ایا هایفو باعث چاقی صورت می شود؟

ایا هایفو باعث چاقی صورت می شود؟


برای شما هم سوال شده که ایا هایفو باعث چاقی صورت میشود؟ یا آیا هایفو صورت را لاغر میکند؟ مسلما داشتن صورتی بسیار لاغر و نمایان شدن استخوان های مختلف فک و صورت نمی‌تواند چهره چندان جذابی را از طرف فرد دردیدگاه اطرافیان القا کند. بنابراین داشتن اعتدال در میزان چربی پوست میتواند تا حد زیادی موجب زیباتر نشان دادن چهره افراد گردد.

 

امروزه روش های مختلفی برای چاقی صورت وجود دارد که افراد با توجه به نیاز و بودجه شخصی خود میتوانند از هر یک بهره ببرند. همانطور که میدانید یکی از برترین و ایمن ترین روش های زیبایی درمانی پوست صورت هایقو تراپی است. در این روش که معمولا منجر به از بین بردن سلول های چربی زیر پوست شده؛ لذا کمتر مشاهده کرده ایم که از این تکنیک برای چاقی صورت استفاده گردد. خوب است بدانید که در سال های اخیر از این روش برای چاقی و برجسته تر نشان دادن برخی قسمت های صورت نیز بهره گرفته می شود. در این مقاله به ویژگی ها و مزیت های روش هایفوتراپی صورت خواهیم پرداخت.

 

هایفوتراپی صورت

بهترین دستگاه هایفو سه بعدی  با استفاده از امواج متمرکز فراصوت لایه‌ای از پوست که در زیر لایه‌ی سطحی قرار دارد را مورد هدف قرار داده و به آن انرژی وارد می‌کند. انرژی امواج فراصوت باعث می‌شود که دمای این لایه به سرعت افزایش یابد. وقتی سلول‌های لایه‌ی هدف به دمای خاصی برسند، دچار آسیب سلولی می‌شوند. شاید به نظر برسد که این اتفاق در تضاد با اهداف ما یعنی بهبود کیفیت پوست صورت باشد، اما این گونه نیست. آسیب به سلول‌ها باعث تحریک تولید پروتئین‌هایی به نام کلاژن می‌شود. کلاژن‌ها مسئول حفظ ساختمان طبیعی پوست و بسیاری از دیگر بافت‌های بدن هستند. هرچه مقدار کلاژن در بافت بیشتر باشد، آن بافت سفت‌تر می‌شود.

 

آیا هایفوتراپی صورت را چاق میکند؟

روند انجام تکنیک هایفوتراپی به این ترتیب است که پزشک با توجه به نوع مشکل پوستی و سن فرد، به تنظیم درجه اشعه اولتراسوند پرداخته و به کمک دستگاه مخصوص آن که با نام اولترافورمر شناخته میشود، امواج مربوطه را به محل مورد نظر می‌تاباند. در این بخش میزان و عمق اشعه تابانده شده در نوع درمان پوستی تاثیر بسزایی دارد. پس از آن امواج تابانده شده، در محل درم پوست تجمع یافته و با ایجاد گرمایی در حدود 60 درجه سانتیگراد به تخریب جزیی سلولی پرداخته و این تخریب موجب تحریک کلاژن سازی بیشتر توسط سلول های پوستی و سیستم ایمنی بدن شده و به مرور زمان موجب رفع چین و چروک و لیفت پوست میگردد.

 

 خوب است بدانید که گرمای ایجاد شده در زیر پوست می تواند منجر به نابودی دائمی سلول های چربی در ان ناحیه نیز گردد. بنابراین این روش میتواند باعث لاغری صورت نیز گردد. همچنین به کمک این روش پزشک میتواند به طراحی زاویه سازی صورت و برجسته سازی برخی قسمت های صورت همچون گونه ها بپردازد به این شکل که با تابندن اشعه این دستگاه به استخوان زیر گونه منجر به از بین رفتن چربی آن شده و چربی ناحیه گونه را به مرور برجسته تر نشان خواهد داد .پس میتوان اینگونه بیان کرد که هایفوتراپی جز معدود روش های زیبایی است که علاوه بر لاغری صورت، موجب چاقی صورت نیز می گردد.

