لیزر دایود برای پوست های سبزه

لیزر دایود برای پوست های سبزه


یکی از مدرن ترین لیزرهایی که وجود دارد، لیزر دایود می باشد. لیزر دایود برای پوست های سبزه بیشتر استفاده می شود. یکی از مهم ترین مزایای لیزر دایود که مهم ترین تفاوت آن با لیزر الکساندرایت هم محسوب می شود، استفاده از طول موج های بلند و کوتاه می باشد. این طول موج ها با توجه به نوع مو، عمق و ضخامت آن تنظیم می شوند. در کل رفع موهای زائد کرکی و نازک در پوست های تیره با استفاده از لیزر دایود، بهترین انتخاب برای این اشخاص محسوب می شود.

 

دستگاه لیزر موهای زائد دایود

یکی دیگر از دستگاه های موثر برای از بین بردن موهای زائد، بهترین دستگاه لیزر دایود  حذف موهای زائد است که لیزر دایود برای پوست های سبزه بیشتر استفاده می شود. لازم به ذکر می باشد که دستگاه لیزر دایود از تکنولوژی نیمه رسانا جهت حذف موهای زائد استفاده می کند. طول موج لیزر دایود ۸۰۰ تا ۸۱۰ نانومتر است که در مقایسه با لیزر الکساندرایت نفوذ عمیق تری دارد. این دستگاه در بین مردان طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است و برای پوست های روشن، سبزه و کمی تیره کاربرد دارد و می تواند برای پوست های گندمی اثر بخشی خیلی مناسبی داشته باشد.

 

انواع تیپ رنگ پوست برای لیزر موهای زائد

طیف رنگ پوست را می توان به شش دسته تقسیم بندی کرد. اگر می خواهید نوع پوست خود را پیدا کنید می توانید از مشخصاتی که برای هر تیپ گفته شده، تیپ خود را متوجه شوید:

تیپ پوستی اول:  افرادی که پوست آنها تیپ ۱ است، پوست سفید، موهای بلوند و چشمان رنگی دارند.

تیپ پوستی دوم: شامل افرادی است که پوست سفید، موهای بلوند یا قرمز یا قهوه ای روشن دارند و چشمان شان رنگی است.

تیپ پوستی سوم: پوست این تیپ، قهوه ای روشن یا سفید است. این افراد موی بلوطی یا قهوه ای تیره، چشمان قهوه ای و به ندرت رنگی دارند.

تیپ پوستی چهارم:  پوست قهوه ای یا قهوه ای تیره، موهای قهوه ای و چشمان قهوه ای یا فندقی دارند.

تیپ پوستی پنجم: پوست، مو و چشمها قهوه ای تیره هستند.

تیپ پوستی ششم:  این افراد پوست و موی سیاهی دارند و چشمهایشان قهوه است.

عموما مردم شمال ایران در تیپ پوستی ۲ تا ۴، مردم استان های مرکزی در تیپ های ۳ تا ۴ و مردم استان های جنوبی در تیپ پوستی ۴ قرار می گیرند.

 

لیزر دایود برای پوست های سبزه

لیزر موهای زائد سال های سال است که به عنوان یک راه مناسب جهت از بین بردن موهای زائد شناخته می شود. لازم به ذکر می باشد که در گذشته اغلب افرادی که دارای پوست تیره یا برنزه بودند، هنگام لیزر کردن موهای زائد خود دچار سوختگی پوست می شدند و این سوختگی ها در بعضی از موارد بسیار دردناک بود و لک و جای آن ها تا مدت زیادی بر روی پوست اشخاص می ماند.

خوب است بدانید که ملانین که جزئی از رنگ دانه های پوست و مو می باشد، جاذب اصلی نور لیزر است و در اشخاصی که پوستی تیره دارند، این ملانین زیاد است و در هنگام لیزر همین امر باعث سوختگی آن ها می شود. زمانی که نور دستگاه لیزر حذف موهای زائد بر پوست تابانده می شود، انرژی آن توسط ملانین ها که بخشی از ساختار مو هستند، جذب می شود و فولیکول مو از این جذب انرژی دچار آسیب می شود و از بین خواهد رفت.

