سوالات رایج درباره لیزر کیوسوییچ

سوالات رایج درباره لیزر کیوسوییچ


شما می توانید با استفاده از تجهیزات نوینی که در حال حاضر وجود داردپوستی شفاف و عاری از هر لک و خال و و کک ‌و مک داشته باشید. دستگاه لیزر کیوسوییچ یکی از دستگاه هایی است که باعث صاف ‌تر شدن پوست صورت و بدن شما می ‌شود. به کمک لیزر کیوسوییچ خیلی راحت می توانید کلاژن ‌سازی کنید، قارچ ‌های دور ناخنتان را درمان کنید و در کم ترین زمان ممن خالکوبی روی پوستتان را حذف بکنید. جهت آشنایی با لیزر کیوسوییچ برای لک صورت و پاسخ به سوالات رایج لیزر کیوسوییچ، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

 

نحوه عملکرد لیزر کیوسوییچ چگونه می باشد؟

اشعه‌ ای که به وسیله این دستگاه به پوست شما تابیده می‌شود، به لایه‌ های پایین پوست که رنگدانه ‌های پوستی در آن ها قرار دارند ورود می‌ کند. در نهایت رنگدانه‌ های نامناسب شکسته می شود و رنگ اصلی پوستتان را برای شما دوباره خواهد ساخت. اهمیتی ندارد که تغییر رنگ ایجاد شده روی پوست شما به دلیل یک اتفاق طبیعی مثل افزایش سن و یا با رنگ مصنوعی مثل تتو ایجاد شده باشند، پس از تابیده شدن لیزر به رنگدانه‌ها، لک‌ های شما بهطر شگفت انگیزی برطرف خواهند شد. در حقیقت می‌ توان این دستگاه را یک درمانگر جهت عارضه ‌های رنگی پوست دانست که به دلایل مختلف بر روی پوست شما شکل گرفته‌ اند.

 

تعداد جلسات و ‌زمان ماندگاری اثر لیزر کیوسوییچ چقدر است؟

اصولا تعیین تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان آسیب‌های پوست با لیزر کیوسوییچ به دلایل مختلف بستگی دارد که تصمیم ان توسط پزشک شما انجام می شود. دکتر با در نظر گرفتن به شرایط فردی بیمار، نوع خال یا تتو و بقیه لک‌های پوستی، سطح درمان، نوع پوست، رنگ پوست و غیره جلسات موردنیاز برای درمان را تعیین می‌کند. در حالت عادی، تعداد جلسات موردنیاز برای لک‌های کمرنگ ‌تر که در سطوح کوچک ‌تری قرار دارند، 3 جلسه می باشد. ولی برای قسمت های بیشتر و لک‌ های پررنگ ‌تر ممکن است نیاز به 5 یا 6 جلسه لیزر نیز باشد. همچنین فاصله هر جلسه شما اصولا 1 ماه است ولی باز هم  بر تشخیص پزشک ممکن است کمتر یا بیشتر نیز بشود.

 

کاربرد های لیزر کیوسوییچ چیست؟

کاربرد لیزر کیوسوییچ به 4 دسته کلی تقسیم می‌شود که عبارتند از:

  1. پاک کردن تتو یا خالکوبی
  2. رفع کک و مک و خال 
  3. درمان لکه‌ های پوستی
  4. حذف خال و کک و مک پوست بدن و صورت

 

مزایای لیزر کیوسوییچ چیست؟

اشعه های قوی و کوتاه دارای 2 وجه مثبت و اصلی هستند. نخست، این اشعه ها به اندازه کافی دارای قدرت هستند تا تکه های کوچک جوهر یا رنگدانه را از بین ببرند، باعث کلاژن سازی و از بین رفتن انواع قارچ ها شوند. تمام  لیزرهای زیبایی دارای قدرت زیادی برای این کاربرد ها نیستند، به همین دلیل لیزرهای کیوسوییچ به علت کارایی متفاوتش دارای اهمیت هستند. دوم، به دلیل اینکه انرژی در پوست فقط برای نانو ثانیه باقی می ماند و بافت اطراف آسیب نمی بیند. فقط جوهر گرم می شود و شکسته می شود، با وجودی که بر روی بافت اطراف آن بی تاثیر است. کوتاه بودن اشعه ها این اجازه را می دهد تا این لیزرها برای پاک کردن تتو و خالکوبی بدون عوارض ناخواسته به کار برده شوند.

 

عوارض استفاده لیزر کیوسوییچ چه می باشد؟

در این میان لیزر کیوسوییچ عوارضی هم دارد که عبارتند از:

  1. امکان بازگشت لک و کک مک و خال در صورت عدم استفاده از ضد آفتاب به صورت روتین
  2. امکان پررنگ تر شدن لک و کک مک 10 درصد از اشخاصی که تحت درمان با لیزر کیوسوییچ قرار گرفته اند
  3. امکان آسیب به پوست در صورت عدم استفاده از پزشک متخصص و حاذق
  4. لیزر کیوسوییچ دارای عوارض موقتی است که مانند قرمزی و تورم می شود و پس از زمان کوتاهی برطرف می شود ولی لازم است پس از انجام لیزر به توصیه های پزشک متخصص خود حتما به دقت گوش کنید تا دچار عوارض غیر قابل جبرانی نشوید یکی از مهم ترین مراقبت ها اجتناب از آفتاب است که حتما به این مورد توجه کنید.

