هزینه هایفوتراپی به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه هایفوتراپی به چه عواملی بستگی دارد؟


هایفو تراپی جایگزینی موثر برای جراحی لیفت صورت است. در واقع با کمک این روش می ‌توان به جوان سازی پوست ، از بین بردن چین و چروک و سفت کردن آن کمک کرد. در تکنیک هایفوی صورت لایه ‌ای از پوست مورد هدف قرار می ‌گیرد که در جراحی زیبایی آن را با کمک برش ‌ها و بخیه‌ هایی اصلاح می ‌کنند ، در نتیجه این روش غیر تهاجمی بوده و نیاز به ریکاوری ندارد.در واقع امواجی که برای تکنیک هایفو تراپی استفاده می ‌شود همان امواجی است که در دستگاه‌ های سونو گرافی مورد استفاده قرار می ‌گرفته است. تنها تفاوتی که در این 2 تکنیک وجود دارد این است که ، در هایفو تراپی امواج به صورت متمرکز و به یک لایه خاصی از پوست وارد می ‌شود و همین امر باعث بهبود تولید رشته‌ های کلاژن در پوست می ‌گردد.

 

عوامل موثر بر هزینه هایفو تراپی چیست؟

هزینه‌ ی هایفو تراپی بسیار کم تر از لیفت صورت است. این که دقیقاً هزینه‌ ی درمان چقدر می‌ شود، بسته به وضعیت پوست و تعداد جلسات درمانی دارد. هایفو تراپی روشی درمانی برای جوان سازی پوست است که از امواج فرا صوت استفاده می ‌کند. از این روش غیر تهاجمی می ‌توان برای سفت کردن پوست ، لیفت صورت ، شکستن چربی ‌های بدن و رفع چین و چروک پوست استفاده کرد. ایمنی بالا ، عوارض کم ، سرعت زیاد و هزینه‌ های مناسب هایفو تراپی سبب شده که به یکی از پر طرفدار ترین روش ‌های جوان سازی پوست تبدیل شود. یکی از همیشگی ‌ترین سوال‌ها در مورد روش‌های درمانی زیبا سازی، هزینه ‌های آن‌ ها است. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا در مورد هزینه هایفو تراپی و عوامل موثر بر آن برای شما بنویسیم.

 

هزینه درمان هایفوتراپی به صورت کلی چقدر است؟

هزینه هایفو تراپی صورت در مرحله اول به ناحیه تحت درمان بستگی دارد. هزینه عمل تمام صورت حدود ۲ میلیون تا ۳ میلیون خواهد بود اما هزینه قطعی نیست. هزینه نهایی به عوامل مختلفی بستگی دارد مانند:

 1. تجربه جراح شما
 2. وسعت جراحی شما
 3. مقدار چربی حذف شده
 4. نوع جراحی
 5. سلامت عمومی شما
 6. مرکز جراحی معتبر 

به عنوان نمونه ، درمان لیفت گردن با هایفو تراپی بیشتر از درمان لیفت چشم هزینه دارد . درمان سفت کردن پوست ، مشابه فرکانس رادیویی که از یک لایه میکرو انرژی استفاده می ‌کند هزینه کم تری نسبت به لیفت گردن و غبغب دارد چرا که در این درمان به ۳ لایه میکرو انرژی نیاز است.

 

تاثیر ناحیه‌ی تحت درمان بر قیمت هایفو صورت

نرخ‌ هایی که درباره هزینه هایفوتراپی اشاره نمودیم ، در رابطه با هایفو تراپی کامل صورت بود. از بهترین دستگاه هایفو سه بعدی  می‌ توان برای لیفت کامل صورت ، لیفت پوست گردن ، رفع چین و چروک‌های ناحیه ‌ای محدود و حتی جوان سازی پوست بدن استفاده کرد. هزینه نهایی برای انجام هایفو روی هرکدام از این موارد متفاوت خواهد بود و به عوامل گوناگونی بستگی دارد. مانند هایفو تراپی دور چشم یا غبغب یا  غیره .