زمانی که علاوه بر موها، پوست نیز دارای ملانین بسیار بالایی باشد و در حقیقت رنگ تیره تری داشته باشد، این امکان نیز وجود دارد که مقداری از انرژی نور لیزر را جذب کند و دچار سوختگی گردد. در حال حاضر  با پیشرفت تکنولوژی دستگاه های لیزر مو دیگر لازم نیست نگران این موضوعات باشید چون که برای لیزر پوست تیره دستگاه های اختصاصی ساخته شده اند. این دستگاه ها می توانند از سوختگی پوست های تیره بعد از لیزر کردن جلوگیری کند.

در کل دنیا بسیاری از متخصصان پوست از این دستگاه های جدید استفاده می کنند بدون آن که برای بیماران مشکلات پوستی به وجود بیاید. هم اکنون در ایران و در کلینیک های معتبر بهترین دستگاه لیزر حذف موهای زائد وجود دارد و افراد با پوست تیره و برنزه می توانند به کلینیک ها مراجعه کرده و به راحتی زیر نظر پزشک حاذق و متخصص پوست خود را لیزر کنند.

 

آیا حذف موهای زائد پوست‌ تیره با لیزر واقعا تاثیر دارد؟

در جواب این سوال باید بگوییم بله، اگر از طول موج مناسب برای حذف موهای زائد برای پوست‌های تیره با لیزر، استفاده شود و همچنین اگر از یک کلینیک معتبر برای لیزر موهای بدن، استفاده کنید، قطع به یقین لیزر مو نتیجه بخش می‌شود. انتخاب طول موج مناسب پوست‌های تیره، در ایران لیزر به وسیله پزشک انجام می‌شود، پس به هیچ وجه جای نگرانی نیست. این نکته را در نظر داشته باشید که لیزر موهای زائد پوست‌ تیره باید با طول موج ان دی یاگ یا دایود انجام شود و باید در کلینیکی که مجهز به این طول موج است، لیزر پوست خودتان را انجام‌ بدهید.

 

بهترین دستگاه لیزر برای پوست گندمی چیست؟

همان گونه که گفتیم از لیزر دایود می توان برای این نوع پوست استفاده کرد. ولی بهترین دستگاه لیزر برای پوست های گندمی لیزرهای دایود هستند که با طول موج های مختلف کار می کنند. این لیزر برای پوست های خاورمیانه ای و مدیترانه ای بسیار مناسب می باشد. برای لیزر موهای زائد پوست تیره باید به این نکته توجه کنید که هر چه قدر پوست شما تیره تر باشد پرتوی بیشتری را جذب می کند و اجازه نمی دهد پرتوهای بیشتری به فولیکول مو برسد.  برای همین لیزرهایی که برای پوست روشن موثرند روی پوست تیره تاثیری ندارند. چون عملا پرتوها به جای تمرکز بر ریشه مو، جذب پوست می شود. این پرتوها باید جذب فولیکول شوند تا اثر بخشی بیشتری داشته باشند و در ضمن پوست به خاطر جذب لیزر دچار سوزش و آسیب نشود.

 

آیا لیزر پوست سبزه،‌ دردناک است؟

به ‌صورت کلی انجام لیزر با کمی احساس ناراحتی در پوست همراه است، ولی میزان این درد و احساس ناخوشایند به عوامل مختلفی بستگی دارد. نوع دستگاه،‌ حرفه ­ای بودن متخصص لیزر و همینطور ضخامت و عمق موهای پوست، عوامل مؤثری بر میزان این درد هستند. با این وجود در دستگاه­ های جدید تر از تکنولوژی­ های خنک­ کننده­ ای یا همان کولینگ استفاده‌ شده است که این میزان درد را به طرز قابل توجهی کاهش داده است.

 

آیا استفاده از لیز یک روش امن است؟

سلامت افراد یکی از مهم ­ترین گزینه­ هایی است که در طراحی و ساخت دستگاه های لیزر به آن توجه ویژه­ای می‌شود. متأسفانه باور های غلط زیادی در این امر وجود دارند که استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد سلامت فرد را به خطر می­ اندازد. این تفکرات کاملاً غلط هستند،‌ چراکه برای از بین بردن موهای زائد و پیشگیری از رشد مجدد آن‌ها، فقط از طول موج های خاصی استفاده می‌شود که اثر مخربی بر روی سلامت فرد نخواهند داشت.

 

 اکنون که با انواع دستگاه های لیزر مناسب با انواع طیف رنگی پوست آشنا شدید، وقتش رسیده که دستگاه لیزر مناسب پوست خودتان را انتخاب و خریداری کنید.