هایفوتراپی شکم

هایفوتراپی شکم


بزرگ بودن شکم و چربی های انباشته بر آن و همچنین شل بودن پوست شکم بر اثر چاقی همگی عدم تناسب اندام را در افراد ایجاد میکند که سبب اندامی بد فرم و ظاهری نا زیبا در افراد میشود، از این رو افراد زیادی ورزش و رژیم را انتخاب میکنند که گاهی بی نتیجه می مانند و در صورت نتیجه دیدن با شل شدگی پوست خود رو به خواهند شد. امروزه روش های جراحی زیادی نیز برای لاغری شکم وجود دارد که عوارض مخصوص به خود را نیز دارند. با پیشرفت علم، روش هایفوتراپی شکم به وجود آمده است که سبب لاغری شکم و تخلیه چربی و سفت شدن آن میشود که بدون نیاز به دوران نقاهت بدون زخم و اسکار، نتایج حاصل میشوند. امواج مافوق صوت در هایفوتراپی شکم به صورت متمرکز و با شدت بالا برای تناسب اندام به بافت های چربی موجود در بدن تابیده می شود و درمان به این صورت انجام خواهد شد. علاوه بر لاغری، این روش منجر به منقبض شدن کلاژن ناحیه و اطراف ناحیه درمان میگردد که سفت شدن پوست و جلوگیری از شلی و افتادگی پوست است.

 

هایفوتراپی لاغری چیست و چه کاربردی دارد؟

امروزه روش‌های مختلفی برای کاهش وزن و از بین بردن چربی‌های شکم و پهلو ابداع شده است، هایفوتراپی هم یکی از این روش‌هاست. هایفو در واقع همان امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا هستند که با نفوذ به لایه‌های عمیق پوست می‌توانند روی پوست صورت و بدن تاثیر بگذارد. در هایفوتراپی لاغری  بابهترین  دستگاه هایفو هفت بعدی ، تمرکز امواج روی بافت چربی بدن است. به این ترتیب بدون اینکه آسیبی به بافت روی سطح پوست وارد کنند، به لایه‌های زیرین وارد می‌شوند. سپس با گرم کردن بافت چربی آن‌ها را از بین خواهند برد. هایفوتراپی لاغری تنها موجب از بین رفتن چربی‌ها نمی‌شود، بلکه در حین چربی سوزی می‌تواند موجب سفت شدن پوست بدن هم شود و از شل شدن و افتادگی پوست بدن جلوگیری کند.

 

انجام هایفوتراپی هیچ محدودیتی ندارد و تمام افراد اعم از آقا و خانم می‌توانند از این روش برای سوزاندن چربی‌های بدن استفاده کنند. در واقع بسیاری از افراد که سطح چربی متوسطی دارند بیشتر از این روش لاغری استفاده می‌کنند. پس اگر بافت چربی زیادی در اطراف شکم و پهلوهای خود دارید، هایفوتراپی نمی‌تواند گزینه مناسبی برای این کار باشد. معمولا از این روش برای چربی سوزی در نواحی مختلفی چون غبغب، قسمت داخلی ران، بازو، باسن، پهلوها، پشت بدن و شکم استفاده می‌کنند.

 

اثرگذاری و نحوه‌ی کار هایفو

در طول جلسه درمانی، امواج پرقدرت فراصوت به بافت چربی مورد هدف فرستاده می‌شوند. این امواج به شکلی طراحی شده‌اند که در یک نقطه مشخص متمرکز شوند. مثل آزمایش سوزاندن کاغذ با استفاده از ذره بین و نور خورشید که تقریباً همه‌ی ما در دوران کودکی انجام داده‌ایم. امواج فراصوت از لایه‌های بین سطح پوست تا بافت چربی به شکلی عبور می‌کنند که به آن‌ها آسیبی نرساند؛ چرا که این امواج تنها بر بافت چربی متمرکز می‌شوند و تا قبل از آن به شکل پراکنده هستند.

 

مزایای هایفوتراپی شکم

شاید ورزش های سخت و رژیم های طاقت فرسا، چربی های اضافی شکم و پهلو را کم کند اما این آب شدن چربی بیشتر شکمی شل و افتاده تحویل شما می دهد. اما علم پزشکی در حوزه زیبایی دست آوردهای نوینی مانند هایفوتراپی ناحیه شکم رسید که به دلیل مزیت های قابل توجه و منحصر به فرد و در واقع نتیجه مطلوب، مورد توجه قرار دارد.

