هایفو واژینال و روش های درمانی شلی واژن

هایفو واژینال و روش های درمانی شلی واژن


هایفو واژینال یکی از روش های بسیار جدید و مدرن پزشکی است که امروزه برای برطرف کردن شل شدگی و افتادگی واژن استفاده می شود. این روش غیر جراحی به ترمیم پوست و بافت واژن کمک می کند. همانطور که می دانید روش های جراحی جزو رایج ترین روش ها برای برطرف کردن مشکلات واژن هستند. اما چرا هایفوتراپی واژینال؟ در این مقاله به طور کامل در خصوص هایفوتراپی واژینال و هر آنچه که باید در مورد آن بدانید، اطلاعات مفیدی در اختیارتان قرار می دهیم.

 

هایفو واژینال چیست؟

هایفو واژینال یک روش غیر تهاجمی و غیر جراحی برای جوانسازی و تنگ کردن واژن است.بهترین دستگاه هایفو هفت بعدی  با استفاده از امواج اولتراسوند برای ایجاد گرما در واژن استفاده می شود. فرایند درمان به این صورت انجام می شود که پزشک متخصص هندپیس دستگاه را وارد واژن فرد می کند و سپس تنظیمات لازم بر روی دستگاه را انجام می دهد. بر اثر همگرا شدن پرتوهای کانونی اولتراسوند، یک نقطه و گره حرارتی ایجاد می گردد (گرمایی در حدود 65 درجه سانتیگراد).

به مدت 10 تا 15 دقیقه هندپیس در داخل واژن قرار می گیرد و انرژی گرمای مداوم به ناحیه تحت درمان ساطع می کند. گرمای ساطع شده در هر دقیقه تا عمق 3 تا 5 میلیمتر نفوذ می کند و بدن را تحریک می کند تا کلاژن تولید کند و فرایند جوانسازی به شکل طبیعی در واژن آغاز می شود که به مرور باعث سفت و تنگ شدن واژن می شود. هندپیس دستگاه قابلیت چرخش 360 درجه دارد، لذا تمام بخش های واژن تحت تاثیر گرمای دستگاه قرار می گیرند. علاوه بر این، گرما باعث تحریک بدن به تولید کلاژن بیشتر می شود، تولید کلاژن بیشتر در کانال واژن باعث تولید ماده روان کننده در این ناحیه می شود که به رفع خشکی واژن و رفع سوزش در این ناحیه کمک می کند.

 

رفع خشکی واژن با هایفوتراپی

هر چیزی که هورمون استروژن را در زنان کاهش می دهد، به مرور باعث عدم روانکاری واژن و نازک و حساس شدن دیواره واژن می شود. به این عارضه خشکی و آتروفی واژن می گویند. زنان یائسه و بانوانی که چنین مشکلی دارند دچار درد، سوزش، خارش، لکه بینی و غیره شده و در صورت عدم درمان باید منتظر بی اختیاری ادراری استرسی نیز باشند. یکی از موثرترین و سریع ترین درمانهای خشکی واژن در یائسگی، درمان با هایفو واژینال است. مزایای درمان با این روش عبارت است از:

 

 1. تسریع کلاژن سازی و جوانسازی واژن
 2. رفع علائم خشکی واژن
 3. بهبود رابطه زناشویی با درمان دردهای مقاربتی
 4. رفع خونریزی موقع نزدیکی
 5. برگرداندن رطوبت و ضخامت دیواره واژن

 

تعداد جلسات مورد نیاز برای هایفوتراپی واژینال

تعداد جلسات هایفوتراپی واژینال بسته به تشخیص پزشک، شدت تخریب بافت واژن و میزان پاسخگویی بدن به درمان می‌تواند برای هر شخصی متفاوت باشد. به‌طور‌کلی با انجام یک تا سه جلسه درمانی در طول یکسال، جوانسازی واژن انجام خواهد شد. هر یک از این جلسات نیز در حدود 20 الی 30 دقیقه زمان خواهد برد. البته هایفو تنها راه جوانسازی و درمان افتادگی واژن نیست، شما می‌توانید از روش درمانی آر اف واژینال هم استفاده کنید. 

 

آیا هایفو واقعا تاثیر دارد؟

با توجه به مزایای استفاده از بهترین دستگاه هایفو سه بعدی باید گفت: بله، هایفو واقعاً تاثیر دارد. با این حال، ممکن است کمی زمان ببرد تا نتایج به خوبی قابل مشاهده شوند. دلیل این‌که زمان می‌برد این است که امواج صوتی باید به عمق پوست نفوذ کنند تا تولید طبیعی کلاژن به تدریج و تحت تاثیر این امواج، تقویت شود و نتایج، خودشان را به طور کامل نشان دهند. علاوه بر این، پزشک یا متخصصی که شما برای هایفو واژینال به او مراجعه می‌کنید نیز اهمیت دارد و نمی‌توان آن را سرسری گرفت. اگر متخصص زیبایی شما تجربه و مهارت کافی داشته باشد، بهتر می‌تواند توقعات و خواسته‌هایتان را از هایفو واژینال به واقعیت تبدیل کند.

