تفاوت هایفو و پروفایلو چیست؟


زمانی ‌که به ‌دنبال افزایش درخشندگی، تقویت جوانی، شادابی و همینطور رفع کردن مشکلات پوستی خود هستید، روش های درمانی و جوان سازی پوست بهترین گزنه هایی است که مقابل شما قرار میگیرد. یکی از متداول‌ ترین این متد های درمانی، هایفو و پروفایلو است. ولی سوال اصلی این است که هایفو بهتر است یا پروفایلو؟ تفاوت این دو در چیست؟ پاسخ به ‌این سوال به ‌نوع پوست، مشکلی که با آن مواجه هستید و نوع تشخیص متخصص پوست بستگی دارد. باید اگاه باشید که هایفو و پروفایلو، هدف‌ های درمانی مثل هم ‌و یکسانی دارند. این متد ‌ها به‌ دنبال کاهش چین ‌و چروک و کمک به‌ جوانسازی و استحکام پوست شما هستند. برای درک این موضوع که هایفو بهتر است یا پروفایلو تا انتهای مقاله همراه ما باشید. پارس پرتو امرتات برای شما پیشنهادات ویژه ای دارد. جهت اطلاع از قیمت دستگاه هایفو 3بعدی، هایفو 7بعدی و هایفو سونار کلیک کنید.

 

 

کدام یک از روش‌های پروفایلو یا هایفو بهتر است؟

هایفو یکی از بهترین متد ‌های لیفت صورت بدون جراحی و خونریزی است. این متد با استفاده از یک دستگاه مخصوص صورت می ‌گیرد. این دستگاه امواج اولتراسوند را به سطح پوست شما وارد خواهد کرد و از این طریق کار عمل لیفتینگ را انجام می دهد. اولتراسوند در واقع همان امواجی هستند که در دستگاه سونوگرافی مورد استفاده پزشکان قرار می گیرند. این امواج با شدت زیاد و به طور متمرکز، وارد لایه ‌های عمیق پوست می شوند و میزان حرارت آن را افزایش خواهند داد.

 

امواج اولتراسوند تا عمق 4.5 میلی متری نفوذ پیدا کرده و با تحریک سلول‎ های پوستی، باعث تولید کلاژن بیشتر می شوند. افزایش تولید کلاژن، باعث درمان مشکلات پوستی شما شده و چین و چروک ‌هایی که در اثر افزایش سن را نیز کاهش می دهد. از دیگر کاربرد های روش هایفوتراپی می توان به رفع غبغب، از بین بردن جای جوش و درمان شل ‌شدگی و افتادگی پوست اشاره کرد. هایفو به صورت سرپایی انجام می شود و جلسات درمانی بسیار کوتاهی دارد.

 

اما تزریق ژل پروفایلو به زیر پوست، نیز یکی دیگر از متد ‌های جوان‌ سازی می باشد  که بدون احتیاج به جراحی جهت رفع چین‌ و چروک‌ های پوستی، بازگرداندن حالت ارتجاعی پوست و حفظ رطوبت و شادابی آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. درواقع ماده اصلی این ژل ‌ها، هیالورونیک اسید نام دارد که به صورت طبیعی در بدن انسان ها یافت می‌ شوند. با وجودی که این روش منشا طبیعی و سازگار با بدن انسان دارد، عوارض زیادی ایجاد نمی ‌کند و نتیجه نهایی این جراحی، کاملا نچرال خواهد بود. ژل پروفایلو می تواند به شکل موثری باعث بهبود تولید کلاژن پوست شده و در نتیجه ساختار پوست را به این وسیله بازسازی کند.

 

افراد متخصص در زمینه زیبایی با استفاده از این دو متد پیشرفته جوان‌سازی پوست را انجام می‌دهند و البته این متد را بیشتر به افراد بالای ۳۰ سال توصیه می‌ کنند. باید ذکر شود در عمل تزریق ژل پروفایلو حد بالای سنی و محدودیتی برای انجام جراحی مشخص نمی‌شود و افراد مسن‌ تر نیز می‌توانند از این متد جهت برطرف کردن چین ‌و چروک ‌های پوست خود استفاده کنند. ولی در مقابل این موضوع استفاده از متد هایفوتراپی اصولا برای اشخاص بالای ۷۰ سال توصیه نمی ‌شود و علاقه ‌مندان به جوان‌سازی پوست در این رنج سنی می‌توانند از متد ‌های درمانی دیگر جهت درمان چین ‌و چروک‌ های پوستی خود استفاده نمایند. تحقیقات انجام ‌شده در این موضوع نشان داده است که اثرگذاری متد هایفو برای افراد کم سن تر بیشتر است و نتیجه بهتری دارد. این در حالی است که تزریق ژل پروفایلو در اشخاص مسن ‌تر با چین ‌و چروک ‌های عمیق ‌تر اثرگذاری بیشتری داشته است.

 

البته باید بدانیم که این به آن معنی نیست که اشخاص زیر ۳۰ سال نمی‌ توانند از روش پروفایلو استفاده کنند. اشخاص در این رنج سنی نیز می‌توانند از تزریق ژل پروفایلو برای جوان‌سازی پوست صورت خود استفاده نمایند، ولی باید بدانند که استفاده از این متد برای آن‌ ها قرار نیست به‌ عنوان یک راه برای جلوگیری از پیری کامل پوست باشد. این دسته از ادم ها می‌توانند برای برجسته‌ سازی گونه ‌ها و لیفت صورت خود از روش پروفایلو بهره بگیرند. در رابطه با روش هایفو نیز باید بگوییم که افراد بالای ۲۵ سال می ‌توانند جهت جلوگیری از پیری پوست خود از آن استفاده نمایند.