 

تعداد جلسات درمانی

برای بیشتر مراجعین تنها یک جلسه درمانی کافی است و اثرات آن ممکن است تا حتی ۲ سال بعد هم پایدار باشد. به همین دلیل هزینه هایفو تراپی در مقایسه با ماندگاری اثرات ، بسیار به صرفه است. بسته به شرایط پوست ، سن و همچنین فر آیند پیری پوست در شما ، ممکن است تعداد جلسات و برنامه‌ ی درمانی تغییر کند. مثلاً تعداد کمی از مراجعین باید 4 هفته بعد از درمان اول، جلسه‌ی درمانی دیگری داشته باشند. در برخی موارد باید 2 جلسه به فاصله ‌ی 6 ماه داشته باشید یا سالی یک بار برای ترمیم نتایج هایفو تراپی مراجعه کنید. این موارد در جلسه مشاوره به شما اعلام خواهد شد.

 

 تاثیر تجربه و مهارت پزشک بر قیمت هایفو صورت

مهارت پزشک متخصصی که برای شما هایفو تراپی را انجام می ‌دهد ، تاثیر بسیار زیادی بر نتایج هایفو تراپی بر پوست زیبا جو دارد. بدیهی است که هرچقدر مهارت ، تجربه و دانش پزشک در این زمینه بیشتر باشد ، دستمزد پرداختی او و در نتیجه هزینه هایفو تراپی افزایش می ‌یابد. به نظر شما چرا انتخاب کلینیک معتبر و حرفه‌ای برای انجام هایف وتراپی بسیار حائز اهمیت می‌باشد؟

 

برند دستگاه هایفو

هزینه هایفو تراپی تا حد زیادی به دستگاه استفاده شده بستگی دارد. دستگاه‌ های هایفو تراپی شامل یک سری کارتریج هستند که تعداد مشخصی بار می ‌تواند امواج صوتی را شلیک کند. به شلیک امواج صوتی ، « شات » می ‌گویند. کارتریج ‌ها بعد از اتمام شات ‌ها باید تعویض شوند. برای هایفو تراپی بخش‌های مختلف بدن و صورت باید از کارتریج‌ های متفاوتی استفاده کرد.

 

شهر محل انجام هایفو تراپی

شهر یا محلی که هایفو تراپی در آن انجام می ‌شود بسیار مهم است. معمولاً در شهر های کوچک هزینه کم تری نسبت به شهرهای بزرگ دریافت می‌شود. امروزه هایفو تراپی در اکثر نقاط ایران انجام می ‌شود.

 

وزن و سن مراجعه کننده

سن و وزن مراجعه کنندگان تاثیر مستقیمی بر هزینه هایفو تراپی دارد. هر اندازه که شخص از نظر سنی کهنسال باشد ، مسلما چین و چروک پوستش بیشتر است و در نتیجه باید زحمت و وقت بیشتری برای هایفو تراپی این شخص صرف نمود‌. از نظر وزن و حجم نیز ، هر اندازه که فرد چاق و سنگین وزن باشد ، حتما چربی ‌های زیر پوستش بیشتر بوده و نقاطی مانند غبغب ، شکم ، صورت و غیره نیاز به اصلاح و درمان بیشتری دارد. از این رو طبیعتاً هزینه هایفو تراپی غبغب یا هزینه هایفو تراپی شکم یک شخص چاق نسبت به یک شخص لاغر بیشتر است.