 

قیمت هایفو واژینال چقدر است؟ 

هزینه عمل هایفو واژینال به عوامل مهمی بستگی دارد:

 1. نوع دستگاه هایفو واژینال 
 2. تجربه پزشک متخصص جراحی پلاستیک
 3. نوع مشکل بافتی خانم
 4. کلینیکی که در آن عمل هایفو واژینال انجام می‌شود.
 5. امکانات رفاهی کلینیک زیبایی
 6. منطقه شهری کلینیک زیبایی
 7. تعداد جلسه‌های مورد نیاز

 

مراقبت های بعد از هایفو واژینال؛ نکات مهم قبل و بعد از هایفو

اصول مراقبتی، قبل و بعد از روش هایفو تراپی واژن باید انجام بگیرد تا فرد برای این روش آماده شود. همچنین، با رعایت نکات مراقبتی، می‌توان از بروز هر‌گونه مشکل جلوگیری کرد.این نکات شامل موارد زیر است:

 1. روش هایفوتراپی واژینال، حداقل دو الی سه روز بعد از اتمام دوران قاعدگی انجام می‌گیرد.
 2. پس از شرکت در جلسه هایفو واژن، برقراری ارتباط جنسی تا 3 الی 5 روز ممنوع خواهد بود.
 3. پزشک متخصص یکسری آنتی بیوتیک برای بیمار تجویز کرده و فرد ملزم به مصرف آن خواهد بود.

قبل از انجام هایفو واژینال، فرد باید روتین روزانه را انجام داده و به پزشک زنان مراجعه کند تا عفونت واژینال و هرگونه ترشحات غیر‌طبیعی واژن بررسی شود. علاوه‌بر این فرد بیمار تا یک هفته بعد از هایفو واژینال، از انجام فعالیت‌های ورزشی و بلند کردن اجسام سنگین منع خواهد شد.

 

علت نیاز به جوانسازی واژن

به طور کلی باید بگوییم که نیاز به جوانسازی واژن در اثر شل شدگی و تغییر اندازه واژن احساس می شود و به همین دلیل نیز اگر بخواهیم دلایل اصلی و مهم در بروز چنین مشکلاتی را مطرح کنیم می توانیم به مواردی همچون تجربه زایمان طبیعی، برقراری رابطه جنسی مکرر، افزایش وزن به صورت چشمگیر و غیره اشاره کنیم. باید اضافه کنیم که تمامی این موارد می تواند موجب آن شوند که فرد و شریک جنسی او از برقراری رابطه جنسی شان هیچ لذتی نبرند.

 

چه کسانی نمی توانند از هایفو واژینال استفاده کنند؟

از آنجایی که همه خانم ها شبیه به هم نیستند، بنابراین ممکن است برخی خانم ها کاندیدای مناسبی برای هایفو واژینال نباشند. از جمله خانم هایی که نمی توانند از هایفو واژینال استفاده کنند، عبارتند از:

• خانم هایی که دچار شلی و افتادگی شدید در ناحیه واژن هستند و کاندیدای جراحی محسوب می شوند.
• وجود زخم های باز و ضایعات در ناحیه واژن
• وجود مشکلات پوستی و یا زگیل در ناحیه تناسلی و واژن
• داشتن پروتز فلزی یا ضربان ساز قلبی
• ابتلا به مشکلات قلبی و عروقی
• ابتلا به بیماری های خود ایمنی
• دیابت
• صرع
• ایمپلنت فلزی در ناحیه تحت درمان
• اختلالات خونی
• خانم های باردار و شیرده
کاندیدای مناسب برای هایفو واژینال خانم هایی هستند که:
• از نظر سلامت عمومی بدن در شرایط مساعدی هستند.
• بر اثر زایمان، کاهش وزن و یا افزایش سن دچار گشادی واژن شده اند.
• به دنبال روشی غیر جراحی برای جوانسازی واژن خود هستند.

 

مزایای استفاده از هایفو واژینال بسیار زیاد هستند، اما مهم‌ترین آن‌ها تحریک تولید کلاژن است که در نهایت به جوانسازی واژن منجر می‌شود و لذت رابطه‌ی جنسی را نیز برای شما افزایش می‌دهد. این روشی ایمن است که بدون نیاز به جراحی انجام می‌شود و طرفداران بسیاری نیز دارد.