 

این نکته را در نظر بگیرید که هایفو برای برطرف کردن چین ‌و چروک‌های عمیق و کهنه پوستی و انواع افتادگی ‌ها و شل شدگی‌ های شدید کاربرد خاصی ندارد. از این متد اصولا برای درمان افرادی استفاده می‌شود که قصد کند تر کردن روند پیری پوست یا برطرف کردن شل شدگی‌ های کم یا متوسط موجود در نواحی مختلف صورت و گردن خود را دارند. نقطه مقابل ان، تزریق ژل پروفایلو در واقع مناسب اشخاصی است که چین ‌و چروک ‌های قدیمی ‌تری دارند و پوستشان به هر علتی شل و انعطاف ‌ناپذیر شده است. جهت نمونه این متد مناسب اشخاصی است که به علت افزایش سن یا بیماری ‌های مختلف، هیالورونیک اسید طبیعی پوستشان را از دست داده‌ اند و قصد ترمیم آن و افزایش کلاژن ‌سازی را دارند.

 

مقایسه هزینه‌های تزریق ژل پروفایلو با هایفو

در حقیقت هزینه انجام هر کدام از خدمات زیبایی به هزینه دستمزد پزشک، تعداد جلسات موردنیاز و غیره وابسته است. در مورد ژل پروفایلو مواردی نظیر مقدار آن نیز در هزینه‌ ها بسیار موث خواهد بود. ولی به صورت کلی اگه بخواهیم براوردی داشته باشیم هزینه انجام هایفو کمتر از هزینه تزریق ژل پروفایلو است.

 

مراقبت‌های پس از تزریق ژل پروفایلو و هایفوتراپی

موارد زیر را حتما رعایت کنید:

  1. استفاده از لوازم آرایشی ممنوع می باشد
  2. از انجام فعالیت های ورزشی، مانند استخر و سونا بلافاصله بعد از تزریق جدا خودداری کنید.
  3. از کمپرس آب یخ استفاده کنید.
  4. به هیچ عنوان جای تزریق را با دست لمس نکنید.
  5. نواحی که در معرض تشعشع امواج هایفوتراپی بودند در معرض سرما یا گرما قرار نگیرند.
  6. استفاده از کرم ضدآفتاب برای مراقبت از این ناحیه ها بلامانع است

 

تفاوت هایفو و پروفایلو در عملکرد

در هایفوتراپی با تابش امواج فراصوت بر روی پوست، کلاژن سازی تحریک شده، و پس از سفت شدن پوست و به دنبال آن کاهش چین و چروک حاصل می گردد. هایفوتراپی همچنین باعث مقداری چربی سوزی در بدن می شود. با وجودی که تزریق پروفایلو با آزادسازی آهسته هیالورونیک اسید در پوست، باعث افزایش کلاژن و الاستین در پوست و به دنبال آن سفتی پوست و کاهش چین و چروک می شود. از دیگر کاربرد های پروفایلو و هایفوتراپی می توان به شفافیت، آبرسانی و افزایش رطوبت رسانی پوست صورت اشاره کرد.

 

 

مزیت تزریق پروفایلو نسبت به هایفو تراپی در چیست؟

نتایج پروفایلو دقیقا بلا فاصله بعد از انجام درمان نمایان شده، اما نتایج نهایی هایفوتراپی در حدود 3 ماه پس از درمان ظاهر خواهد شد.   پس کسانی که برای نتیجه گرفتن عجله بیشتری دارند بهتر است به تزریق ژل پروفایلو فکر کنند. البته باید بگوییم که بهترین نتایج پروفایلو، بعد از تزریق دوم و 4 هفته بعد از تزریق نخست، به دست می آید.

 

مزیت هایفو نسبت به تزریق پروفایلو

در درمان هایفو از امواج فراصوت استفاده می شود که هیچگونه خونریزی و دردی پس از عمل احساس نخواهید کرد. پس برای افرادی که از تزریق و آمپول ترس دارند قطعا متد  مناسب تری می باشد.

 

بالاخره پروفایلو یا هایفوتراپی بهتر است؟ کدام روش را انتخاب کنیم؟

در جواب به این سوالات در مورد اینکه پروفایلو بهتر است و یا هایفوتراپی باید بدانید، هر دو متد غیر تهاجمی بوده و کاملا سالم و ایمن است، ولی از طرفی که عملکرد این دو متد بر روی اشخاص نتایج متفاوتی داشته باید قبل از انتخاب متد، با دکتر متخصص مشورت شود. تزریق ژل پروفایلو بیشتر برای نواحی مثل: گونه ها، پایه بینی، کنار لاله گوش، چانه و زاویه ماندیبولار به کار گرفته می شود. هایفوتراپی نیز بیشتر برای لیفت کامل صورت و ابرو، ناحیه بالایی لب ها و نواحی پایین صورت و غبغب انجام می شود. محل زیبایی و برجسته سازی صورت در انتخاب نوع شیوه ایمن، بسیار موثر می باشد.