مراحل درمان با استفاده از لیزر کیوسوییچ چگونه است؟

مراحل درمان با استفاده از لیزر کیوسوییچ چگونه است؟


باید ذکر کنیم که لیزر کیوسوییچ یک متد کاملا پیشرفته و تخصصی حساب می شود. لیزر کیوسوییچ دارای طول موج های 532 و 1064 نانومتر می باشد. از این طول موج برای برطرف کردن انواع لک های صورت و بدن، ماه گرفتگی، خال های مادر زادی و همین طور پاک کردن تاتوی صورت و بدن استفاده می شود. این دستگاه با دارا بودن چندین هندپیس با کارایی های متفاوت و منحصر بفرد نوعی رویکرد درمانی مؤثر در بهبود تاتو، لک‌های تیره پوست و‌جوانسازی محسوب می‌شود. در حقیقت لیزر کیوسوییچ یک متد تاثیرگذار برای از بین بردن یا کم رنگ کردن لک های پیری می باشد. لیرز کیوسوییچ در 1 جلسه ملاسما و لک التهابی را کاهش می دهد. و یا برطرف می سازد. این نکته را در نظر داشته باشید که لیزر کیوسوییچ یک لیزر کاملا متفاوت از لیزر مو است و دارای دستگاه و متد و کارایی متفاوتی می باشند.

در ادامه همراه ما باشید تا ببینید مراحل درمان با استفاده از لیزر کیوسوییچ چگونه است. پارس پرتو امرتات قصد دارد تا شما را با بهترین دستگاه لیزر کیوسوئیچ آشنا کند تا بتوانید به درستی مراحل درمان با استفاده از لیزر کیوسوئیچ را طی کنید. 

 
تاریخچه لیزر کیوسوئیچ چیست؟

کلمه لیزر laser به معنای تقویت نور به روش گسیل القایی تابش می باشد. لیزر از نظر ماهیت هیچ گونه فرقی با نور عادی ندارد بلکه خاصیت فیزیکی آن لیزرها را از نورهای ایجاد شد از بقیه منابع متفاوت می کند، لیزرها اصولا در پزشکی و جراحی به عنوان یک متد میکرو سرجری در سطح درون سلولی، برای القای تغییرات حرارتی به عنوان ابزاری برای تخریب کنترل ‌شده بافت مورد استفاده قرار می ‌گیرند.  در قدیم در خیلی از موارد، انتخاب یک لیزر خاص تا حد زیادی بر اساس در دسترس بودن بوده است و پروتکل های درمانی بیشتر با یک رویکرد تجربی ایجاد شده اند.  در نهایت، تاثیر درمانی متد ‌های لیزر درمانی اولیه مورد رضایت واقع نشد و عوارض جانبی مثل جای زخم اغلب مشاهده می شد.

 در 20 سال گذشته، رویکرد به کاربرد درماتولوژیک لیزر بر اساس بررسی های بافت شناسی و اثرات لیزر بر روی بافت های طبیعی و غیر طبیعی سیستماتیک تر بوده است. انتخاب لیزر و پارامترهای نوردهی باید بر اساس درک مکانیسم های درمان، خواص نوری و حرارتی بافت، یا رویکرد منطقی و نظری برای به حداکثر رساندن مزایای درمانی و به حداقل رساندن واکنش های نامطلوب مثل جای زخم باشد.

 

نحوه عملکرد لیزر کیوسوییچ

نحوه عملكرد دستگاه لیزر کیوسوئیچ با هدف قرار دادن رنگدانه ای به نام ملانين در پوست است. ستون نور ليزر با طول موج 532 يا 1064 نانومتر اين رنگدانه ها را از بین می برند و یک زخم بسیار سطحی روی پوست ایجاد می کنند كه البته پس از چند روز خوب می شود. رنگدانه های از بین رفته به وسیله سلول هایی که در خون تمام انسان ها وجود دارند، بلعيده و از بدن خارج می شوند.

 

چه افرادی قادر نیستند از لیزر کیوسوییچ استفاده بکنند؟

همانطور که می دانید هر متد درمانی، یک سری محدودیت‌ هایی جهت استفاده دارد. لیزر کیوسوییچ  برای بعضی از اشخاص کاربرد مفیدی نداشته و همینطور می ‌تواند برای آن ها محدودیت ها و مشکلاتی ایجاد بکند. در صورت کلی باید بگوییم که سلامت عمومی اشخاص نقش خیلی مهمی در عملکرد این متد درمانی دارد.

اگر شخص مورد نظر بیماری پوستی خاصی داشته باشد و یا مبتلا به تب خال می‌شود، استفاده از لیزر کیوسوییچ برای ان فرد پیشنهاد خوبی نخواهد بود. اشخاصی که دچار بیاری خود ایمنی هستند نیز نباید از این دستگاه استفاده بکنند. همچنین اگر سیستم لنفاوی شما دچار مشکل است یا اینکه بیماری خاصی دارید،  به هیچ وجه نباید از این دستگاه استفاده کنید.

