هایفو بهتر است یا ار اف؟

هایفو بهتر است یا ار اف؟


واقعا روند سختی است که وقتی به سن 25 سالگی می رسیم، تولید کلاژن بدن ما شروع به کند شدن می کند. در حقیقت، سطح کلاژن می تواند هر سال تا 2 درصد کم شود. سبک زندگی و ژنتیک دو مورد مهمی هستند که میزان کاهش شدید سطح کلاژن را تعیین می کنند. ولیکن در حال حاضر، درمان‌های بهتر و مؤثری وجود دارد که می ‌توانید برای دستیابی به پوستی شاداب، سفت از هایفوتراپی و آر اف استفاده کنید، ولی سوال اصلی این است که ار اف بهتر است یا هایفوتراپی؟

 

همه چیز درباره هایفوتراپی و موارد کاربرد ان

یکی از بهترین و راحت ترین روش ‌ها جهت لیفت و جوان ‌سازی پوست، هایفوتراپی است. هایفو روشی غیرتهاجمی و بدون درد می باشد و از امواج فراصوت جهت درمان چروک ‌های پوست و جوان ‌سازی استفاده می‌ کند. این امواج که در سونوگرافی هم کاربرد شایانی دارند، باعث افزایش مقدار کلاژن سازی در پوست می ‌شوند. هایفو برای ناحیه هایی مانند صورت و گردن کاربرد دارد و امواج فراصوت را تا بخش ‌های عمیق پوست و عضلات بدن وارد می ‌کند. هایفو دور چشم نیز به علت حذف چین ‌وچرک، در بین افراد طرفداران بسیار زیاد خودش را پیدا کرده است.

 

دستگاه هایفو چگونه عمل می‌ کند؟

نحوه کار دستگاه هایفو متمرکز کردن امواج فراصوت در موضع هدف است. همیشه برای اشخاصی که می‌پرسند آر اف بهتر است یا هایفو ما میگوییم که هایفو صورت متدی غیرتهاجمی است و مقدار کلاژن را بدون ایجاد زخم یا قرمزی روی پوست افزایش می‌دهد به همین علت است که از میان متد ‌های جوانسازی پوست، طرفداران زیادی دارد. پارس پرتو امرتات  برای جواناسازی پوست به شما دستگاه هایفو سونار را پیشنهاد می دهد. 

جوانسازی بدون ایجاد زخم و قرمزی و ملتهب نشدن سطح پوست با روش هایفو دابلو گلد، به علت پایین بودن میزان انرژی امواج در لحظه برخورد است. امواج در لایه‌های عمیق پوست با یک دیگر برخورد می‌کنند و بعد از جمع شدن در یک نقطه، انرژی خود را تقویت می‌کنند. با سفت شدن نقطه برخورد موج انرژی، نوعه آسیب سلولی ایجاد می‌ شود. صدمه به سلول‌های پوستی مثل بقیه متد ‌های دیگر جوان ‌سازی پوست، باعث تحریک تولید پروتئین کلاژن خواهد شد.

 

ماندگاری هایفو چقدر می باشد؟

ماندگاری و میزان اثربخشی هایفو به عوامل تفاوتی بستگی دارد. گزینه هایی مثل سن، مقدار افتادگی پوست، سلامت عمومی، لایف استایل، رژیم غذایی و میزان رشته ‌های کلاژن موجود در پوست می‌ توانند مقدار ماندگاری و میزان اثرات درمانی را کاهش یا افزایش دهند. کمترین میزان تا ۶ ماه و حداکثر تا ۳ سال پس از هایفو نتایج قابل مشاهده است.

 

 

آر اف فرکشنال چیست و چگونه به جوانسازی پوست کمک می ‌کند؟

در این متد درمانی از اشعه لیزر جهت گرم کردن لایه درمی پوست استفاده می ‌شود. این گرما جهت یاری به بهبود علائم چین و چروک و افتادگی پوست ، تولید کلاژن را تحریک می کند. مشاهدات و تحقیقاتی که در این زمینه وجود دارد می گوید  که آر اف فرکشنال متد درمانی معمولاً بی خطری است و می تواند در درمان علائم کم یا متوسط پیری موثر باشد. آر اف فرکشنال با تحریک عمقی پوست، باعث تولید کلاژن بیشتر در سطح پوست می شود.

 

تولید بافت جدید سرشار از کلاژن باعث سفت شدن پوست، کم آثار اسکار، چین و چروک ها، افزایش میزان کشسانی پوست، کاهش منافذ باز و بهبود خطوط ظریف پوست می شود و در مجموع حالت ظاهری پوست را به نوع قابل توجهی تغییر می ‌دهد. جهت دستیابی به اثر مطلوب آر اف فرکشنال، حدود 3 الی 4 جلسه درمانی توصیه می شود. بعد از جلسه دوم درمان، مشاهده نتایج چشمگیر آر اف فرکشنال شروع می شود، ولی بهترین حالت نتایج آر اف فرکشنال 3 ماه بعد از آخرین جلسه درمان پدیدار می شود.

 

کاربردهای آر اف فرکشنال چیست؟

این متد جوان سازی پوست در انواع و اقسام مشکلات‌ های پوستی کاربرد دارد. جوان کردن پوست صورت، تغییر موضع عضله‌ های موجود در صورت، جابه جای ابروهای افتاده و همچنین برای برطرف کردن خطوط موجود در صورت و چروک‌های پوستی و پاکسازی دور چشم استفاده می‌شود.

