مزایا و معایب استفاده از لیزر کیوسوییچ

مزایا و معایب استفاده از لیزر کیوسوییچ


لیزر کیوسوییچ برای از بین بردن لکه‌ های قهوه ‌ای، لکه ‌های ناشی از پرتو خورشید یا برای از بین بردن تتو و خال‌کوبی از پوست شما استفاده می‌ شود. عملکرد اشعه انرژی در این لیزر که در بیلیونیوم ثانیه است، رنگدانه را در پوست آزاد می‌ کند تا بتواند توسط بدن مجدداً جذب و دفع شود. این متد را می ‌توان یکی از بهترین متد ‌ها برای از بین بردن لک ‌های پوست، جای جوش و تتو و خالکوبی دانست. لیزر کیوسوئیچ روشی سریع و کم عارضه است که بدون نیاز به هیچ گونه جراحی یا بیهوشی لک‌ های پوستی را از بین می‌ برد و اصلا آسیبی به بافت‌ های پوست نمی ‌رساند. برای اطلاع از قیمت بهترین دستگاه لیزر کیوسوییچ به سایت پارس پرتو امرتات مراجعه کنید.

 

لیزر کیوسوییچ چیست و عملکرد آن به چه صورت است؟

لیزر کیوسوئیچ پالسی با طول موج ۱۰۶۴ نانومتر است که با استفاده از دستگاه مخصوصی بر روی پوست تابانده می‌شود. این اشعه با نفوذ به لایه‌ های پوست توسط رنگ‌ دانه‌ها جذب می‌شود و همین امر باعث تغییر رنگ پوست و از بین بردن لک ‌ها یا رنگ‌ های مصنوعی موجود در پوست بدن شما می ‌شود. لیزر کیوسوییچ را می ‌توان جهت یک دست کردن رنگ پوست در تمامی پارت ‌های بدن استفاده کرد. این لیزر برای درمان لک ‌های ایجاد شده در اثر تغییرات هورمونی، افزایش سن، دلایل ارثی، بارداری و بعضی بیماری ‌ها و دارو ها مناسب است.

 

لیزر کیوسوییچ در حقیقت یک پزشک درمانگر مخصوص شماست که برای انواع آسیب‌ های پوستی راهکاری را برای شما ایجاد می کند. مهم ‌ترین کاربرد این متد از بین بردن لکه ‌های پوستی است که در اثر بارداری یا افزایش سن ایجاد شده‌اند. این لک ‌ها اصولا به رنگ قهوه‌ ای یا مشکی بوده و به‌ صورت کلی نسبت به رنگ طبیعی پوست تیره ‌تر هستند.

 

مضاف بر این امکان دارد در اثر قرار گرفتن در معرض نور خورشید لک ‌هایی روی قسمت‌های مختلف بدن شما مانند دست ‌ها، بازو ها، پاها، گردن صورت و غیره ایجاد شده باشد. با لیزر کیوسوییچ می ‌توانید این لک ‌ها را از بین برد یا در کم ترین کار آن‌ها را کمرنگ ‌تر کرد. همینطور با استفاده از این متد می ‌توان اثرات رگ‌ های سطحی روی پوست را که به رگ‌ های عنکبوتی معروف هستند نیز از بین برد.

 

اگر در صورت هر شخصی جای جوش، کک ‌و مک و زخم به‌ طور یک لکه تیره باقی مانده باشد، با لیزر کیوسوییچ قابل درمان است. همینطور می‌ توان خال‌ های ریز یا خال‌ هایی که با گذشت زمان رنگی شده ‌اند را نیز از بین برد. لیزر کیوسوییچ یک آپشن عالی برای از بین بردن لک ‌هایی است که به علت ماه‌ گرفتگی یا خورشید گرفتگی ایجاد شده‌ اند. با استفاده از این متد می‌توان آثار خالکوبی در قسمت‌های مختلف بدن را از بین برد یا آن را به‌ صورت کامل پاک کرد. از این متد می‌توان برای رفع قارچ ناخن نیز استفاده کرد.

 

مزایای استفاده از لیزر کیوسوییچ

از مزایای این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. بسیار ایمن و موثر
 2. بازدهی بالایی دارد
 3. دوره نقاهت کوتاهی دارد
 4. بدون ایجاد عوارض جانبی
 5. قیمتش مناسب است
 6. تایید شده سازمان  FDA 
 7. تاثیرات بلند مدتی دارد

 

عوارض و خطرات انجام روش لیزر کیوسوییچ

حتما این را می دانید که همه متد های درمانی ممکن است جدا بر مزایا دارای معایب و عوارض باشند، ولی با رعایت نکات تخصصی و مراقبت های قبل و بعد از درمان می توان از بروز این عوارض پیشگیری کرد بعد از انجام لیزر ممکن است برخی از نقاط مورد درمان دچار پوسته پوسته شدن و یا خشکی پوست شود اگر چه این عارضه موقت و نادر بوده و پس از  1 تا 2 هفته کاملا از بین می رود.

 

انواع لیزر های کیوسوییچ

با توجه به کاربرد های متفاوت، لیزرهای کیوسوییچ در انواع متفاوتی در دسترس هستند. منبع کریستالی داخل دستگاه ها، فرق میان هر یک از آنان را ایجاد می کند. این منبع به لیزر کیوسوییچ اجازه می دهد تا پرتوهای لیزری را با طول موج های متفاوت تولید کنند. تعدد طول موج های پرتوهای لیزر، معین می کنند که هر یک از انواع لیزرهای کیوسوییچ برای چه کاری مناسب است و کاربرد دارد.

