چه افرادی نباید هایفو انجام بدهند؟

چه افرادی نباید هایفو انجام بدهند؟


همانطور که می دانید پوست صورت با افزایش سن، شل می شود و در شادابی و زیبایی صورت بسیار تأثیر گذار است. افزایش سن در این بخش اضافه بر شل شدن پوست، باعث ایجاد مشکلاتی مثل غبغب و چین و چروک می‌شود. متد ‌های درمانی مختلفی جهت لیفت صورت وجود دارد؛ ولی شماری از این متد ‌ها، تهاجمی هستند و عوارض و مشکلات خودش را برای بیمار به وجد می اورد. هایفو را می‌ توان یکی از امن‌ ترین متد جهت لیفت پوست صورت دانست. برخلاف خیلی از روش‌های بهبود زیبایی، در هایفو این امواج فراصوت هستند که وظیفه درمانی را به عهده دارند. در هایفو با امواجی که با دستگاه به لایه‌های پایین پوست فرستاده می‌شود، در حقیقت گرمای ایجاد شده از طریق این امواج سلول ‌ها را دوباره تحریک به کلاژن سازی می ‌کند که به این جهت باعث جوانسازی، لیفت و درمان حتمی افتادگی به جز در موارد منع هایفو که در ادامه به ان اشاره میکنیم، می شود. سوال اصلی این است که چه افرادی نباید هایفو انجام بدهند؟

 

موارد منع استفاده ازهایفوتراپی چیست؟

این متد زیبایی و درمانی امکان دارد برای بعضی از اشخاص مناسب نباشد و باعث به وجود امدن عوارض کم یا شدید در آن‌ ها شود. در ادامه مطلب پاسخ سؤال چه کسانی نباید هایفو انجام دهند را مشاهده می‌ کنید:

 

محدودیت سنی

یکی از مواردی که قبل از انجام هایفو می ‌تواند در نتیجه آن تاثیرگذار باشد، سن و سال مراجعین است. اصولا توصیه می‌ شود که روش هایفوتراپی را در بین سنین حدود 30 تا 50 سالگی انجام بدهند که مضاف بر پیشگیری از بروز چین و چروک‌ های پوستی، باعث  درمان مشکلات پوستی نیز بشود. سنین بالا تر از آن به دلیل این که توانایی پوست در تولید کلاژن کاهش پیدا می ‌کند، پس متخصصین توصیه نمی ‌کنند که از این متد در درمان بیماری و مشکلات پوستی خودشان استفاده کنند و بهتر است از بقیه روش ‌ها کمک بگیرند، چرا که عدم تولید کلاژن مورد نیاز در این متد، از نفوذ و تاثیر گذاری این تکنیک کاسته و نتایج مطلوبی را در بر نخواهد داشت.

 

خانم های باردار یا شیرده

تا کنون هیچ مطالعات علمی و معتبری بنا بر اینکه استفاده از روش هایفو برای خانم های بارادر یا شیرده مضر می ‌باشد، ارائه نشده است، اما با این وجود خیلی از متخصصین بر این باور هستند که بهتر است استفاده از  تمامی متد‌ های زیبایی و درمانی پوست را به اختتام دوره شیر دهی و بارداری اختصاص بدهید.  با این حال این متد جزو کم خطر ترین و ایمن ترین روش ها محسوب می‌ شود، ولی بهتر است استفاده از آن را به دوره بعد از بارداری خود موکول کنید.

 

موقعیت پوستی مراجعین

پوست فرد از هر شخصی به شخص دیگر متفاوت است و بعضی از ما ممکن است زود تر به درمان هایفوتراپی نیاز داشته باشیم با وجودی که بعضی دیگر ممکن است دیر تر به آن نیاز داشته باشند. پس، مهم است که وضعیت پوست بیمار خود را در نظر بگیرید. هایفو با بهترین دستگاه هایفو می تواند پوست را محکم تر و جوان تر کند. افزایش تولید کلاژن باعث تقویت خاصیت ارتجاعی و سفت شدن آن می شود. درمان هایفوتراپی هنگامی موثر خواهد بود که تولید کلاژن کاهش پیدا کند. ممکن است در پوست خود حالت ارتجاعی نداشته باشید و چین و چروک های متوسط را ببینید اگر این مشکلات پوستی در سطح پایینی باشد بهترین نتیجه را با هایفو خواهید گرفت ولی اگر شدت افتادگی و چین و چروک پوست زیاد باشد، درمان های دیگر قطعا موثرتر خواهند بود.