یکی از مزایای هایفوتراپی شکم، عدم استفاده از چاقو و جای تیغ و بخیه است که حالت نامناسب به پوست می دهد، زیرا که هایفوتراپی تنها با تابش انرژی ماورای صوت عمل تناسب اندام و از میان برداشتن بافت چربی را به ارمغان می آورد. چربی زدایی شکم با ورزش های طاقت فرسا، جراحی های مختلف و یا حرکات سخت مدام ممکن است ماه ها یا سال ها طول کشد و حتی خطر آفرین باشد، اما از دیگر فواید هایفوتراپی شکم، رسیدن به تناسب اندام، کمتر از یک ساعت آن هم در یک جلسه درمان است. سفت شدن پوست از دیگر امتیازات این نوع روش درمانی است که بعد از حذف چربی شکم میسر می شود. مهمترین دلیل پرطرفدار بودن هایفوتراپی نسبت به برخی روش ها همچون لیزر، هزینه های بسیار مناسب آن است که می تواند مناسب هر قشری از مردم باشد. هایفوتراپی با بهترین دستگاه هایفو سه بعدی  برابر است با داشتن اندامی زیبا، شکمی تخت و بدون افتادگی و اعتماد به نفس فراوان که جوانی شادابی را به شما هدیه می دهد.

 

کاندیدای هایفوتراپی 

کلیه آقایان و خانم ها متیوانند از این روش بدون آسیب و نقص استفاده کنند چرا که این روش بدون محدودیت بوده و خطراتی را برای افراد به همراه ندارد بنابراین آقایان و خانم هایی که شکم های بزرگ و چربی های زیاد شکم و پهلو را دارند میتوانند از این طریق مشکل خود را حل کنند اما موضوعی که وجود دارد هایفو تراپی معمولا برای رفع مقدار متوسطی از چربی موجود ناحیه  کاربرد داشته و راه حل مناسبی می باشد .

 

تعداد جلسات مورد نیاز هایفوتراپی برای لاغری

باید به این نکته اشاره کرد که تعداد جلسات مورد نیاز برای هایفوتراپی لاغری شکم، بین 1 تا 3 جلسه است. البته به طور معمول مشخص شدن تعداد جلسات، به میزان چربی ناحیه مورد نظر، بدن شما و تشخیص پزشک بستگی دارد. هر کدام از این جلسات نیز می‌تواند، بین 30 الی 90 دقیقه طول بکشد. به طور معمول با رعایت رژیم غذایی و انجام تمرینات ورزشی مداوم، نتایج هایفو تا سه سال ماندگار خواهد بود.

 

چه میزان چربی در طول هایفوتراپی کم می‌شود؟

طبق نتایجی که از تاثیر این روش درمانی در دست است، حدود 20 الی 40 درصد از چربی‌ها در هر جلسه حذف می‌شوند. البته بهتر است پیش از شروع درمان با پزشک خود به‌خوبی مشورت کنید تا یک برنامه درمانی مناسب و سفارشی برای شما آماده شود. اگر احیاناً چاق هستید یا توده‌های چربی انباشته‌شده در یک قسمت از بدنتان بیشتر از سایر نقاط است، می‌توانید اثرات واقعی هایفوتراپی را مشاهده کنید.

 

هایفوتراپی شکم چه حسی دارد؟

برای اینکه پزشک بتواند کار خود را جهت درمان ناحیه شکمی شما آغاز کند، در ابتدا باید ژل اولتراسوند را روی پهلو یا شکمتان قرار دهد. این ژل مخصوص باعث می‌شود امواج فراصوت از طریق یک دستگاه ویژه به لایه‌های چربی مورد نظر اصابت کنند. دستگاه مخصوصی که اشعه‌های فراصوت را به نواحی چربی مورد نظر ارسال می‌کند، در رابطه با هر نقطه از بدن متفاوت عمل می‌کند.

 

چه افرادی نمی‌توانند از هایفو برای لاغری شکم استفاده کنند؟

حذف بافت چربی از طریق تکنولوژی هایفو برای خانم‌ها و آقایان مجاز خواهد بود. اما هایفو شکم نیز، مانند سایر روش‌ها محدودیت‌هایی دارد. به عنوان مثال کاندید‌های مناسب برای این درمان، افرادی هستند که اضافه وزن 10 تا 15 کیلویی دارند. همچنین برای استفاده از هایفوتراپی برای لاغری، سن شما باید بالای 18 سال باشد. بانوان باردار و شیرده نیز، نمی‌توانند از این روش درمانی استفاده کنند.

 

طبق آمار منتشر شده حدود ۷۰ درصد ایرانی‌ها مبتلا به چاقی و اضافه وزن هستند. از این رو به دنبال راه‌هایی برای کاهش این اضافه وزن می‌باشند. یکی از کم تهاجم‌ترین راه‌ها برای کاهش وزن، هایفوتراپی لاغری است. این روش به کمک امواج اولتراسوند انجام می‌شود و بدون هیچ خونریزی و جراحتی منجر به چربی‌سوزی در بدن می‌شود. اگر به دنبال یک روش لاغری ایمن و بی خطر هستید، بی شک هایفوتراپی لاغری می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها باشد.