هایفوتراپی برای چه کسانی ممنوع است؟

هایفوتراپی برای چه کسانی ممنوع است؟


بالا رفتن سن و پیری یک اتفاق کاملا نچرال و طبیعی است که برای همه رخ می دهد. با گذشت زمان پوست کیفیت خود را از دست می دهد و چین و چروک روی صورت می نشیند. راه کارهای جوان سازی پوست روز به روز در حال پیشرفت می باشد.

 

آشنایی با هایفو تراپی صورت

هایفو تراپی صورت یکی از متد های جدید برای سفت کردن پوست محسوب می شود. این عمل بدون درد و غیر تهاجمی می باشد و می تواند به آسانی جایگزین لیفت صورت بشود. در هایفو تراپی، دکتر از امواج فرا صوت استفاده می کند. یعنی همان امواجی که در دستگاه سونو گرافی استفاده می شود. ولی در هایفو تراپی به طور متمرکز به لایه خاصی از پوست انرژی وارد می شود و باعث تولید کلاژن می شود. وظیفه اصلی کلاژن استحکام بخشیدن به بافت های بدن می باشد. به همین دلیل این موضوع باعث می شود پوستی سفت و بدون خط و خطوط داشته باشید.

 

استفاده از هایفو تراپی صورت برای درمان تومور های سرطانی سال هاست که مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این شیوه برای انجام درمان های زیبایی برای اولین بار در سال ۲۰۰۸ معرفی شد. در سال ۲۰۱۴ این متد برای درمان چین و چروک های صورت تایید شد. این شیوه عوارض جانبی ندارد و روشی بسیار ایمن در مقایسه با دیگر جراحی های زیبایی محسوب می شود. افرادی که با این روش چین و چروک های خود را درمان کرده اند، بعد از چند ماه می توانند تاثیر مثبت آن را شاهد باشند.

 

چه افرادی نباید از روش هایفوتراپی استفاده کنند؟

این روش زیبایی و درمانی ممکن است برای برخی از افراد مناسب نباشد و باعث به وجود امدن عوارض کم یا شدید در آن ‌ها شود. در ادامه مقاله پاسخ سؤال چه کسانی نباید هایفو تراپی انجام دهند را مشاهده می‌ کنید :

 

استنت های فلزی در صورت یا گردن (ایمپلنت های دندان) :

وجود استنت ‌های فلزی در بدن فرد زیبا جو باعث ایجاد درد شدید شده که با تمهیداتی مثل حائل گذاشتن مثل پد بین استنت فلزی و صورت فرد در موارد خاص قابل اجرا می باشد.

 

افرادی که پوست خیلی خشک و حساس دارند:

به خاطر تابش مستقیم اشعه فرا صوت و ایجاد حرارت روی ناحیه تحت درمان، افرادی که پوست خیلی خشک یا حساس دارند، باید قبل از انجام هایفو تراپی با پزشک مشورت کنند. برای رفع محدودیت استفاده از این متد، افراد دارای پوست خشک، چند روز قبل از انجام هایفو تراپی به‌ طور منظم از کرم مرطوب‌ کننده استفاده می ‌کنند. با این اقدام عوارض هایفو تراپی را به حداقل ممکن می ‌رسانند.

 

اشخاصی که در یک ماه گذشته قبل از هایفو تراپی، تحت درمان با داروی راکوتان بودند:

این دارو پوست صورت را نسبت به حرارت بسیار حساس کرده و باعث خشکی پوست می ‌شود؛ بنابراین استفاده از بهترین دستگاه هایفو سه بعدی برای آن‌ها محدودیت دارد.

 

هایفو تراپی برای خانم های باردار و شیرده:

تا کنون هیچ مطالعات علمی و معتبری دال بر اینکه استفاده از متد هایفو تراپی برای زنان بارار یا شیرده مضر می ‌باشد ارائه نشده است، ولی با این حال بسیاری از متخصصین بر این باور هستند که بهتر است استفاده از  تمامی روش ‌های زیبایی و درمانی پوست را به اختتام دوره شیر دهی و بارداری اختصاص بدهید. با وجود این که این روش جز کم خطر ترین و ایمن ترین روش ها محسوب می‌گردد، ولی بهتر است استفاده از آن را به دوره بعد از بارداری خود موکول نمایید.

 

افراد دارای دیابت:

دیابت در دراز مدت باعث آسیب به رگ های کوچک (میکروو سکولار) می شود. تکنولوژی هایفو با آسیب های کنترل شده به پوست به بهتر شدن آن کمک می کند اما اگر رگ ها خود آسیب دیده باشند می تواند باعث کبودی پوست شود.

 

کم کار بودن تیروئید:

تیروئید یکی از اصلی ‌ترین ارگان‌ های بدن است که با تولید هورمون ها به متابولیسم بدن کمک شایانی می کند. از آن جایی که عدم تعادل هورمون‌ های تیروئیدی باعث آسیب های مانند خشکی پوست می شود در نتیجه در این موارد توصیه می شود بعد از درمان دارویی هایپوتیروئیدی به فکر استفاده از تکنولوژی هایفو تراپی باشیم.

 

تزریق بوتاکس یا ژل (در ناحیه های مختلف صورت به جز لب ها) :

هایفو تراپی با تحریک عضلات و لایه درم پوست به صاف شدن و پر شدن چروک کمک می کند اگر ما از پیش با استفاده از بوتاکس عضلات را فلج کرده باشیم شاید آن جواب دل خواه و مطلوب خود را نتوانیم دریافت کنیم. البته این موارد هرکدام طول اثر خاص خود را دارد و به عنوان مثال در بوتاکس بعد از چند ماه (3 ماه) می توان از هایفو تراپی استفاده کرد.

