تفاوت دستگاه کندلا و دایود چیست؟


تفاوت دستگاه دایود و کندلا اگر از اول به ‌درستی بیان شود، متقاضیان میتوانند راحت تر در انتخاب بین این دو دستگاه عمل کنند. با پیشرفت سریع تکنولوژی لیزر موهای زائد، دستگاه‌ های مختلفی با عملکردهای بسیار وارد بازار شده‌اند که انتخاب را برای افراد این عمل سخت می‌ کنند. هر دکتری دستگاه خاصی را تأیید کرده و آن را به متقاضیان پیشنهاد می ‌دهد. به این نکته توجه کنید که هر کدام از این دستگاه‌ ها برای یک رنگ، مدل و نوع پوست و موی خاصی بهتر از بقیه عمل می‌ کند. از بین دستگاه‌های لیزر موهای زائد مختلف موجود در بازار دو نمونه از آن‌ها که کندلا و دایود نام دارند، محبوبیت خیلی زیادی در مردم پیدا کرده‌اند. محبوبیت این دو لیزر باعث شده که متقاضیان به‌ دنبال دانستن تفاوت ها و عملکرد لیزر کندلا و دایود باشند. در ادامه مقاله به توضیح بیش ‌تر تفاوت و عملکرد دستگاه لیزر دایود و کندلا می ‌پردازیم. قبل از توضیح دادن تفاوت بین این دو دستگاه لیزر باید مطلبی در رابطه با عملکرد هرکدام از آن ‌ها ارائه بدهیم.

 

 

ویژگی های دستگاه دایود برای لیزر موهای زائد

طول موج زیاد: دستگاه دایود طول موج خیلی بالایی دارد و به همین علت می تواند تاثیرات فوق العاده ای در رفع کردن مو های زائد داشته باشد. رسیدن به نتیجه رضایت بخش از مهم ترین و اصلی ترین دغدغه های افرادی است که برای لیزرکردن موهای خود اقدام می کنند. این دستگاه قادر است با کمک انرژی بالا مقدار قابل توجهی از موهای زائد را از بین ببرد.

رفع سریع موهای زائد: سرعت شات دستگاه دایود خیلی بالا می باشد. چرا که در این دستگاه از فناوری SHR استفاده شده است. پس قادر است در مدت زمان کمی تعداد موهای بیشتری را از میان ببرد.

خنک کننده قوی: سیستم خنک کنندگی دستگاه دایود باعث می شود تا زمان استفاده شخص درد کم تری را احساس کند. به همین علت اپراتور می تواند سریع تر شات زده و مو های زائد را از میان ببرد.

هندپیس قوی: هندپیس ها از اصلی ترین قطعات دستگاه های لیزر می باشند که نقش خیلی موثری در تعیین قیمت آن ها دارند. هر چه عمر هندپیس ها طولانی تر باشد، دوام و قدرت دستگاه لیزر نیز افزایش پیدا می کند. هندپیس مورد استفاده در دستگاه لیزر دایود از قدرت خیلی بالایی برخوردار است و به همین علت باعث طول عمر بالای این دستگاه شده است.

مناسب بودن برای انواع پوست ها: دستگاه دایود این ویژگی را دارد که بر اساس رنگ، نوع پوست، جنس و نوع مو، سطح بدن و غیره تنظیم بشود. به همین علت می تواند روی همه نوع پوستی حتی پوست های تیره نیز نتیجه بخش باشد.

هزینه پایین تعمیرات: تکنولوژی مورد استفاده در این دستگاه نیمه هادی است. به همین علت فلاش لامپ های مورد استفاده در آن قابل حمل می باشند و در برابر ضربه و فشار نیز از مقاومت بالایی برخوردار است. به همین علت طول عمر آن ها نسبت به بقیه دستگاه های لیزر بیشتر است.

 

ویژگی های لیزر کندلا

لیزر الکس کندلا جزو بهترین دستگاه‌ های لیزر موهای زائد تولید شده توسط شرکت کندلا است که با تاباندن نور لیزر با طول موج 755 نانومتر از طریق کریستال الکسانداریت که طبق آخرین تکنولوژی روز دنیا طراحی شده برای اشخاصی که دارای پوست روشن تا سبزه هستند؛ قابل استفاده می باشد. دستگاه لیزر کندلا با مدل جنتل لیز پرو یا دستگاه کندلا الکس از میله های کریستالی الکساندرایت با قطر 0.3 تا 0.7 و طول 7.6 تا 10 سانتی متر به عنوان یک منبع لیزر یا واسط استفاده می کند. این سیستم لیزری معمولا کاربرد درمانی و قوی دارد.

لیزر کندلا طول موج خاصی از نور را توسط فلش لامپ های پالسی، لامپ های قوس پیوسته یا دیودهای لیزری در طیف فروسرخ (755 نانومتر) ساتع می کند که به آن لیزر نور قرمز نیز می گویند. لیزر الکس کندلا در حالت کیوسویییچ نیز قابل استفاده اند.