در حالی که آر اف با تحریک کلاژن حتی تا ماه‌ ها بعد از استفاده از آن، کارایی بسیار خوبی بر روی پوستی که شل شده دارد، در نهایت بر روی افتادگی انواع بافت صورتی دارد که مختصر بوده و یا حداکثر افتادگی پوست متوسطی شناخته می‌شود. در نهایت بیشترین میزان استفاده از این دستگاه برای حدود سنی تا 60 سال پیشنهاد می ‌شود. نسبت به مقدار و مقدار عمق خطوط و افتادگی پوست، استفاده از ار اف احتیاج به چندین جلسه درمان در ماه نخست دارد. بعد از اتمام دوره اولیه درمانی، هر سال احتیاج دارید تا حداکثر 2 جلسه استفاده از این روش برای بشاش ماندن پوست استفاده شود. تعداد جلسات درمانی پوست به نوع و شدت عارضه و همینطور دستگاهی که مورد استفاده قرار می ‌گیرد، متفاوت خواهد بود.

 

ماندگاری آر اف فرکشنال چقدر می باشد؟

تقریبا نتایج آر اف بعد از گذشت 2 ماه از انجام آن، در بیمار ظاهر می شود و حودا به مدت 2 سال ماندگاری دارد؛ ولی حواستان باشد این تایم زمان بستگی به میزان مراقبت های زیباجو تغییر می کند.

 

تفاوت روش هایفوتراپی و آر اف در چیست؟

جهت اینکه به این سوال پاسخ بدهیم که آر اف بهتر است یا هایفو باید نیم نگاهی به تفاوت ‌های این 2 متد درمانی بیندازیم. نخستین فرق هایفوتراپی و آر اف در فناوری ‌های مورد استفاده آن ‌ها جهت گرم کردن بافت‌های عمیق پوست است. هایفوتراپی از انرژی فراصوت عمیق و شدید تری نسبت به ار اف استفاده می‌ کند. میزان نفوذ هر دو این امواج تقریبا با یکدیگرهم‌ پوشانی دارد. ولی هایفوتراپی می ‌تواند به میزان بیشتری نسبت به امواج ار اف نفوذ کند. از دیگر تفاوت ‌های مهم هایفوتراپی و آر اف می ‌توانیم به تعداد جلساتی هر روش به خودش ختصاص می دهد اشاره کنیم. هایفو حدودا به یک جلسه درمان نیاز دارد؛ در حالی که برای جوانسازی با ار اف ممکن است به چندین جلسه درمانی نیاز داشته باشید.

 

بالاخره آر اف فرکشنال بهتر است یا هایفو؟

با توجه به توضیحاتی که در بالا به ان اشاره کردیم می توانید بهترین تصمیم را در مورد انتخاب یکی از این دو متد بگیرید. بدون استثنا استفاده از متد هایفو قادر است اثرات بهتری روی پوست داشته باشد و ماندگاری بالا تر و بیشتری برای شما به همراه دارد. در نهایت استفاده از متد هایفوتراپی مناسب تر از روش ار اف فرکشنال می باشد. البته بهتر است بدانید قبل از انتخاب یکی از متد ها، پوست شما توسط یک دکتر حاذق معاینه شود تا او بهترین نظر را در مورد پوست شما بدهد و بگوید استفاده از کدام روش مناسب تر برای شما خواهد بود.

 

 

بهترین روش جوانسازی و لیفت صورت چیست؟

بهترین متد جوانسازی برای شما باید با توجه به نوع پوست و لایف استایل شما به کمک مشاوره  پوستی مشخص بشود. هیچ روش قطعی برای همه وجود ندارد و شرایط پوست هر شخص باید جداگانه چک شود. هر دو متد های آر اف و هایفوتراپی پیری پوست شما را به تعویق می اندازد ولی نمی توانند  کامل از فرایند پیری جلوگیری کنند. انتخاب هر کدام از این متد ها قطعا باعث بازگردانی سفتی پوست فرد می شود. ولی به هر جهت پوست به روند پیر شدن خود ادامه خواهد داد. با انجام دادن آر اف و هایفوتراپی، حجم ازدست رفته پوست شما که یکی از نشانه‌ های پیری است، جبران نخواهد شد.

 

جهت جبران این موضوع باید به متد های دیگری مثل تزریق ژل یا تزریق چربی روی اورد. البته، همه ی این تغییراتی که در صورت مشاهده می شوند در اثر پیری به وجود نمی آیند. بسیاری از این تغییرات در نتیجه لایف استایل نادرست، مراقبت غیر صحیح از پوست و عوامل محیطی و غیره هستند. ازجمله می توان به آسیب های ناشی ازآفتاب، سیگار کشیدن، مواد حساسیت زا، استرس و اظطراب، آلودگی ها و آفت کش ها اشاره نمود.

 

اشخاص برای از بین بردن چین و چروک و خطوط در پوست صورت و بدن خود می توانند از دستگاه آر اف و یا هایفوتراپی استفاده کنند. هایفو  و آر اف فرکشنال هر دو از روش های جوان سازی پوست می باشند که هرکدامشان دارای مزایا و معایب خاص خودشان هستند. عوارض این دو متد خیلی کم خطر و موقتی می باشند که بعد از مدت کوتاهی از بین خواهند رفت. ماندگاری هر دو متد 1 سال است اما در روش هایفوتراپی از 1 جلسه برای درمان استفاده می شود، در روش آر اف تا 3 جلسه نیاز به درمان است.