 

نوع دستگاه هایفوتراپی

انواع و اقسام مختلف دستگاه های هایفوتراپی بر روی مشکلات مختلفی از پوست تاثیر گذارند. افراد معمولا با توجه به شکل صورت و شرایطی که دارند؛ انتخاب می شوند. به صورت کلی، هایفوتراپی برای اشخاصی موثرتر است که صورتی رو به پایین، فک برجسته و یا دارای چربی اضافی پوست هستند. برای نمونه که بهتر متوجه شوید، ترماژ برای بیمارانی که پوست آنان شل است یا دارای خطوط ریز صورت هستند؛ مناسب تر است. اگر خواهان رسیدن به بهترین نتایج هستید، انتخاب نوع درست از درمان آرایشیِ برای سن و پوست شما الزامی است. در این مورد درمان های متعددی وجود دارند از جمله فیلرهای پوستی، بوتاکس، لیفت با PRP یا هایفو. پزشکان متخصص می توانند به شما در تصمیم گیری درست کمک کنند و بعد از بررسی شرایط مختلف بهترین روش کشیدن پوست و جوانسازی صورت را به شما معرفی بکنند. 

 شناخت انواع دستگاه هایفو چه برای خرید دستگاه و چه برای انجام خدمات هایفوتراپی نکته بسیار مهمی است. پارس پرتو امرتات به شما توصیه می کند پیش از تصمیم، درباره بهترین دستگاه هایفو هفت بعدی و هایفو سه بعدی اطلاعاتی را کسب کنید.

 

افرادی که سرطان دارند و شیمی درمانی کرده‌اند

افرادی که اخیرا شیمی درمانی را پشت سر گذاشته یا همینطور در حال حاضر تحت درمان هستند، به ‌هیچ ‌عنوان نباید از هایفو استفاده کنند. امواج هایفوتراپی ممکن است برای پوست حساس این افراد خطرناک باشد؛ پس پیش از هر اقدامی باید با پزشک متخصص پوست مشورت کنند.

 

دیابتی ها

دیابت در طولانی مدت باعث آسیب به رگ های کوچک یا همان میکرووسکولار می شود. تکنولوژی هایفوتراپی با آسیب های کنترل شده به پوست به بهتر شدن وضعیت آن کمک می کند؛ اما اگر رگ ها آسیب دیده باشند می تواند باعث کبودی پوست بشود.

 

اشخاصی که پوست آن‌ها بیش از حد شل و چروک است

با وجود این‌ که هایفو یکی از بهترین ‌ترین و مؤثرترین روش‌های لیفت پوست حساب می‌شود، اما اثرات آن روی پوست‌هایی که خیلی شل و چروک هستند اصلا محسوس نیست. به ‌صورت کلی، فرایند کلاژن‌ سازی پس از 65 سالگی بسیار محدود شده و حتی هایفو تأثیر زیادی روی تحریک سلول ‌های پوستی ندارد. به‌ طور کلی، برای اطمینان از ایمن بودن این متد جوان سازی، قبل از هر اقدامی سوابق پزشکی خود را با یک دکتر متخصص پوست در میان بگذارید.

 

کم کار بودن تیروئید

از آنجایی که عدم تعادل هورمون های تیروئیدی باعث مشکلات و آسیب هایی مثل خشکی پوست می شود در نتیجه در این موارد توصیه می شود پس از درمان دارویی هایپو تیروئیدی به فکر استفاده از تکنولوژی هایفوتراپی باشید.

 

ایمپلنت های دندان

وجود استنت‌ های فلزی در بدن شخص باعث ایجاد درد شدید شده که با امکاناتی مثل حائل گذاشتن پد بین استنت فلزی و صورت شخص در موارد خاص قابل اجرا می باشد.

 

مصرف دارو های رقیق کننده خونی

پس از بسیاری از مشکلات قلبی یا مشکلات لخته خون و موارد شبیه به آن استفاده از داروهایی که مانع از لخته شدن خون شود بسیار قابل اهمیت است. ولی این دارو ها در مواردی که آسیب به بدن وارد شود احتمال خون ریزی را بیشتر می­ کند و به همین علت تا زمانی که دکتر تایید نکرده باشد یا دوره درمانی دارو ها تمام نشده باشد بهتر است که از هایفوتراپی روی پوست خود امتحان نکنید.

 

آکنه کیستیک شدید

به صورت کلی هر ضایعه پوستی که می تواند یا پوست را آسیب پذیرتر کند. به همین علت توصیه می شود با صرف قرص ها و آنتی بیوتیک های موضعی و سایر درمان های آکنه یا هر ضایعه پوستی دیگر به کاهش ریسک عوارض هایفوتراپی کمک کنید.

 

نتیجه گیری در مورد اینکه، چه افرادی نباید هایفوتراپی انجام دهند؟

به صورت کلی برای اینکه بدانید چه افرادی نباید هایفوتراپی انجام دهند، باید بدانید انجام هایفو صورت برای کسانی که دارای بیماری‌ ها و مشکلات پوستی سطحی تا متوسط پوستی می‌باشند، بسیار مناسب است و به خصوص افرادی که دارای سنین بین 30 تا 50 سالگی هستند و برای از بین بردن چین و چروک ‌های پوستی و رفع افتادگی پوست نیاز به انجام متد ‌های زیبایی دارند را توصیه می ‌کنیم.