نوری که از دستگاه لیزر کندلا الکس ساتع می شود با نور خورشید یا نور لامپ فرق می کند. نور خورشید و نور لامپ از ترکیب تشعشعاتی با طول موج های مختلف به وجود می آیند در حالی که نور لیزر فقط از یک طول موج تشکیل شده است. هر طول موج اثرات مختلفی بر روی سطوح مختلف دارد و با توجه به همین خصوصیات لیزری جهت کاربرد های متفاوت مورد استفاده قرار می گیرند. در بعضی دستگاه ها تنها 2 طول موج را می توان تنظیم کرد در حالی که در بعضی دیگر طیفی از طول موج ها میان 710 تا 820 نانومتر قابل تنظیم کردن است.

 

 

مقایسه ی تاثیر گذاری دستگاه لیزر الکس کندلا و دایود

در مقایسه ی دستگاه لیزر الکس کندلا و دایود از نظر اثر گذاری می توان بیان کرد که هر کدام از انواع دستگاه های لیزر تاثیر مختلفی در از بین بردن موهای زائد بدن دارند. این تاثیر می تواند بر اساس رنگ پوست رنگ مو ضخامت مو و غیره متفاوت باشد. طول موج لیزر دایود به نسبت لیزر الکس طولانی تر است.

این طولانی بودن طول موج باعث ورود پرتو به عمق پوست را می دهد. بدین گونه این طول موج های بلند به طور مستقیم بر روی فولیکول های مویی تاثیر گذاشته و کاری با ملانین روی پوست ندارند. به همین علت باعث سوختگی پوست و یا تغییر رنگ آن نمی شود. به طور کلی می توان این گونه بیان کرد که لیزر الکس بر روی پوست های روشن عملکرد بهتری دارد. جدا از این می توان بیان کرد که تاثیر دستگاه لیزر الکس بر روی موهای زائد نازک بیش تر می باشد. در حالی که لیزر دایود بر روی موهای زائد ضخیم تاثیر موثر تر و قوی تری دارد.

 

مهم ترین تفاوت دستگاه لیزر کندلا و دایود در چیست؟

یکی از سوالات مهمی که بیشتر زیباجویانی که به کلینیک های زیبایی مراجعه دارند می پرسند، این است که ایا لیزر دایود خوب و تاثیر گذار است؟ لیزر الکس و دایود چه تفاوت هایی با یک دیگر دارند؟ 2 دسته مهم از لیزر موهای زائد، لیزر حالت جامد مانند الکساندرایت و لیزر نیمه رسانا مثل لیزرهای دایود می باشند.

 

فرق مهم این دو تکنولوژی در طول موج لیزر و مقدار عمق نفوذ آن هاست. به طور نمونه تکنولوژی الکساندرایت و اندیاگ طول موج های 755 تا 1064 نانومتر را پشتیبانی می کند. بهترین برند های لیزر الکساندرایت شامل دکا، آپوچی و کندلا می باشند.

 

طول موج دایود بین 800 تا 810 بوده و معمولاً 808 نانومتر تنظیم می شود که هندپیس دستگاه دایود با پوست در تماس بوده و از نظر بهداشتی مناسب نمی باشد، ولی موهای زائد انواع رنگ پوست اعم از تیره و روشن را می تواند درمان بکند. عمق نفوذ لیزر در الکساندرایت جنتل مکس پورو کندلا کم تر از دایود می باشد که در حقیقت ایمنی بیشتر آن را نشان می دهد.

 

تفاوت هزینه دستگاه دایود و کندلا

باید بدانید قیمت دستگاه الکس خیلی گران ‌تر از دایود است. این گران ‌تر بودن عبارت است از خریدن، نگهداری و هزینه استفاده از دستگاه توسط افراد است. دستگاه الکس از یک کانی بسیار گران و قیمتی که با الماس مقایسه می ‌شود، استفاده می ‌کند و به همین علت قیمت خیلی بالایی دارد. هزینه نگهداری از دستگاه الکس بسیار زیاد بوده و سالانه تعدادی از قطعاتش باید تعویض شود. زیاد بودن هزینه تولید، خرید و نگهداری دستگاه الکس باعث شده تا قیمت دریافتی از مشتری برای انجام خدمات لیزر موهای زائد هم به نسبت دستگاه های دیگر بالا باشد. دستگاه دایود قیمت خیلی کم تری از الکس داشته و هزینه نگهداری خاصی نیز ندارد به‌ همین علت قیمت دریافتی از مشتری برای انجام خدمات لیزر موهای زائد هم از الکس کم‌ تر و مناسب ‌تر می باشد.

 

لیزر دایود یا الکساندرایت، کدام یک برای شما بهتر است؟

در این مقاله تفاوت های دستگاه لیزر دایود و کندلا را از تمامی زوایای تخصصی و عمومی برای شما بررسی کردیم. در حال حاضر انتخاب با شماست که بر اساس بودجه ای که در نظر دارید، دستگاه مناسب کلینیک خودتان را انتخاب کنید.