درمان هم بسیار کوتاه است. در بعضی متد ها که از دستگاه لیفت صورت استفاده می‌ شود، شخص بعد از پایان جلسه درمانی به سرعت می ‌تواند به زندگی روزمره بازگردد.

 

ساخت ظاهری طبیعی

اگر جزو کسانی هستید که به درمان ‌های تهاجمی که نتیجه آن فیسی فانتزی و مصنوعی است، علاقه‌ای ندارید، متد ‌های غیر تهاجمی برای شما یک انتخاب عالی ا‌ست. در این روش پوست بریده نشده و تغییر محسوسی در عضلات صورت برای سفت شدن اتفاق نمی ‌افتد. در نهایت ظاهری طبیعی و جوان را مشاهده می ‌کنید.

 

به صورت کلی امروزه دستگاه های جوانسازی پوست تنوع بسیار زیادی پیدا کرده اند که هرکدام تکنولوژی مخصوص به خود را دارند و اندیکاسیون های خاصی را درمان می کنند. اثر بخشی دستگاه های مختلف در درمان مشکلات مختلف پوستی باهم تفاوت دارد. گاهی اوقات حتی توصیه می شود برای بعضی مشکلات پوستی از 2 دستگاه جوانسازی مختلف به صورت ترکیبی استفاده شود تا بهترین نتیجه درمانی حاصل شود.

 

در نتیجه، بهترین دستگاه برای لیفت گونه، بستگی به نوع پوست و نیاز هر شخص دارد. هر یک از دستگاه‌ های ذکر شده، مزایا و معایب خود را دارند و برای انتخاب بهترین دستگاه، بهتر است با دکتر خود مشورت کنید. با توجه به پوست شما، پزشک شما می ‌تواند بهترین دستگاه برای لیفت گونه را برای شما توصیه کند.