 • لیزرکیوسوییچ اندیاگ معمولا برای پروسه های غیر سایشی جوانسازی پوست، از بین بردن اسکارهای تیره رنگ پوستی، لکه های قهوه ای رنگ مادرزادی، کاربرد های گوناگونی دارد. همینطور به دلیل قابلیت آن در مسیر از بین بردن طیف گسترده از خالکوبی ها با رنگ های متفاوت، شناخته می شود.
 • لیزر Ruby اصولا برای از بین بردن رنگ هایی از خالکوبی های سبز مغز پسته ای یا آبی کمرنگ که خیلی کم مورد استفاده قرار می گیرند ، کاربرد پذیر است.
 • لیزر الکساندرایت در از بین بردن لکه های قهوه ای، لکه های افتاب سوختگی، اسکارهای تیره، نشانه های مادرزادی و تتو های که جوهر مشکی رنگ دارند، مورد استفاده قرار می گیرند.

 

مراقبت‏ های پس از لیزر کیوسوییچ

این موارد را حتما به خاطر داشته باشید:

 1. تا 24 ساعت بعد از لیزر، ناحیه مورد نظر را نشویید.
 2. از پماد های تجویزشده مخصوص، طبق دستور پزشک حاذق خود استفاده کنید.
 3. پس از استفاده از لیزر کیوسوییچ ممکن است روی پوستتان احساس گرمی کنید. قرمزی و تورم پوست نیز تا چند ساعت بعد از استفاده از این لیزر دیده می شود. زمانی که تورم از بین رفت، می توانید این موضع را با استفاده از کرم مرطوب کننده آب رسانی کنید.
 4. 10  تا 14 روز زمان می برد تا رنگ قهوه ای تیره ای که بعد از انجام کیوسوییچ روی پوست ایجاد می شود، از بین برود. اگر پوست کبود شده باشد، ممکن است برطرف شدن آن زمان بیشتری طول بکشد.
 5. حداقل حدود  7 روز از مراقبت های فعال پوستی که حاوی گلیکولیک یا ویتامین آ و رتینول و لایه برداری پوست را استفاده نکنید. همچنین هر روز پوست خود را تمیز و مرطوب کنید و از ضد آفتاب استفاده کنید.
 6. می توانید برای پوشاندن آن از لوازم آرایشی استفاده بکنید.
 7. تا حدالامکان سعی بکنید که به مدت طولانی زیر نور خورشید قرار نگیرید.

 

موارد منع استفاده از لیزر کیوسوییچ

موارد منع استفاده از لیزر کیوسوییچ عبارتند از:

 1. خانم های حامله
 2. سابقه بروز تبخال
 3. سابقه کلوئید یا گوشت اضافی در نواحی زخم‏ های قدیمی

 

افراد مناسب جهت انجام لیزر کیوسوییچ چه کسانی اند؟

دکتر ها تأکید دارند که اگر هدف درمان از بین بردن تنها چند لکه رنگی است، مناسب ‌ترین و بهترین متد لیزر کیوسوییچ خواهد بود. لیزر کیوسوییچ جهت رفع لک‌ های حاصل از نور خورشید روی قفسه سینه، بازو‌ها و یا پا‌ها مؤثر است. لیزر کیوسوییچ برای خانم های حامله  یا افرادی که در 6 ماه گذشته داروی راکوتان مصرف کرده باشند مناسب نیست. کسانی که سابقه ابتلا به تاول تبخالی یا ویروس تبخال را دارند تا زمانی که این مشکلات را درمان نکنند نمی‌توانند تحت درمان با لیزر کیوسوییچ قرار بگیرند.

 

هزینه استفاده از لیزر کیوسوییچ چقدر است؟

در حقیقت هزینه لیزر کیوسوییچ به دلایل مختلفی بستگی دارد. اینکه شما هدف درمان چه آسیبی را دارید، یکی از مهم ‌ترین فاکتورها است. پس از آن باید میزان و سطح آسیب و موضع آن نیز بررسی شود. قطعا هرچه قدر سطح لک، جای جوش، کک ‌و مک، خال ‌کوبی یا تتوی شما بیشتر باشد یا فرد هدف برداشتن تعداد بیشتری از خال‌ های خود را داشته باشد، الزام است تا هزینه بیشتری پرداخت کند. مضاف بر آن اندازه خال ‌ها نیز در تعیین هزینه موثر است. نوع پوست، سن، رنگ پوست، رنگ خال ‌کوبی یا تتوی شما، تعداد جلسات موردنیاز و زمان هر جلسه از مواردی است که در تعیین هزینه لیزر بسیار موثر خواهد بود.

 

جهت درمان با لیزر کیوسوییچ چند جلسه لازم است؟

در جلسه ی نخستی  که از دستگاه لیزر کیوسوییچ استفاده می کنید حدود 75 درصد الی 85 درصد مشاهده خواهید کرد که جای خالکوبی و یا تتو و غیره شما از میان رفته است. بعد از پایان جلسه ی دوم و سوم شما جواب 100 درصد را از این دستگاه مشاهده می ‌فرمایید پس تعداد جلسات استفاده از دستگاه را حتما کامل کنید.

 

در نهایت انجام خدمات درمانی و زیبایی مضاف بر صرف وقت و هزینه اگر پیش متخصصان مجرب انجام نشود ممکن است خصارت های جبران ناپذیری برای شما دربر داشته باشد که تاثییر مستقیم در اعتماد به نفس و ارتباطات اجتماعی شما داشته باشد. پس در انتخاب دکتر و کلینیک خود حتما دقت لازم را داشته باشید.