 

نکاتی برای جلوگیری از بالا رفتن هزینه هایفو  تراپی

یکی از راه هایی جلوگیری از بالا رفتن هزینه هایفو تراپی این است که مشخص کنید به طور دقیق برای چه نواحی به هایفو تراپی نیاز دارید. اگر فقط برای یک ناحیه جزیی نیاز به هایفو تراپی دارید لازم نیست هزینه کل صورت را پرداخت کنید . همه چی به میزان درمان شما بستگی دارد . راه دیگر، تعیین تعداد شات های مورد نیاز برای درمان است. پرس و جو درباره دستگاه به شما کمک می کند تا تعداد شات های مورد نیاز برای درمان خود را مشخص کنید.

 

گول قیمت پایین برخی مراکز را نخورید

امروزه بسیاری افراد در ارایشگاه ‌ها و کلینیک ‌های بدون مجوز مبادرت به انجام کارهای زیبایی می ‌کنند که با توجه به قیمت پایینی هم که دارند مشتریان قابل توجهی دارند ، باید گفت که انجام خدمات جوان سازی پوست در مراکز نامعتبر سبب بروز عوارض جبران ناپذیری می ‌شود. همه مردم دوست دارند که هزینه کم تری را برای انجام کارشان بپردازند اما در گزارشات و شکایات بارها مشاهده شده است که بیماران دچار عوارض جدی مثل سوختگی ‌های شدید شده ‌اند. این عوارض به‌علت انجام درمان توسط افراد غیرمتخصص و دستگاه ‌های فرسوده است.

 

مزایای هایفوتراپی صورت

هایفوتراپی یک درمان زیبایی است که تولید کلاژن را افزایش می ‌دهد و منجر به سفت شدن عمیق زیر پوست می ‌شود تا لیفت قابل مشاهده‌ ای را برای پوست صورت ایجاد کند. متقاضیان هایفو تراپی به روش ‌های مختلفی از این عمل زیبایی بهره ‌مند می‌ شوند . لیفت کردن گونه ‌ها ، کاهش چین و چروک و ایجاد ظاهری جوان ‌تر پس از درمان از جمله نقاط قوت این عمل زیبایی محسوب می‌ شود.

بهترین دستگاه هایفو هفت بعدی به عنوان یک ابزار همه جانبه و مؤثر در نظر گرفته می‌ شود زیرا می ‌تواند مزایای زیر را به همراه داشته باشد :

 1. چین و چروک ‌ها را صاف می ‌کند
 2. غبغب را کاهش می ‌دهد
 3. برای کانتورینگ صورت بهترین گزینه است
 4. پوست افتاده را سفت می ‌کند
 5. هزینه هایفو تراپی صورت در مقایسه با جراحی لیفت بسیار کم تر است

در مقایسه با جراحی لیفت صورت ، هایفو تراپی یک جایگزین مقرون به صرفه و مؤثر است . هم چنین خطرات کم تری داشته و دوره نقاهت کوتاه ‌تری دارد به این معنی که بیماران می ‌توانند بلا فاصله پس از عمل به فعالیت ‌های روزانه خود بازگردند . برای اکثر بیماران ، هایفو بهبودی ‌های قابل مشاهده فوری نیز به همراه دارد و این نتایج رضایت بخش به‌ طور مستمر 6 ماه تا 1 سال پس از عمل ماندگار خواهند بود.

 

یکی از اصلی ‌ترین دلایل نوشتن این مقاله ، آگاهی بخشی در مورد هزینه‌ های کم و غیرمعقول است. هزینه ‌ی مواد مصرفی ، نوع دستگاه هایفو تراپی ، کارتریج ‌های مورد استفاده ، محل تحت درمان ، وضعیت پوست ، سابقه‌ ی درمان گر و موارد این چنینی ، تعیین کننده‌ ی هزینه هایفو تراپی هستند . به همین علت قیمت تمام شده نمی ‌تواند از یک حد اقل  باشد. در این صورت مرکز مربوطه دارد ضرر می‌ کند ، که بعید است این طور باشد. در این مقاله تلاش کردیم که علت تفاوت قیمت ‌ها و تاثیر آن بر نتایج هایفو تراپی را بررسی کنیم.