 

به وجود امدن لکه های قهوه ای و قرمز پس از درمان طبیعی است که پس از مدتی پوسته پوسته شده و از میان می روند این مورد به خودی خودش درمان می شود ولی در مواردی که کمیاب است باعث زخم و عفونت می شود که باید به پزشک متخصص مراجعه بفرمایید پس از درمان با این روش باید مراقبت هایی که پزشک متخصص شما توصیه کرده را حتما انجام دهید و همچنین از نور آفتاب اجتناب کنیم که این مسئله بسیار ضروری است .

 

پس از درمان با کیوسوییچ چه اتفاقی می افتد؟

اگر درمان با لیزر برای موضعی استفاده شود که سابقه درمان و ابتلا به تبخال و هرپس سیمپلکس را داشته است. به پزشک متخصص پوست حتما باید گزارش داد چرا که انرژی لیزری امکان دار ویروس را در آن موضع فعال کند. پوسته هایی که در ناحیه ی مداخله ایجاد می شود در مدت چند روز تا 2 هفته روی موضع تحت درمان وجود خواهد داشت. توصیه می شود که در صورت اتفاق افتادن این عوارض می توانید از وازلین یا کرم های مرطوب کننده استفاده کرد و تا زمانی که بهبود کامل نیافته است، می توان موضع را به حالت  بانداژ نگه داشت، چرا که این عمل سرعت بهبودی را سریع تر می کند.

 

انواع لیزر کیوسوییچ

جهت جوانسازی پوست، رفع رنگ های تیره، ماه ‌گرفتگی‌ های قهوه‌ ای و انواع خالکوبی با رنگ‌ های متفاوت از لیزر اندیاگ کیوسوییچ استفاده می‌شود.
کیوسوییچ با توجه به قابلیت و ساختار مکانیکی خودش به انوع متفاوتی تقسیم می‌شود که در ادامه به آن اشاره می کنیم:

 

لیزر کیوسوییچ اندیاگ

برای جوانسازی پوست، رفع جای زخم‌ های تیره و لکه های مادرزادی و مدل کاملی از رنگ‌های خالکوبی را پاک می کند.

 

لیزر کیوسوییچ روبی

لیزر روبی رنگ ‌های کم مصرف در تتو مانند رنگ سبز یا آبی کمرنگ را از میان می‌ برد.

 

لیزر کیوسوییچ الکساندریت

این لیزر برای پاک کردن لکه‌ های قهوه ‌ای و لکه‌ هایی که به علت تابش نور فرابنفش خورشید ایجاد شده، خالکوبی با جوهر مشکی و خالکوبی با رنگ ‌های سبز و آبی  هم می باشد.

 

آیا می توان لیزر کیوسوییچ را با سایر روش های درمانی به صورت ترکیبی استفاده کرد؟

در جواب به این سوال باید بگوییم بله، حتی در همان روز در همان منطقه درمان لیزر کیوسوییچ انجام شده است امکان پذیر است. ولی با فاصله زمانی که پزشک حاذق شما با توجه به ناحیه درمان  شرایط پوستی شما مشکل پوستی بیمار و این که درمان دیگری که قرار است با لیزر کیوسویچ به صورت ترکیبی استفاده شود، تعیین می کند.

 

لیزر کیوسوییچ چه مزیتی نسبت به دیگر لیزرها دارد؟

لیزر کیوسوییچ یک درمانی بسیار عالی بدون درد و خونریزی جهت از بین بردن لک ‌های پوستی است چرا که از اشعه ‌های کوتاه و پرانرژی استفاده می ‌کند. این اشعه ‌های منتقل شده با لیزر، سلول‌ های دارای رنگدانه را در پوست تخریب کرده و باعث کمرنگ تر شدن و پاک شدن موضع تحت درمان شم می ‌شود. این در حالی است که لیزرهای معمولی از یک طول موج یکسان برای انتقال انرژی استفاده می‌کنند.

 

هزینه لیزر کیوسوییچ چقدر می باشد؟

هزینه لیزر کیوسوییچ به دلایل متفاوت پوست شما بستگی دارد. اینکه قصد درمان و برطرف کردن چه آسیبی را دارید، یکی از مهم ‌ترین ملاک ‌های قیمت است. پزشک متخصص باید میزان و سطح آسیب و محل آن را بر روی پوست شما بررسی و چک کند. و به صورت کلی هرچه قدر سطح لک و خال، جای جوش و آکنه، کک و مک، تتو یا خالکوبی شما بیشتر باشد یا شاید قصد برداشتن تعداد بالاتری از خال ‌های خود را داشته باشد، قیمت آن طبیعتا افزایش پیدا می کند.

 

در نتیجه اینکه بعد از استفاده از لیزر کیوسوییچ به پوست درمان شده زمان بدهید که مراحل بازسازی خود را در زمان خودش انجام دهد  و عجله برای دیدن نتیجه نیز نداشته باشید. چرا که امکان دارد مشاهده آثار بهبودی پوست حتی بیشتر از 14 روز زمان ببرد.