 

از کجا باید بدانیم آیا به این درمان نیاز داریم یا خیر؟

لیزر کیوسوییچ برای اشخاصی مناسب است که در پوست خودشان تعداد زیاد لکه های رنگی بزرگ یا کوچک و جدا داشته و‌ بخواهند آن ‌ها را از میان ببرند. پزشکان متخصص همواره تاکید دارند که اگر هدف درمان شما از میان بردن فقط چند لک رنگی باشد، بهترین متد برای شما لیزر کیوسوییچ خواهد بود. لیزر کیوسوییچ برای از بین بردن لک ‌های حاصل از نور خورشید روی قفسه سینه، بازوها و یا پاها موثر است. لیزر کیوسوییچ برای خانوم های باردار یا بیمارانی که در 6 ماه گذشته داروی راکوتان مصرف کرده باشند مناسب نیست. اشخاصی که سابقه درگیری به تاول تبخالی یا ویروس تبخال را دارند تا وقتی که این مشکلات را درمان نکنند نمی ‌توانند تحت مداوا با لیزر کیوسوییچ قرار بگیرند.

 

پاک کردن تتو با لیزر کیوسوییچ چگونه انجام می شود؟

دستگاه لیزر کیوسوییچ یک متد خاص و مورد اطمینان برای پاک کردن تاتو می باشد که به وسیله امواج نوری خیلی قوی دانه های رنگی زیر پوست را از میان می برند. رنگ های خرد شده و شکسته شده زیر پوست به طور طبیعی از بدن دفع شده و به مرور رنگ ناحیه به صورت طبیعی و مثل رنگ ناحیه های دیگر پوست می شود. متد های متعددی برای پاک کردن تتو می باشد، مثل: میکرودرم ابرژن، فریز کردن، لیزر CO2، جراحی های مختلف و غیره هر کدام از این روش ها عوارض خاص خودشان را دارند. ولی متد کیوسوییچ بالاترین تاثیرگذاری را بدون عوارض جانبی دارد.

 

جوانسازی پوست به وسیله لیزر کیوسوییچ

لیزر کیوسوییچ از انرژی پرتوی خود برای از میان بردن لکه، سلول ‌های مرده پوست، چربی و موهای سطحی صورت استفاده می ‌کند. این متد باید یک روش پزشکی تخصصی در زمان کم، مؤثر و چند منظوره جهت پوست صورت در نظر گرفته شود تا به جوانسازی پوست کمک شایانی کند.

 

رفع جوش و آکنه به وسیه لیزر کیوسوییچ

پرتو های انرژی تساعد شده لیزر کیوسوییچ می‌تواند آکنه و جوش ها را از طریق از میان بردن باکتری که باعث جوش و آکنه می ‌شود، از بین ببرد. با این حال، پرتو های لیزر غده‌ های چربی موجود در پوست را نیز کوچک می‌ کند و به کنترل چربی پوست کمک بسیاری می ‌کند. همینطور جوش و آکنه پس از درمان با لیزر کیوسوییچ کم‌ تر دچار التهاب می‌شود و در نهایت باقی ماندن جای آکنه را کاهش می ‌دهد.

 

لیزر کیوسوییچ برای بیکینی

اگر شما بر روی ناحیه تناسلی یا همان بیکینی خود لکه ها و مشکلات پوستی دارید و پس از گذشت تایم زیاد ان لکه ها هنوز از بین نرفته اند، می توانید با استفاده از خدمات کیوسوییچ این موارد را به صورت کامل بدون درد و خونریزی از میان ببرید.

 

تعداد جلسات استفاده از دستگاه کیوسوییچ به چه صورت است؟

برای تخریب رنگ دانه ها به جلسات متعدد لیزر با طول موج های متفاوت بسته به این که برای چه کاربردی می خواهید از لیزر کیوسوییچ استفاده کنید نیاز است. اما به طور میانگین بین 1 الی 3 جلسه درمان مورد نیاز شماست.

 

آیا درمان با لیزر کیوسوییچ درد دارد؟

خیر درد کیوسویییچ مانند احساس اشعه لیزر مثل نقاط داغ بسیار ریز روی پوست است که این روند واقعا قابل ‌تحمل می ‌باشد.

 

ایا لیزر کیوسوییچ عوارض و خطراتی به همراه دارد؟

در لیزر کیوسوییچ  بروز عوارض احتمالی بسیار کم می باشد اگر اجتناب از آفتاب را که یکی از مهم ترین مراقبت ها است، جدی بگیرید فقط ممکن است پس از انجام لیزر کیوسوییچ پوست شما دچار یک قرمزی اندکی شود که باعث نگرانی نمی باشد چرا که به مرور زمان پوست شروع به ترمیم خود می کند و پوسته پوسته می شود و درمان طولانی مدتی دارد پس بهتر است که صبور باشید تا طول درمان آن به اخر برسد.

 

پس از درمان با کیوسوییچ چه اتفاقی برای شما می افتد؟

اگر در موضعی که قرار است لیزر انجام شود سابقه تبخال داشته اید حتما به پزشک خود اطلاع دهید چرا که امکان دارد لیزر آن را فعال کند. پوسته هایی که در ناحیه ی لیزر شده به وجود می آید ممکن است از 2 روز تا چند هفته در آن ناحیه وجود داشته باشد.

 

به خاطر داشته باشد که اگر این عوارض را داشتید سعی بکنید از وازلین یا ژل های مرطوب کننده استفاده کنید و تا زمانی که بهبودی کامل پیدا کنید می توانید از بانداژ استفاده کنید. شما ممکن است از چند دقیقه تا چند ساعت پس از لیزر احساس سوزش را در ناحیه تحت درمان احساس کنید که طبیعی است و باید کمی صبوری کنید.