 

افرادی که پوست آن‌ها بیش از حد شل یا چروک است:

با وجود این ‌که هایفو تراپی یکی از قوی ‌ترین و مؤثر ترین روش ‌های لیفت پوست محسوب می ‌شود، اما اثرات آن روی پوست ‌های خیلی شل و چروک محسوس نیست. به ‌طور کلی، فر ایند کلاژن ‌سازی پس از 65 سالگی بسیار محدود شده و حتی هایفو تراپی تأثیر چشم گیری روی تحریک سلول ‌های پوستی ندارد. به‌ طورکلی ، جهت اطمینان از ایمن بودن این روش جوان سازی، پیش از هر اقدامی سوابق پزشکی خود را با یک دکتر متخصص پوست در میان بگذارید.

 

بیماران سرطانی که شیمی درمانی کرده‌اند:

افرادی که به تازگی شیمی درمانی را پشت سر گذاشته یا همچنان تحت درمان هستند، به‌ هیچ ‌وجه نباید از هایفو تراپی استفاده بکنند. امواج هایفو تراپی ممکن است برای پوست حساس این افراد خطرناک باشد؛ بنابراین پیش از هر اقدامی باید با پزشک متخصص پوست مشورت کنند.

 

خون ریزی یا زخم جراحی نشده ( افراد دارای زخم پوستی ):

پوستی که در حال خون ریزی است یا به طور کلی زمانی که فرد از نظر همودینامیک stable نیست می تواند خطر باعث افزایش ریسک آسیب های ناشی از هایفو تراپی شود.

 

آکنه شدید کیستیک:

به طور کلی هر ضایعه پوستی که می تواند پوست را آسیب ‌پذیرتر بکند. به همین علت توصیه می شود با مصرف قرص ها و آنتی بیوتیک های موضعی و سایر درمان های آکنه یا هر ضایعه پوستی دیگر به کاهش ریسک عوارض هایفو تراپی کمک کنید.

 

مزایای هایفو

روش درمانی هایفو تراپی یکی از پیشرفته ‌ترین روش ‌های بدون جراحی و غیر تهاجمی لیفت صورت است و مزایای زیادی دارد. برخی از آن ها عبارت اند از:

  1. ۱ تا ۳ جلسه درمانی برای رسیدن به نتایج دل خواه کافی است.
  2. نتایج هایفو تراپی حدود ۱ تا ۲ سال ماندگاری دارند.
  3. جلسات درمانی کوتاه مدت است و بین ۳۰ تا ۹۰ دقیقه طول می ‌کشد.
  4. روش درمانی آسان، بی ‌دغدغه و بدون دوره‌ی نقاهت یا ریکاوری
  5. بدون استفاده از تزریق و برش‌
  6. بدون خونریزی، درد و پانسمان
  7. می‌تواند باعث افزایش ماندگاری نتایج جراحی‌های زیبایی شود.
  8. می‌تواند همراه با روش‌های دیگر درمانی مثل میکرونیدلینگ انجام شود.
  9. هزینه‌ی بسیار کمتری نسبت به جراحی دارد.

 

ماندگاری هایفوتراپی

میزان ماندگاری هایفو تراپی به موارد متفاوتی مانند سن، مقدار آسیب دیدگی، ژنتیک و برنامه غذایی افراد بستگی دارد؛ ولی طبق بررسی ‌های انجام شده می‌ توان گفت که تأثیرات بهترین دستگاه هایفو هفت بعدی حداقل تا 6 ماه و حداکثر تا 3 سال بعد از هایفو تراپی نتایج قابل مشاهده است و ممکن است در افراد این مقدار متغیر باشد. می ‌توانید برای تأثیرگذاری این روش تعداد جلسات را بیشتر کنید.

 

نتیجه گیری در مورد این که چه کسانی نباید هایفو انجام دهند؟

به طور کلی برای اینکه بدانید چه کسانی نباید هایفو انجام دهند، می بایست بدانید انجام هایفو تراپی صورت برای افرادی که دارای بیماری ‌ها و مشکلات پوستی سطحی تا متوسط پوستی می ‌باشند، بسیار مناسب است و به ویژه افرادی که دارای سن بین 30 تا 50 سالگی هستند و برای از بین بردن چین و چروک‌های پوستی و رفع افتادگی پوست نیاز به انجام روش‌ های زیبایی دارند را توصیه می ‌کنیم.

 

چرا که این روش از ایمن ‌ترین و امن ‌ترین روش ‌های درمانی و زیبایی پوستی محسوب می ‌گردد. با این وجود برخی افراد که دارای بیماری ‌های زمینه ای و ضعف سیستم ایمنی بدن هستند همچنین دارای زخم و تبخال‌های فعال بر ناحیه پوست خود می‌باشند و دارای بیماری‌ ها و عفونت‌ های پوستی شدیدی هستند، بهتر است از  این روش برای درمان چین و چروک ‌ها و یا افتادگی پوستی خود بهره نگیرند. چرا که دراثر تاباندن امواج اولتراسوند این دستگاه، احتمال تشدید بیماری آن ها وجود خواهد داشت.

 

در این مطلب به سؤال  چه کسانی نباید هایفو تراپی انجام دهند پاسخ دادیم و متوجه شدیم این روش جوان سازی یکی از کم‌ عارضه ‌ترین و ایمن ‌ترین عمل ‌های غیر تهاجمی زیبایی محسوب می ‌شود. با این ‌حال، برای به حداقل رساندن عوارض هایفو تراپی می ‌توانید از دستگاه ‌های پیشرفته هایفو تراپی زیر نظر پزشکان متخصص استفاده کنید.