 

مزایای چاقی صورت با هایفوتراپی

همان‌طور که گفته شد هایفوتراپی برای چاقی صورت و کاهش پیری پوست بسیار مناسب است. در ادامه به چند مورد از مزایای بهترین دستگاه هایفو هفت بعدی  اشاره خواهیم کرد:

  1. ماندگاری و دوام بالا
  2. سفت شدن پوست صورت
  3. از بین بردن چربی‌های اضافی و لاغری صورت
  4. نیاز نداشتن به جراحی و غیر تهاجمی بودن
  5. برطرف کننده پیری و افتادگی پوست صورت
  6. موجب لیفت گونه‌ها و ابروها می‌شود.
  7. نتیجه دهی سریع درمان
  8. دوره درمان کوتاه
  9. قیمت بسیار خوب

 

اثرات بلند مدت هایفو

تاثیرگذاری هایفوتراپی سریع‌تر است و خطرات بسیار کمتری دارد، اما اثرات بلند مدت آن چندان ماندگار نیست. با شروع دوباره‌ی فرآیند پیری پوست، کلاژن‌های تازه ساخته شده تحلیل می‌روند و پوست به حالت قبلی باز می‌گردد. این اتفاق حدوداً یک سال بعد از درمان رخ می‌دهد. اما لیفت صورت به مراتب ماندگارتر است و نتایج آن به صورت میانگین تا ۱۲ سال حفظ می‌شود.

 

نتایج هایفوتراپی

برای درمان بیماری‌ها به پزشکان توصیه می‌شود که تا حد امکان از روش‌های کم تهاجمی استفاده کنند. مثلاً اگر سردرد با یک قرص استامینوفن خوب می‌شود، نیازی به استفاده از مورفین نیست. بله، مورفین موثرترین داروی تسکین درد است، اما عوارض جانبی زیادی دارد؛ مثل اعتیاد. این منطق در مورد روش‌های جوان‌سازی و زیباسازی پوست نیز صدق می‌کند. تا زمانی که اثرات پیری در پوست شما شدت کمی دارد، نیازی به جراحی سنگینی مانند لیفت ندارید. اگر سالی یک بار هایفوتراپی انجام دهید، در طول ۱۲ سال، هزینه‌اش تقریباً با جراحی لیفت برابر می‌شود. پس از لحاظ هزینه در بلند مدت، تفاوت چندانی وجود ندارد؛ اما خطرات جراحی به مراتب بیشتر است.

 

نکته‌ی آخر این که در روش هایفو فرآیند جوان‌سازی برپایه‌ی رفتار طبیعی پوست بدن است. یعنی درمان چین و چروک‌ها و شل شدگی پوست صرفاً با تحریک دوست به تولید پروتئین‌های طبیعی بدن صورت می‌گیرد. در این صورت ماده‌ای مصنوعی وارد بدن شما نشده‌ است، عضلات صورت خود را فلج نکرده‌اید و از استرس بیش از حد بی‌هوشی، زخم و بخیه خبری نیست.

 

زمان ریکاوری و استراحت پس از هایفوتراپی

نکته و خبر خوب این روش این است که به هیچ زمان استراحتی نیاز ندارد و بلافاصله پس از درمان می توانید به فعالیت های روزانه خود بازگردید. سرخی یا تورم ممکن است به وجود بیاید ولی طی چند ساعت کاملا برطرف می شود.

 

جهت انجام هایفوتراپی برای چاقی، محدودیتی وجود دارد؟

باید گفت بله، افراد زیر 18 سال و خانم های باردار و شیرده نمی توانند از هایفوتراپی برای چاقی استفاده کنند. علاوه بر این شما نباید دچار بیماری های پوستی و یا عفونی باشید.

 

ویژگی صورت جوان

یک صورت جوان ظاهر بسیار جذابی دارد که در آن گونه‌ها برجسته، پوست صورت کاملا منسجم و کشیده و خطوط فکی به زیبایی نمایان هستند. با بالا رفتن سن، پوست صورت شل و افتاده می‌شود و گونه‌ها برجستگی خود را از دست می‌دهند و بنابراین و زاویه پایینی صورت که قبلاً باز‌تر بود، بسته می‌شود. چین و چروک‌های پوستی نیز با بالا رفتن سن افزایش پیدا می‌کنند و دو طرف لب‌ها به سمت پایین افتاده می‌شود و صورت حالتی ناراحت یا نگران پیدا می‌کند.

 

هایفوتراپی از جمله روش های ایمن و کم عارضه ای است که معمولا پزشکان زیبایی برای از بین بردن مشکلات سطحی تا متوسط پوستی پیشنهاد می دهند. از این روش همچنین برای لاغری صورت و رفع افتادگی آن بهره گرفته میشود. چاقی صورت با هایفو نیز از جمله جدیدترین متدهایی است که با کمک این روش به برجسته سازی و زاویه سازی صورت و در نتیجه چاق تر نشان دادن صورت انجام میشود.